Recepty - šneci

Více z Maso ».

Šneci

Recepty s šneky  Rady při nákupu  Využití v kuchyni  Skladování  Sezóna  Šneci a víno  

Šneci byli známi svou chutností již v době starých Římanů. Později se objevují v menu luxusních francouzských restaurací, ale také v dobových českých kuchařkách. Několik receptů najdeme i v kuchařce Magdaleny Dobromily Rittigové. Šneci patří v mezi luxusnější, tedy i dražší pokrmy.

 Rady při nákupu

Pro kuchyňskou úpravu používáme šneků zahradních. Šneky lze zakoupit ve větších obchodech v mraženém stavu nebo čerstvé šneky u specializova­ných firem.

 Využití v kuchyni

Výhodou mražených šneků je jejich rychlá příprava. U šneků čerstvých se musí dodržet zásady tradičního zpracování, které trvá i několik dní. Mezi jednoduché a velmi chutné pokrmy ze šneků patří šnečí omeletky, polévky, plněné šnečí ulitky, gratinovaní šneci.

 Skladování

Mražení šneci vydrží v mrazáku poměrně dlouho. Po rozmrazení se však doporučuje rychlejší spotřeba. Tradiční zpracování čerstvých šneků je poměrně náročné. Šneky je nutno umístit do suché bedýnky bez přísunu potravy zhruba na pět dní. Během této doby se šneci zbaví nadbytečného slizu a nechají se úplně vyhladovět. Po této době je uložíme na sebe a posypáme solí - tím se zbavíme veškerého slizu.

 Sezóna

Šnečích pochoutek si lze vychutnávat celoročně, hlavní sběr však probíhá v květnu.

 Šneci a víno

Ke šnekům volíme spíše vína bílá. V restauraci si však s výběrem vína nemusíte dělat starosti – vhodné víno Vám ochotně vybere sommelier. Chcete-li si připravit šneky doma, pak neuděláte chybu výběrem některého ze sušších vín, jako je Ryzlink.


Reklama

 
 Váš příspěvek

Reklama

 Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Nejlepší recepty

Žloutkové věnečky Žloutkové věnečky
Ostrý jazyk Ostrý jazyk
Květákové placičky s majoránkou Květákové placičky s...
Zeleninová pomazánka Zeleninová pomazánka
Krkovička v lístkovém těstě (velikonoční pokrm) Krkovička v lístkovém těstě...

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz