Recepty - pecorino

Původ pecorina: Itálie

Recepty s pecorinem  Rady při nákupu  Využití v kuchyni  Skladování  Víno a pecorino  

Sýr Pecorino má svůj původ v Itálii. V překladu slovo “pecora“ znamená ovce, pravé pecorino je tedy vyrobené z ovčího mléka. Slaný, pikantní sýr má tvrdou slupku a smetanovou až světle žlutou barvu (závisí na délce zrání). Jí se samostatně nebo nastrouhaný na těstovinách a rizotu. V Evropské Unii je tento sýr chráněn.

 Rady při nákupu

Pecorino z jiného mléka než z ovčího není pravý, hlídejte si tedy na obalu složení výrobku. Nejčastěji natrefíte na Pecorino Siciliano, Roman, Sardo (ze Sardinie), Toscano (z Toskánska) či Filiano (z Basilicata). Seženete je nejčastěji v italských lahůdkách, sýrárnách nebo obchodech s delikatesami.

 Využití v kuchyni

Tento druh sýra se nejčastěji používá na sýrové mísy, ale i v teplé kuchyni. Hodit se bude na různé druhy těstovin. Dá se použít podobně jako parmezán, například na výrobu pesta - doporučujeme recept Pesto Genovese. Vynikající je i na posypání rizota nebo na zapečené pokrmy.

 Skladování

Pro skladování pecorina vybíráme chladnější místa, která mají teplotu kolem 18°C a vyšší vlhkost vzduchu. Postačí i chladnička, přestože není ideální. Tvrdé sýry zrají totiž nejlépe právě při zmíněné teplotě. Sýr pečlivě zabalte, aby neokoral a nenasál pachy ostatních poravin.

 Víno a pecorino


Pecorino se skvěle snoubí s červenými víny a nejlépe s oblasti Toskánska. Ideálním společníkem na večer k tomuto výraznému sýru je víno Chianti classico. Pokud si nejste jisti přesnou volbou, které víno zvolit, vždy vybírejte červené víno.

 
Váš příspěvek

 Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Nejlepší recepty

Pečené kuřátko s brusinkovou omáčkou Pečené kuřátko s...
Nejlepší zelný salát - s fíglem! Nejlepší zelný salát - s...
Česnečka podle šéfkuchaře Česnečka podle šéfkuchaře
Vepřové podzimní závitky Vepřové podzimní závitky
Krkovička v lístkovém těstě (velikonoční pokrm) Krkovička v lístkovém těstě...

Naši partneři

eMimimino

Těhotenství, děti, rodina www.eMimino.cz

Vitalion.cz

Zdraví, životní styl www.vitalion.cz

Arome.cz

Parfémy, kosmetika www.arome.cz

Módnípeklo.cz

Trendy, módní tipy www.modnipeklo.cz