Recepty - kaštany

Recepty s kaštany  Rady při nákupu  Využití v kuchyni  Skladování  

Někteří lidé se mylně domnívají, že kaštany, které konzumujeme, pochází ze stromu jírovce maďalu. Kaštany jedlé ale rostou na kaštanovníku jedlém. Tyto plody příznivě působí na játra, blahodárně ovlivňují proudění žilní krve, kloktáním roztoku z rozemletých listů těchto stromů mírní záněty a otoky. V kosmetice ho přidávají do šampónů, tinktur, esencí, balzámů, francovky, masážních gelů. Hojně se zpracovává i dřevo tohoto stromu. Výrazná barva plodů kaštanu dává jméno odstínům dřevin i barev na vlasy.

 Rady při nákupu

Jedlé kaštany nakoupíme většinou ve zdravých prodejnách a bioprodejnách, v obchodech s ořechy a sušenými plody, ale i přes internet. Pečené je seženeme především v zimě na trzích ve velkých městech. Mimo sušených se dají pořídit též kandované, v pálence, pivu, semleté na mouku, v podobě vloček aj.

 Využití v kuchyni

Pečené kaštany jsou klasikou, kterou připravíme i jednoduše doma v troubě. Důležité je naříznout všechny plody do kříže nožem, jinak mohou při pečení explodovat. Dále z nich pečeme moučníky, jako muffiny, dorty - Kaštanový moučník s čokoládou a ořechy, řezy, obalujeme je v čokoládě. Výraznou chuť získá díky kaštanům polévka, ryby, masa - Srnčí svíčková s kaštany a kapustou, rýže, šlehačka, želé, nádivky, omáčky, marmelády apod.

 Skladování

Aby kaštany nevyschly, musíme je skladovat v uzavřeném obale v chladu, temnu a nižší teplotě. Velmi rychle se kazí, proto je co nejdříve spotřebujeme.

 
Váš příspěvek

 Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Nejlepší recepty

Krémová celerová polévka Krémová celerová polévka
Kuře na medu Kuře na medu
Tiramisu z mascarpone Tiramisu z mascarpone
Brokolicová polévka se smetanou Brokolicová polévka se...
Pikantní těstoviny s dýní Pikantní těstoviny s dýní

Naši partneři

eMimimino

Těhotenství, děti, rodina www.eMimino.cz

Vitalion.cz

Zdraví, životní styl www.vitalion.cz

Arome.cz

Parfémy, kosmetika www.arome.cz

Módnípeklo.cz

Trendy, módní tipy www.modnipeklo.cz