Recepty - langusta

Recepty s langustou  Rady při nákupu  Využití v kuchyni  Skladování  

Langusta, jako korýš žijící v mořské vodě, patří mezi živočichy, kteří se v Čechách moc nekonzumují. Na vině je vysoká cena a problém s dovozem. K nám se dopravují v chlazených boxech letadlovou dopravou. Langusta je podobná humrovi, místo klepet má však velká tykadla. Charakteristická je dlouhými nohami a silným ocasem. Má bílé maso plné bílkovin, omega 3 mastných kyselin, vitamínu B, D a minerálních látek.

 Rady při nákupu

Langustu koupíme čerstvou na ranních trzích a specializovaných prodejnách korýšů a mořských plodů. Prodávají se většinou kusy o hmotnosti do dvou kilogramů, přičemž cena za kilogram se pohybuje kolem 4 – 5 000 Kč. Na internetu lze langustu objednat s dovozem až k vám domů. Kupujeme tvory s nepolámanými tykadly a co nejdelším ocasem.

 Využití v kuchyni

Kdybychom se přes vysokou cenu rozhodli připravit langustu doma, nejprve ji omyjeme studenou vodou, poté dáme vařit jako humra ve vodě či vývaru ve velkém hrnci, kam se vejde celá i s napnutým ocasem. Uvařenou rozstřihneme a vyjmeme maso, které najdeme hlavně na ocasu. Tykadla představují ozdobu langusty, je nutné je nepolámat. Tepelně upravené langustí maso zpracováváme stejně jako humří. Kvůli výrazné chuti a vysoké ceně postačí dochutit ji pouze kvalitním olejem, octem, citrónem, solí a pepřem. Nic nezkazíme přidáním kořenové zeleniny či bílého vína - Langusta na víně.

 Skladování

Čerstvou langustu ihned tepelně upravujeme, skladujeme maximálně několik málo hodin na ledu.

 
Váš příspěvek

 Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Nejlepší recepty

Borůvkový koláč se strouhaným perníkem Borůvkový koláč se...
Gratinované brambory (DIA)* Gratinované brambory (DIA)*
Těstoviny s omáčkou z cuket - Con le zucchine Těstoviny s omáčkou z cuket...
Reveňový koláč Reveňový koláč
Karbanátky Karbanátky

Naši partneři

eMimimino

Těhotenství, děti, rodina www.eMimino.cz

Vitalion.cz

Zdraví, životní styl www.vitalion.cz

Arome.cz

Parfémy, kosmetika www.arome.cz

Módnípeklo.cz

Trendy, módní tipy www.modnipeklo.cz