Recepty - kapie

Více z Zelenina ».

Kapie

Recepty s kapie  Rady při nákupu  Využití v kuchyni  Skladování  Sezóna  Kapie a víno  

Kapie je jednou z odrůd papriky, její sladkou chuť mají rády především děti. Plod kapie je většinou červený až rudý, má špičatý tvar. Je také větší klasická paprika. Mívá také tlustší stěnu. Pro její nepálivou chuť se řadí mezi sladké papriky. Kapie je bohatá na antioxidanty a vitamín C. V porovnání se zelenými kapiemi mají červené více vitamínů, živin, karotenů a kyseliny p-kumarové.

 Rady při nákupu

Kapie musí být zralá, nikoliv nahnilá, popraskaná či jinak poškozená. Vyplatí se koupit i větší množství kapií a zavařovat je nebo konzervovat. Pokud máte obavy z pálivosti, stačí přivonět a dotknout se. Někdy vám ulpí na prstech kapsaicin, kterého se nezbavíte ani umytím rukou.

 Využití v kuchyni

V čerstvém stavu je vhodná do salátů, na chlebíčky či jako obloha k teplým jídlům. Tepelně zpracovaná je rovněž výborná, nejlépe v kombinaci s další zeleninou. Kapie také dokáží podtrhnout chuť masa a používá se proto také při dušení, zapékání nebo grilování. Vyzkoušejte například pečené papriky s česnekem nebo králičí závitky s česnekem a kapií.

 Skladování

Kapie skladujte jako ostatní zeleninu, tedy v chladném a suchém prostředí a pokud možno, co nejkratší dobu. V ledničce vydrží při teplotě kolem 5°C zhruba jeden týden.

 Sezóna

V supermarketech i obchodech se zeleninou a jsou k v průběhu celého roku. V létě jsou ale nejčerstvější a také nejlevnější.

 Kapie a víno

Jedním z mnoha příkladů pro vás může být vepřový guláš na víně s kapií a skořicí. Při tradičním postupu zalijeme restované maso sklenkou červeného vína.


Reklama

 
 Váš příspěvek

Reklama

 Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Nejlepší recepty

Kuřecí prsíčka v plátku šunky Kuřecí prsíčka v plátku šunky
Kachní prsa s badyánem Kachní prsa s badyánem
Bílá ředkev plněná jehněčím masem Bílá ředkev plněná jehněčím...
Trojité placičky - Gallette triple Trojité placičky - Gallette...
Kuřecí prsa obalená pršutem Kuřecí prsa obalená pršutem

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz