Recepty - špagety

Špagety známe také jako: spagetti

Původ špaget: Itálie

Recepty s špagetami  Rady při nákupu  Využití v kuchyni  Skladování  Využití v kuchyni  

Podávají se s kupou sýra a namotávají se na lžíci pomocí vidličky. Špagety jsou nejslavnější typ těstovin, který se z italské kuchyně dostal do celého světa. Zabydlel se i v českých kuchyních kvůli snadné přípravě. Tyto těstoviny mají tenký a podlouhlý tvar, v syrovém stavu jsou obvykle zhruba dva milimetry silné a 30 cm dlouhé. Při uvaření ve slané vodě pak ještě nabudou na objemu.

 Rady při nákupu

Nejprve se přesvědčte, jak dlouhou mají lhůtu spotřeby. Nabídka špaget u nás je velice široká a surovinové složení je různé. K dostání jsou bezvaječné semolinové, které jsou z hrubě mleté krupice z odrůdy tvrdé pšenice, pak bezvaječné z pšenice měkké, označované na obalu jako pšeničné, dále celozrnné nebo bezlepkové kukuřičné. Dražší špagety, dovezené z Itálie, méně lepí a chutnají daleko lépe než laciné těstoviny.

 Využití v kuchyni

Špagety vaříme ve velmi slané vodě. Nepřidávejte do ní olivový olej - těstoviny se sice nelepí, ale pak nenasáknou omáčku. Receptů se špagetami existují stovky, nejznámější jsou zřejmě boloňské špagety s omáčkou s rajčaty a mletým masem, carbonara se slaninou a vejcem, aglio olio s česnekem a olivovým olejem nebo al pomodoro s rajčaty a bazalkou. Dají se také zapékat.

 Skladování

Obvykle jsou balené v uzavřeném igelitovém obalu. Doma je skladujeme v chladu a suchu. Pokud balení otevřeme, je dobré zbytek obsahu skladovat v neprodyšně uzavřené dóze. špagety připravujte vždy čerstvé.

 Využití v kuchyni

K boloňskému ragú podávejte středně těžké červené víno, stejné, jaké jste přidali do ragú. Al pomodoro vyžaduje suché bílé.

 
Váš příspěvek

 Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Nejlepší recepty

Rebarborový crumble Rebarborový crumble
Grilovaný pstruh Grilovaný pstruh
Vepřovo-kuřecí roláda s čerstvým špenátem Vepřovo-kuřecí roláda s...
Hovězí pečeně na jalovci a pivu Hovězí pečeně na jalovci a...
Těstoviny s lososem v krému Těstoviny s lososem v krému

Naši partneři

eMimimino

Těhotenství, děti, rodina www.eMimino.cz

Vitalion.cz

Zdraví, životní styl www.vitalion.cz

Arome.cz

Parfémy, kosmetika www.arome.cz

Módnípeklo.cz

Trendy, módní tipy www.modnipeklo.cz