Recepty - tofu

Recepty s tofu  Rady při nákupu  Využití v kuchyni  Skladování  

Tofu je sojový tvaroh vyrobený ze sojového mléka. Pochází z Číny, odkud se rozšířil do celého světa a nyní je známý zejména mezi vegetariány, vegany a zastánci zdravého životního stylu. Tofu má čistě rostlinný původ, obsahuje velké množství bílkovin, velmi málo kalorií a žádný cholesterol.

 Rady při nákupu

Nejčastěji se setkáte s tofu ve tvaru bílé kostky a to typu natural (bez příchutě) nebo s různými příchutěmi (uzený, bylinkový, česnekový, s mořskou řasou atd.). Tofu v této podobě seženete ve většině supermarketů nebo v bio prodejnách či v obchodech se zdravou výživou. Existuje také plno dalších výrobků z tofu, např. tofu salámy, tofu párky, tofu karbanátky nebo falafel, tofu pomazánky, aj. Tyto výrobky nekoupíte v běžných supermarketech, ale v pouze v bio prodejnách, v obchodech se zdravou výživou či na internetu.

 Využití v kuchyni

Tofu typu natural je téměř bez příchutě a potřebuje ochutit různými marinádami, olivovým olejem s bylinkami, sezamovým olejem, zázvorem, sojovou omáčkou či jiným kořením. Tofu s příchutí je připraveno rovnou ke zpracování, stejně jako jiné zmiňované výrobky z tofu. Tofu se používá ve studené i teplé kuchyni, ve sladkých i slaných jídlech. Největší uplatnění má však v japonské a čínské kuchyni. Hodí se do různých salátů (těstovinových, luštěninových, zeleninových), k zelenině - Restované zelené fazolky s tofu a žampióny, do japonských a čínských polévek, k těstovinám, k nudlím, do rizot a do různých směsí připravovaných na wok pánvi - Smažené tofu.

 Skladování

Tofu uchovávejte v lednici a řiďte se spotřební lhůtou uvedenou na obalu výrobku.


Reklama

 
 Váš příspěvek

Reklama

 Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Nejlepší recepty

Bramborový guláš s kabanosem Bramborový guláš s kabanosem
Hraběnčiny řezy Hraběnčiny řezy
Grilovaná vepřová žebra Grilovaná vepřová žebra
Velikonoční tvarohový bochánek Velikonoční tvarohový bochánek
Hovězí znojemská pečeně Hovězí znojemská pečeně

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz