Recepty - tofu

Recepty s tofu  Rady při nákupu  Využití v kuchyni  Skladování  

Tofu je sojový tvaroh vyrobený ze sojového mléka. Pochází z Číny, odkud se rozšířil do celého světa a nyní je známý zejména mezi vegetariány, vegany a zastánci zdravého životního stylu. Tofu má čistě rostlinný původ, obsahuje velké množství bílkovin, velmi málo kalorií a žádný cholesterol.

 Rady při nákupu

Nejčastěji se setkáte s tofu ve tvaru bílé kostky a to typu natural (bez příchutě) nebo s různými příchutěmi (uzený, bylinkový, česnekový, s mořskou řasou atd.). Tofu v této podobě seženete ve většině supermarketů nebo v bio prodejnách či v obchodech se zdravou výživou. Existuje také plno dalších výrobků z tofu, např. tofu salámy, tofu párky, tofu karbanátky nebo falafel, tofu pomazánky, aj. Tyto výrobky nekoupíte v běžných supermarketech, ale v pouze v bio prodejnách, v obchodech se zdravou výživou či na internetu.

 Využití v kuchyni

Tofu typu natural je téměř bez příchutě a potřebuje ochutit různými marinádami, olivovým olejem s bylinkami, sezamovým olejem, zázvorem, sojovou omáčkou či jiným kořením. Tofu s příchutí je připraveno rovnou ke zpracování, stejně jako jiné zmiňované výrobky z tofu. Tofu se používá ve studené i teplé kuchyni, ve sladkých i slaných jídlech. Největší uplatnění má však v japonské a čínské kuchyni. Hodí se do různých salátů (těstovinových, luštěninových, zeleninových), k zelenině - Restované zelené fazolky s tofu a žampióny, do japonských a čínských polévek, k těstovinám, k nudlím, do rizot a do různých směsí připravovaných na wok pánvi - Smažené tofu.

 Skladování

Tofu uchovávejte v lednici a řiďte se spotřební lhůtou uvedenou na obalu výrobku.

 
Váš příspěvek

 Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Nejlepší recepty

Hraběnčiny řezy Hraběnčiny řezy
Kuřecí prsa obalená pršutem Kuřecí prsa obalená pršutem
Květákové placičky s majoránkou Květákové placičky s...
Borůvkový koláč se strouhaným perníkem Borůvkový koláč se...
Rizoto s batáty Rizoto s batáty

Naši partneři

eMimimino

Těhotenství, děti, rodina www.eMimino.cz

Vitalion.cz

Zdraví, životní styl www.vitalion.cz

Arome.cz

Parfémy, kosmetika www.arome.cz

Módnípeklo.cz

Trendy, módní tipy www.modnipeklo.cz