Recepty - tofu

Recepty s tofu  Rady při nákupu  Využití v kuchyni  Skladování  

Tofu je sojový tvaroh vyrobený ze sojového mléka. Pochází z Číny, odkud se rozšířil do celého světa a nyní je známý zejména mezi vegetariány, vegany a zastánci zdravého životního stylu. Tofu má čistě rostlinný původ, obsahuje velké množství bílkovin, velmi málo kalorií a žádný cholesterol.

 Rady při nákupu

Nejčastěji se setkáte s tofu ve tvaru bílé kostky a to typu natural (bez příchutě) nebo s různými příchutěmi (uzený, bylinkový, česnekový, s mořskou řasou atd.). Tofu v této podobě seženete ve většině supermarketů nebo v bio prodejnách či v obchodech se zdravou výživou. Existuje také plno dalších výrobků z tofu, např. tofu salámy, tofu párky, tofu karbanátky nebo falafel, tofu pomazánky, aj. Tyto výrobky nekoupíte v běžných supermarketech, ale v pouze v bio prodejnách, v obchodech se zdravou výživou či na internetu.

 Využití v kuchyni

Tofu typu natural je téměř bez příchutě a potřebuje ochutit různými marinádami, olivovým olejem s bylinkami, sezamovým olejem, zázvorem, sojovou omáčkou či jiným kořením. Tofu s příchutí je připraveno rovnou ke zpracování, stejně jako jiné zmiňované výrobky z tofu. Tofu se používá ve studené i teplé kuchyni, ve sladkých i slaných jídlech. Největší uplatnění má však v japonské a čínské kuchyni. Hodí se do různých salátů (těstovinových, luštěninových, zeleninových), k zelenině - Restované zelené fazolky s tofu a žampióny, do japonských a čínských polévek, k těstovinám, k nudlím, do rizot a do různých směsí připravovaných na wok pánvi - Smažené tofu.

 Skladování

Tofu uchovávejte v lednici a řiďte se spotřební lhůtou uvedenou na obalu výrobku.


Reklama

 
 Váš příspěvek

Reklama

 Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Nejlepší recepty

Brokolicová polévka se smetanou Brokolicová polévka se...
Dušené hovězí na bobkových listech - Boeuf étuvé au feuilles de laurier Dušené hovězí na bobkových...
Jarní špenát zapečený se sýrem Jarní špenát zapečený se sýrem
Rebarborový crumble Rebarborový crumble
Bylinkové palačinky s chřestem Bylinkové palačinky s chřestem

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz