Recepty - špagety

Špagety známe také jako: spagetti

Původ špaget: Itálie

Recepty s špagetami  Rady při nákupu  Využití v kuchyni  Skladování  Využití v kuchyni  

Podávají se s kupou sýra a namotávají se na lžíci pomocí vidličky. Špagety jsou nejslavnější typ těstovin, který se z italské kuchyně dostal do celého světa. Zabydlel se i v českých kuchyních kvůli snadné přípravě. Tyto těstoviny mají tenký a podlouhlý tvar, v syrovém stavu jsou obvykle zhruba dva milimetry silné a 30 cm dlouhé. Při uvaření ve slané vodě pak ještě nabudou na objemu.

 Rady při nákupu

Nejprve se přesvědčte, jak dlouhou mají lhůtu spotřeby. Nabídka špaget u nás je velice široká a surovinové složení je různé. K dostání jsou bezvaječné semolinové, které jsou z hrubě mleté krupice z odrůdy tvrdé pšenice, pak bezvaječné z pšenice měkké, označované na obalu jako pšeničné, dále celozrnné nebo bezlepkové kukuřičné. Dražší špagety, dovezené z Itálie, méně lepí a chutnají daleko lépe než laciné těstoviny.

 Využití v kuchyni

Špagety vaříme ve velmi slané vodě. Nepřidávejte do ní olivový olej - těstoviny se sice nelepí, ale pak nenasáknou omáčku. Receptů se špagetami existují stovky, nejznámější jsou zřejmě boloňské špagety s omáčkou s rajčaty a mletým masem, carbonara se slaninou a vejcem, aglio olio s česnekem a olivovým olejem nebo al pomodoro s rajčaty a bazalkou. Dají se také zapékat.

 Skladování

Obvykle jsou balené v uzavřeném igelitovém obalu. Doma je skladujeme v chladu a suchu. Pokud balení otevřeme, je dobré zbytek obsahu skladovat v neprodyšně uzavřené dóze. špagety připravujte vždy čerstvé.

 Využití v kuchyni

K boloňskému ragú podávejte středně těžké červené víno, stejné, jaké jste přidali do ragú. Al pomodoro vyžaduje suché bílé.


Reklama

 
 Váš příspěvek

Reklama

 Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Nejlepší recepty

Losos na kopru s medovou omáčkou Losos na kopru s medovou...
Králík pečený na česneku Králík pečený na česneku
Těstovinový salát s houbami a polníčkem Těstovinový salát s houbami...
Horké maliny se zmrzlinou Horké maliny se zmrzlinou
Velikonoční nádivka Velikonoční nádivka

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz