Recepty - sójové boby

Recepty s sójovými boby  Rady při nákupu  Využití v kuchyni  Skladování  Sójové boby a víno  

Sójové boby je typ luštěniny Používá se v asijské kuchyni a nebo jako náhražka za maso v jídelníčku. Obsahuje bílkoviny, proto by vegetariáni a vegani měli zařadit do svých jídel. A nejen oni - boby jsou zásadotvorné, podporují odolnost vůči rakovinovému bujení a působí pozitivně na nervovou soustavu.

 Rady při nákupu

Sójové boby lze zakoupit konzervované v nálevu, popřípadě sušené. V obou případech je důležité sledovat, aby se nejednalo o geneticky upravovanou sóju. U sušených bobů jsou nežádoucí jakékoliv plísně a skvrny na bobech. Barva by měla být písková až žlutá, popřípadě lehce nazelenalá.

 Využití v kuchyni

Před zpracováním sušených sójových bobů je důležité namočit je minimálně na 12 hodin do vody. Poté je lze přimíchávat do salátů, vynikající je pórkový salát se sójovými boby. Vyrábět z nich lze paštiky, pomazánky nebo je rozmixované kombinovat s dalšími surovinami a kořením. Lze z nich vyrobit také sójové mléko, ze kterého se poté vyrábí tofu. Z bobů se fermentací připravuje tempeh s ušlechtilou plísní, podobnou jako na hermelínu.

 Skladování

Sójové boby je třeba uchovávat v suchu, aby nedocházelo k jejich bobtnání. Produkty vyrobené ze sójových bobů je dobré okamžitě zpracovávat.

 Sójové boby a víno

Sójové boby nejsou k vínu příliš vhodné, pokud bychom však přeci jen měli druh vína doporučit, pak zajisté lehké sladší bílé víno.

 
Váš příspěvek

 Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Nejlepší recepty

Pečené uzené koleno Pečené uzené koleno
Plněné bramborové knedlíky anglickou slaninou se zelím Plněné bramborové knedlíky...
Hermelín ve víně Hermelín ve víně
Bílá ředkev plněná jehněčím masem Bílá ředkev plněná jehněčím...
Kuřecí nugetky s hořčicovo - medovým krémem Kuřecí nugetky s hořčicovo...

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz