Recepty - sójové boby

Recepty s sójovými boby  Rady při nákupu  Využití v kuchyni  Skladování  Sójové boby a víno  

Sójové boby je typ luštěniny Používá se v asijské kuchyni a nebo jako náhražka za maso v jídelníčku. Obsahuje bílkoviny, proto by vegetariáni a vegani měli zařadit do svých jídel. A nejen oni - boby jsou zásadotvorné, podporují odolnost vůči rakovinovému bujení a působí pozitivně na nervovou soustavu.

 Rady při nákupu

Sójové boby lze zakoupit konzervované v nálevu, popřípadě sušené. V obou případech je důležité sledovat, aby se nejednalo o geneticky upravovanou sóju. U sušených bobů jsou nežádoucí jakékoliv plísně a skvrny na bobech. Barva by měla být písková až žlutá, popřípadě lehce nazelenalá.

 Využití v kuchyni

Před zpracováním sušených sójových bobů je důležité namočit je minimálně na 12 hodin do vody. Poté je lze přimíchávat do salátů, vynikající je pórkový salát se sójovými boby. Vyrábět z nich lze paštiky, pomazánky nebo je rozmixované kombinovat s dalšími surovinami a kořením. Lze z nich vyrobit také sójové mléko, ze kterého se poté vyrábí tofu. Z bobů se fermentací připravuje tempeh s ušlechtilou plísní, podobnou jako na hermelínu.

 Skladování

Sójové boby je třeba uchovávat v suchu, aby nedocházelo k jejich bobtnání. Produkty vyrobené ze sójových bobů je dobré okamžitě zpracovávat.

 Sójové boby a víno

Sójové boby nejsou k vínu příliš vhodné, pokud bychom však přeci jen měli druh vína doporučit, pak zajisté lehké sladší bílé víno.

 
Váš příspěvek

 Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Nejlepší recepty

Zapečený losos s pórkem (pro Lvy) Zapečený losos s pórkem...
Pečená kuřecí stehna Pečená kuřecí stehna
Domácí svíčková omáčka Domácí svíčková omáčka
Pečené papriky s česnekem Pečené papriky s česnekem
Pečené kuřátko s brusinkovou omáčkou Pečené kuřátko s...

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz