Recepty - lasagne

Původ lasagní: Itálie

Recepty s lasagněmi  Rady při nákupu  Využití v kuchyni  Skladování  Lasagne a víno  

Široké těstoviny obdélníkového tvaru se v kuchyni používají k zapékání. Tyto těstovinové pláty pocházejí z Itálie, mají svůj původ v Neapoli.

 Rady při nákupu

Lasagne jsou k dostání ve všech obchodech s potravinami a ve všech běžných supermarketech. Obvykle narazíte na dva druhy lasagní. Jeden se musí před použitím nejprve uvařit, takže příprava je o něco pracnější. Vhodnější jsou lasagne, které se mohou ihned bez předchozího vaření použít. V některých supermarketech nebo na trzích koupíte i chlazené čerstvé lasagne. Bývají v chladících regálech, například spolu s knedlíky. Ze semolinové mouky, soli, vajíčka a vody si je zvládnete připravit sami doma.

 Využití v kuchyni

Lasagne se připravují v troubě a vznikají kladením vrstev na sebe. To umožňuje každému, aby mezi jednotlivé vrstvy umístil vše, co má rád, od zeleniny až po maso a sýry. Vynikající pochoutkou je tento pokrm až druhý den, kdy se vše do sebe vsákne, propojí a snadno se porcuje. Z receptů můžeme doporučit lasagne pro úplné začátečníky, ale také lasagne s brokolicí a šunkou.

 Skladování

V supermarketu zakoupené lasagne skladujeme na chladném a suchém místě, nejlépe v neprodyšně uzavřené dóze. Pokud si koupíte chlazené těstoviny na lasagne, je třeba je uchovat v lednici a použít co nejdříve.

 Lasagne a víno

K zeleninovým lasagním se hodí lehké bílé víno, k boloňskému ragú středně těžké víno - stejné, jako použijete na jeho přípravu.

 
Váš příspěvek

 Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Nejlepší recepty

Kuře se zeleninou a nudlemi (Nikomi udon) Kuře se zeleninou a nudlemi...
Hruškový koláč Hruškový koláč
Trojité placičky - Gallette triple Trojité placičky - Gallette...
Těstoviny s lososem v krému Těstoviny s lososem v krému
Kuřecí nugetky s hořčicovo - medovým krémem Kuřecí nugetky s hořčicovo...

Naši partneři

eMimimino

Těhotenství, děti, rodina www.eMimino.cz

Vitalion.cz

Zdraví, životní styl www.vitalion.cz

Arome.cz

Parfémy, kosmetika www.arome.cz

Módnípeklo.cz

Trendy, módní tipy www.modnipeklo.cz