Recepty - rebarbora

Více z Zelenina ».

Rebarbora

Rebarbora známe také jako: Reveň

Recepty s rebarborou  Rady při nákupu  Využití v kuchyni  Skladování  Sezóna  

Rebarbora nebo také reveň, je zelenina, ale většinou se používá jako ovoce. Pochází z Asie a dříve se nepoužívala jako potravina, ale jako léčivá rostlina. Největšími milovníky rebarbory jsou Angličané, kteří pořádají i různé rebarborové slavnosti a festivaly. Rebarbora obsahuje velké množství kyseliny jablečné a citrónové, je dobrým zdrojem vitaminů B a niacinu, ale má málo vitaminu C.

 Rady při nákupu

V sezóně seženete rebarboru ve všech supermarketech a zelinářstvích, ale většinou jde bohužel o rebarboru dováženou a rychlenou. Nejlepší je si rebarboru vypěstovat na zahrádce nebo koupit na farmářských trzích. Řapíky reveně mají většinou tmavě růžový až červený odstín, ale to o zralosti nic nevypovídá, je to pouze odraz pěstovaného druhu. Některé druhy mají totiž řapík úplně zelený, a přesto jsou zralé a sladké.

 Využití v kuchyni

V kuchyni se upravují pouze řapíky, listy jsou jedovaté! Stonky mají aromatickou a bylinnou vůni a po uvaření jsou příjemně kyselé a lehce sladké. Před úpravou je potřeba řapíky nejprve oloupat a vždy tepelně zpracovat. Nejčastěji se používají ve sladkých pokrmech a to do plněných a drobenkových koláčů či dortů - Rebarborový dort, na ovocná pyré, crumbles, na reveňový sirup, želé či kompot. U slaných chodů ji využijete lehce podušenou jako přílohu k masu či rybám nebo do rebarborové polévky se zakysanou smetanou.

 Skladování

Čerstvou reveň spotřebujte co nejrychleji, v lednici vydrží čerstvá a křehká max. 2 dny. Nasekané řapíky můžete také zmrazit a využívat celou zimu.

 Sezóna

U nás se rebarbora pěstuje a sklízí od konce května do poloviny června.

 
Váš příspěvek

 Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Nejlepší recepty

Vaječný salát s pomeranči a řeřichou Vaječný salát s pomeranči a...
Domácí svíčková omáčka Domácí svíčková omáčka
Vánoční pečená kuřata Jamieho Olivera Vánoční pečená kuřata...
Krůtí nudličky s feferonkami Krůtí nudličky s feferonkami
Krkovička v lístkovém těstě (velikonoční pokrm) Krkovička v lístkovém těstě...

Naši partneři

eMimimino

Těhotenství, děti, rodina www.eMimino.cz

Vitalion.cz

Zdraví, životní styl www.vitalion.cz

Arome.cz

Parfémy, kosmetika www.arome.cz

Módnípeklo.cz

Trendy, módní tipy www.modnipeklo.cz