Recepty - lasagne

Původ lasagní: Itálie

Recepty s lasagněmi  Rady při nákupu  Využití v kuchyni  Skladování  Lasagne a víno  

Široké těstoviny obdélníkového tvaru se v kuchyni používají k zapékání. Tyto těstovinové pláty pocházejí z Itálie, mají svůj původ v Neapoli.

 Rady při nákupu

Lasagne jsou k dostání ve všech obchodech s potravinami a ve všech běžných supermarketech. Obvykle narazíte na dva druhy lasagní. Jeden se musí před použitím nejprve uvařit, takže příprava je o něco pracnější. Vhodnější jsou lasagne, které se mohou ihned bez předchozího vaření použít. V některých supermarketech nebo na trzích koupíte i chlazené čerstvé lasagne. Bývají v chladících regálech, například spolu s knedlíky. Ze semolinové mouky, soli, vajíčka a vody si je zvládnete připravit sami doma.

 Využití v kuchyni

Lasagne se připravují v troubě a vznikají kladením vrstev na sebe. To umožňuje každému, aby mezi jednotlivé vrstvy umístil vše, co má rád, od zeleniny až po maso a sýry. Vynikající pochoutkou je tento pokrm až druhý den, kdy se vše do sebe vsákne, propojí a snadno se porcuje. Z receptů můžeme doporučit lasagne pro úplné začátečníky, ale také lasagne s brokolicí a šunkou.

 Skladování

V supermarketu zakoupené lasagne skladujeme na chladném a suchém místě, nejlépe v neprodyšně uzavřené dóze. Pokud si koupíte chlazené těstoviny na lasagne, je třeba je uchovat v lednici a použít co nejdříve.

 Lasagne a víno

K zeleninovým lasagním se hodí lehké bílé víno, k boloňskému ragú středně těžké víno - stejné, jako použijete na jeho přípravu.

 
Váš příspěvek

 Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Nejlepší recepty

Losos na kopru s medovou omáčkou Losos na kopru s medovou...
Bramborový guláš s kabanosem Bramborový guláš s kabanosem
Francouzská česnečka vhodná k večeři Francouzská česnečka vhodná...
Brambory zapečené s brynzou Brambory zapečené s brynzou
Zelené karí s kuřetem a chřestem Zelené karí s kuřetem a...

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz