Recepty - zelený čaj

Recepty s zeleným čajem  Rady při nákupu  Využití v kuchyni  Skladování  

Zelený čaj je, stejně jako černý čaj, produktem čajovníku, resp. jeho lístků. Čajové lístky jsou zpracovány, ale neprochází fermentací, čímž si v sobě uchovávají spoustu antioxidantů a vitamínů řady B. Je to zejména katechin, který podporuje srdeční soustavu. Dále je zelený čaj vhodný při stresu. Má omlazující účinky na pleť, snižuje cholesterol a bojuje proti rakovině.

 Rady při nákupu

Zelený čaj koupíte na váhu, ale prodává se nejčastěji porcovaný v sáčcích, v takovém případě musíte počítat s tím, že má snížené množství prospěšných látek pro lidský organismus. Nejlépe chutná čerstvý. Většina drtí z čajových lístků zelených čajů přechází do prachu. Koupíte ho i v různých ovocných příchutích. Měl by obsahovat pouze lístky, ne stonky. Při výběru se řiďte složením a vybírejte známější značky.

 Využití v kuchyni

Zelený čaj je určen k přímé spotřebě a lahodnému nealkoholickému popíjení, ale setkat se s ním můžete i jako s ingrediencí při vaření. Když neobsahuje příliš teinu, dá se pít denně. Japonci ho servírují i k jídlu. Inspirace do našich kuchyní pochází nejčastěji od nich, například v receptu cuketa na mrkvi nebo pokud si uděláte lanýže z bílé čokolády a zeleného čaje Matcha.

 Skladování

Uzavřen ve vzduchotěsné nádobě či plechové krabičce vydrží kolem dvou let. Pro kvalitu čaje je ho potřeba zužitkovat co nejrychleji, raději do pár měsíců (uchová si silice a oleje).

 
Váš příspěvek

 Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Nejlepší recepty

Hořčičná kotletka v alobalové kapse pro jednoho (DIA) Hořčičná kotletka v...
Zeleninová pomazánka Zeleninová pomazánka
Těstoviny s lososem v krému Těstoviny s lososem v krému
Pečená kachna s jablky a rozinkovou omáčkou Pečená kachna s jablky a...
Reveňový koláč Reveňový koláč

Naši partneři

eMimimino

Těhotenství, děti, rodina www.eMimino.cz

Vitalion.cz

Zdraví, životní styl www.vitalion.cz

Arome.cz

Parfémy, kosmetika www.arome.cz

Módnípeklo.cz

Trendy, módní tipy www.modnipeklo.cz