Recepty - sójové boby

Recepty s sójovými boby  Rady při nákupu  Využití v kuchyni  Skladování  Sójové boby a víno  

Sójové boby je typ luštěniny Používá se v asijské kuchyni a nebo jako náhražka za maso v jídelníčku. Obsahuje bílkoviny, proto by vegetariáni a vegani měli zařadit do svých jídel. A nejen oni - boby jsou zásadotvorné, podporují odolnost vůči rakovinovému bujení a působí pozitivně na nervovou soustavu.

 Rady při nákupu

Sójové boby lze zakoupit konzervované v nálevu, popřípadě sušené. V obou případech je důležité sledovat, aby se nejednalo o geneticky upravovanou sóju. U sušených bobů jsou nežádoucí jakékoliv plísně a skvrny na bobech. Barva by měla být písková až žlutá, popřípadě lehce nazelenalá.

 Využití v kuchyni

Před zpracováním sušených sójových bobů je důležité namočit je minimálně na 12 hodin do vody. Poté je lze přimíchávat do salátů, vynikající je pórkový salát se sójovými boby. Vyrábět z nich lze paštiky, pomazánky nebo je rozmixované kombinovat s dalšími surovinami a kořením. Lze z nich vyrobit také sójové mléko, ze kterého se poté vyrábí tofu. Z bobů se fermentací připravuje tempeh s ušlechtilou plísní, podobnou jako na hermelínu.

 Skladování

Sójové boby je třeba uchovávat v suchu, aby nedocházelo k jejich bobtnání. Produkty vyrobené ze sójových bobů je dobré okamžitě zpracovávat.

 Sójové boby a víno

Sójové boby nejsou k vínu příliš vhodné, pokud bychom však přeci jen měli druh vína doporučit, pak zajisté lehké sladší bílé víno.

 
Váš příspěvek

 Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Nejlepší recepty

Králík pečený na česneku Králík pečený na česneku
Nejlepší zelný salát - s fíglem! Nejlepší zelný salát - s...
Francouzské kmínové sušenky Francouzské kmínové sušenky
Jahodový pohár Jahodový pohár
Holandský řízek z vepřového bůčku Holandský řízek z vepřového...

Naši partneři

eMimimino

Těhotenství, děti, rodina www.eMimino.cz

Vitalion.cz

Zdraví, životní styl www.vitalion.cz

Arome.cz

Parfémy, kosmetika www.arome.cz

Módnípeklo.cz

Trendy, módní tipy www.modnipeklo.cz