Krtci :-(

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Labužník Marcelaa02
21 příspěvků 07.11.08 08:51
Krtci :-(

Vím,že je to úplně mimo mísu… Jak se zbavím těchto chlupáčů na zahradě? Připadá mi,že jsou nezničitelní.....

Reklama

Reklama

Reakce:

Pupek  07.11.08 09:16
Kvrtci

Vasistko! Kvtci jsou náhodou févoví a umí dělat hvomady!
Máva a Míva.

meisje
580 příspěvků 07.11.08 09:14
...

Nic jineho na ne neplati nez nastrazit zeleza. My vyzkouseli vsechno mozny pripravky od odborniku, ruzne lidove vychytavky plastovyma lahvema pocinaje az olomouc. syreckama konce a NIC. Stacilo nastrazit zeleza, dva se chytli, zbytek si to asi mezi sebou rekl a bylo vyreseno. Mame domek blizko pole takze nas dost krtci trapili a kolikrat me bylo az k placi kdyz jsem rano otevrela oci a videla tu spoust na pestene zahrade, to sli moje city pro nemou tvar stranou. Nam opravdu pomohla az zeleza…je to kruty, ale je to tak

Labužník Marcelaa02
21 příspěvků 07.11.08 09:22
Jéééé...

Pupku,ráda Tě vidím Nejde mi o Tvého plyšáka,ale o ty potvory,co mi rozrývají záhonky!Zdravím do Tábora

Labužník Terrinka02
1113 příspěvků 07.11.08 09:31
Marceloo,

jediné a 100% jak se zbavit krtků je : Prodat zahradu i s krtkem!!! Ale vážně, je to věčný boj a někde je to fakt k zbláznění jedna krtina vedle druhé. Maminka je měla na chatě a tak si pamatuji, že je vykuřovala a pak si chválila, že pomáhá když do těch krtin dala nějakou tyč (nejlépe železnou, na ní navlékla pet lahve, do kterých když šla kolem vždycky něčím praštila (i já chodila bouchat), když byl vítr měli jsme to bez práce- lahve si bouchali o železné tyče sami. Krtci nesnáší tento zvuk a raději se odstěhují (třeba k sousedům,cha,cha). Je ale pravda, že jsme se jich takto zbavili a byl pokoj od krtků i bouchání, léta se neukázali a to bylo důležité! Prubni to a uvidíš. T.

mrtvola
1394 příspěvků 07.11.08 09:56
Marcelko,

ještě jeden lidový a „stoprocentně zaručený“ receptík praví, že máš poslat mužskýho, aby jim ty hromady pravidelně očůrával . Jako, že prej jim potom hrdost nedovolí na inkriminovaném místě dál setrvat.

Můj poznatek praví, že krtci ničí jen upravené zahrady - takže na tu svou zvysoka kašlu a krtek se neukazuje. Raději ničí sousedův anglický trávník.
Ale jestli je to fakt zlé, v:,–(ila bych spíš na to, co píše meisje a nastražila železa, jed a zlého norníka.

marmelada
1643 příspěvků 07.11.08 10:44
...

Zrovna nedávno jsem si pochvalovala, že se naší „zahrádce“ krtci vyhýbají. Vedle na louce a z druhé strany u souseda na zahradě řádí jako zběsilí. Já to přičítám pohybu psů na naší zahradě. Máme dva, knírače a boxera. Po zahradě tedy občas pobíhá jen boxer (ka). Prostě si k nám krtci netroufnou. Jestli jim vadí pach psů nebo rozeznají otřesy půdy, když tam psi pobíhají, nevím. Takže u nás nic a já chodím sbírat krtince těsně za plot. Takže - pořiď si psa a uvidíš!

meisje
580 příspěvků 07.11.08 10:51
...

Devcata jsem rada, ze u vas nektere lidove triky zabrali. Rika se, ze krtci oprvdu nesnasi hluk - u nas nezabral ani trik s pet lahvema a ani psi. A to mame taky dva a meli jsme i tezkotonazni plemeno bloodhounda ten taky nezabral a lo ehkym afghanovi ani nemluvim. Ja jsem nemohla dlouho ta zeleza zkousnout, ale nakonec to fakt bylo jedine co nam pomohlo a uz par let krtky nemame. My do krtincu zahrabavali i rozlezele olomoucke syrecky, protoze jim pry vadi ten smrad…nasim teda nevadil

meisje
580 příspěvků 07.11.08 10:57
...

Mrtvolo…tvuj lidovy recept me rozesmal ))). Uz vidim muzskyho jak beha prostredkem zahrady z mista na misto a ocurava krtince, skoda, ze jsem tuhle radu neznala driv

svato
1415 příspěvků 07.11.08 11:18
včera som čítala,

že nie psi ako takí, ale psie chlpy zahrabané do krtincov majú fungovať, keby si náhodou potrebovala, Flynových chlpov máme plný byt (už pred mnohými a mnohými rokmi som si povedala, že jedine a len hladkosrstého psa, ale čo už človek urobí, keď mu dieťa - dospelé, ale ešte stále pevne veriace v mamičkinu šľachetnosť - donesie tri novonarodené šteňatá a vyrastie z toho chlpatá príšera). Mŕtvolkina teória tiež nie je na zahodenie, svojho času som syna odúčala od plienok podľa knižky Chudá přadlena - pri novoluní nechať vycikať do myšej diery - vyšlo to na prvý raz (vek bol primeraný), no, pánbohvie, čo všetko môže takýmto spôsobom fungovať.

HelcaK
960 příspěvků 07.11.08 11:59
Svato,

Chudá přadlena, to je věc! Se ségrou ji naprosto milujeme, to jak Glazarová popisuje běžný život a mezi řečí podá něco podobného… nebo jak se zbavit noční mory atd.

meisje
580 příspěvků 07.11.08 12:14
...

To zavani uz cernou magii a bosorkami…kam az clovek je ochoten zajit kvuli krtkum
A chlupu mame taky.....budu je zahrabavat, krtince sice nemame, ale zase k nam chodi opice a treba to na ne bude platit…

Labužník Marcelaa02
21 příspěvků 07.11.08 12:13
Mrtvolko,

tak zoranou zahradu jak mám teď by nestačila „zalévat“ ani celá dědina
A nezabírají ani kleště..... On je ten prevít pokaždé nějakým způsobem vystrká nahoru a hrabe si v pohodě dál a dááál…

meisje
580 příspěvků 07.11.08 12:20
...

Tak to si dovolim rici, ze kleste spatne nastavujete. Ono je umeni je nastavit tak aby je nevystrkal, nepodebral apod. Taky jsme udelali tu zkusenost. Nas 70lety soused, ktery mel za cely zivot dost zkusenosti s krtky ( cely zivot bydli v domku u pole) uz se na to nemohl divat a zeleza nam nastavil a hned za par hodin v nich byl.

Labužník Marcelaa02
21 příspěvků 07.11.08 12:30
Meisje,

pošli mi prosím souseda

meisje
580 příspěvků 07.11.08 12:32
...

Marcel…ja bych rada a on urcite jeste radeji…ale ted muzu tak poslat nejakou smrdutou opici s cervenym…vis­..co vid!!!

HelcaK
960 příspěvků 07.11.08 12:38
Teď si tak vybavuji...

v nějakém receptáři mluvil Podlaha o nějakém kolíku, co je na to speciálně určen a otřásá se v noře a pudí krtka pryč - zřejmě nějaká náhrada železných tyčí a bouchání - a někdo tam tuším psal, že k tomu účelu úspěšně používá vibrátor

Manana
1515 příspěvků 07.11.08 13:05
Pupku,

nebuď jak ten krtek a vylez úplně! Hezky tu moc nejni, ale co naděláš, lepší už to nebude…

Sylvie
2302 příspěvků 07.11.08 18:33
Meisje

Jako, meisje, v Indii jsou taky krtci, jó? To mi povídej…

Labužník Jana.Q02
129 příspěvků 07.11.08 19:44
Slyšela jsem historku,

jak jeden děda hubil krtky. Našel v kůlně bandasku s něčím smrdutým a nalil to do všech děr. Pak se s někým zapovídal a upadla mu cigareta. Krtky vyhubil a ještě měl zrytou zahradu.

kamilio
550 příspěvků 07.11.08 21:44
krtci - žádný problém

Mám elektrotechnické vzdělání a proto si to můžu dovolit udělat. Neználkům nedoporučuji. Přes celou zahradu mám natažené izolované lanko, které je přes zástrčku zapojeno na fázi v zásuvce 220 V. Po 10 m mám napojovací místa, kam připojím v okamžiku vzniku první hromádky přípojku, na jejichž konci je ocelový prut cca 80 cm dlouhý. Ten zapíchnu do hromádky a nechám asi 15 min bušit silné volty do země. Pak vypnu. Udělal jsem to několikrát za sebou, krtci si to zapamatovali, že tam je elektroléčba a všichni se odstěhovali. Již tři roky si na zahradu netroufl ani jeden, všichni se vyžívají na zahrádkách sousedů.

hafca  07.11.08 22:16
...

kamilio, doufám, že jsi dobře pojištěnej. Jinak na ně má pomáhat něco smrdutého, teda alespoň pro ně. To je třeba terpentýn, petrolej, nafta atd.. Namočit kousek hadru, strčit pod hromádku na kraj díry. Není to sice moc ekologické, za to má fungovat. Jen když těch děr je moc, tak se jeden naleze.

meisje
580 příspěvků 08.11.08 05:13
...

Sylvie…v Indii mame obcas na zahrade jen ty hnusny paviany s rudyma zadnicema…neboji se nikoho, niceho a jsou agresivni.
S krtkama jsme bojovali 6 let na zahumenku v Holandsku

iva  08.11.08 22:50
Kamilio,

u nás má hlava rodiny zase chemické vzdělání, proto krtkům do díry dopřáváme hojně octanu ethylnatého. Pokud si však udělají ojediněle jednu až tři sondy, necháme je žít. Když však naznačují anexi naší zahrady, použijeme chemické zbraně

Eleeen
1127 příspěvků 26.11.08 12:45
kamilio,

asi si tě pozvu na zahradu, máme stejný problém a ta mrcha dělá hromádky i na sníh.
Krtci v zimě nespí nebo co???

svato
1415 příspěvků 26.11.08 14:54
Eleeen, máš recht,

krtko v zime nespí, len zalezie (alebo by aspoň mal) hlbšie pod zem, má príliš vysoký metabolizmus. Pokiaľ viem, je to jediný cicavec, čo sa nedokáže prežrať, to by mu človek občas (napríklad na Vysočine) aj závidel.

gmp
1603 příspěvků 26.11.08 20:13
Marci s krtkem je to jednoduché

Náš soused si koupil přístoj na odpuzování krtků a myší, od té doby nemáme na zahradě jediný krtinec, ani myši nerozrývají trávník,, ale u souseda je to jak u Verdunu. Donuť souseda ať si koupí takovou věc a máš klid. Miloš

noskovice
1323 příspěvků 26.11.08 20:30
Svato a ostatni ucastnici Vysociny,

jestlipak jste si vsimli, na Vysocine, jak se tam krtci vyblbli? Ja si to moc dobre pamatuji, protoze co krok, to dira a ja nestacila vytahovat hole z krtcincu (nebo jak se jim rika). Byla to velika sranda hlavne za tmy, kdyz jsem se vracela do chajdy. Jenom jsem vzdy kontrolovala, zda mi nezustaly „spunty“ v doure, protoze bez nich to klouze. Jéjej, ono se to krasne rymuje! Ale bylo tam krasne!

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz