Recepty - lasagne

Původ lasagní: Itálie

Recepty s lasagněmi  Rady při nákupu  Využití v kuchyni  Skladování  Lasagne a víno  

Široké těstoviny obdélníkového tvaru se v kuchyni používají k zapékání. Tyto těstovinové pláty pocházejí z Itálie, mají svůj původ v Neapoli.

 Rady při nákupu

Lasagne jsou k dostání ve všech obchodech s potravinami a ve všech běžných supermarketech. Obvykle narazíte na dva druhy lasagní. Jeden se musí před použitím nejprve uvařit, takže příprava je o něco pracnější. Vhodnější jsou lasagne, které se mohou ihned bez předchozího vaření použít. V některých supermarketech nebo na trzích koupíte i chlazené čerstvé lasagne. Bývají v chladících regálech, například spolu s knedlíky. Ze semolinové mouky, soli, vajíčka a vody si je zvládnete připravit sami doma.

 Využití v kuchyni

Lasagne se připravují v troubě a vznikají kladením vrstev na sebe. To umožňuje každému, aby mezi jednotlivé vrstvy umístil vše, co má rád, od zeleniny až po maso a sýry. Vynikající pochoutkou je tento pokrm až druhý den, kdy se vše do sebe vsákne, propojí a snadno se porcuje. Z receptů můžeme doporučit lasagne pro úplné začátečníky, ale také lasagne s brokolicí a šunkou.

 Skladování

V supermarketu zakoupené lasagne skladujeme na chladném a suchém místě, nejlépe v neprodyšně uzavřené dóze. Pokud si koupíte chlazené těstoviny na lasagne, je třeba je uchovat v lednici a použít co nejdříve.

 Lasagne a víno

K zeleninovým lasagním se hodí lehké bílé víno, k boloňskému ragú středně těžké víno - stejné, jako použijete na jeho přípravu.

 
Váš příspěvek

 Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Nejlepší recepty

Vepřovo-kuřecí roláda s čerstvým špenátem Vepřovo-kuřecí roláda s...
Kuřecí prsa obalená pršutem Kuřecí prsa obalená pršutem
Chléb s celerem Chléb s celerem
Špagety s pečenou červenou paprikou Špagety s pečenou červenou...
Španělský ptáček podle babiček Španělský ptáček podle babiček

Naši partneři

eMimimino

Těhotenství, děti, rodina www.eMimino.cz

Vitalion.cz

Zdraví, životní styl www.vitalion.cz

Arome.cz

Parfémy, kosmetika www.arome.cz

Módnípeklo.cz

Trendy, módní tipy www.modnipeklo.cz