Pomůže někdo

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
salgo
146 příspěvků 1.4.05 19:06
Pomůže někdo

zoufalé labužnici? Už 3 měsíce se vyhýbám těmhle stránkám, ale stále se mi po nich stýská. Na vině je má úporná celodenní „ranní“ nevolnost (nejen, že téměř nemůžu jíst, nemůžu o jídle ani beztrestně číst! Pro někoho, kdo byl poslední dobou na těhhle stránkách závislý, je to zkouška ohněm.). Neznáte, milé labužnice z vlastní zkušenosti, nějaký receptík, co by člověk v mém stavu mohl bez rizika uvařit a pochutnat si na něm??? Nic mockořeněného, nic smaženého. Díky !

Reakce:
Florentyna
439 příspěvků 1.4.05 21:09
Prý je dobré

sníst něco malého ještě po ránu v posteli než vůbec vstaneš, třeba sušenku nebo něco na ten způsob. Taky se doporučuje studená zmrzlina. Prý se pak obrácený žaludek trochu uklidní. Bohužel nemůžu radit z vlastní zkušenosti, mně se dělalo špatně jen v plných nevětraných prostorech. Ale jestli to trvá už 3 měsíce, tak ještě chvíli vydrž, protože to určitě co nevidět přejde - a pak budeš mít opačný problém :-)))

penda
4751 příspěvků 1.4.05 22:19
...nebo...

zázvorová limonáda, ale musí být fakt zázvorová anebo můžeš chroustat přímo čerstvý kořen zázvoru, vždy, když tě přepadne nevolnost a jíst třeba 6× denně, ale v minimálních dávkách..anebo počkat ještě chvilku, možná už jen měsíc…pak to většinou ustoupí…jak radí i Florentýnka.....ani nevíš, jak Ti závidím…já bych z takovéto příčiny „blila“ klidně celých 9 měsíců.....užívej si, salgo, to nejhezčí období, nech se pěkně hýčkat a rozmazlovat…blahopřeji Tobě i manželovi a až se to maličké narodí, dej vědět…

Jenofefa
1315 příspěvků 2.4.05 14:00
Jsouc bezdětná

nemohu radit z vlastní zkušenosti, ale moje sestra si dávala na žaludek studený obklad - nejlépe prý mražený špenát nebo hrášek zabalený do ručníku - a jak má pěkné děti…

Labužník paraplicko03
359 příspěvků 2.4.05 14:23
Nevolnost ...

mě naštěstí tak v I. trimestru moc netrápila … když už mi bývalo špatně tak večer, a to stačilo se trochu něčeho najíst, jít pryč od nějakých pachů z jídla a dát se do klidu. Celkově se mi dělalo zle, především, když jsem měla prázdný žaludek, takže jsem se snažila v něm pořád něco mít. Jen jsem musela přestat pít čaj, protože mě po něm pálila žáha. Teď už je to celkem v pohodě, zase mě však trápí jiné zažívací potíže.

habana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.4.05 01:18
Pomůže někdo

Nejsem sice v žádnym trimestru ( a už asi nikdy nebudu, hehehe ;-) ale mě, když je blbě vod žaludku, tak mi pomáhá namísto jídla konzumovat zasucha pšeničné zrno - menuje se to přesně „špalda loupaná“ a koupíš to v každé zdravé výživě.
Je to tak šíleně zdravý pro celý zažívací trakt, že se všechno uklidní a celý trimestr (kterýkoliv) prožiješ v pohodě. zkus to, dát si před sebe misku se zrním (promiň, nemyslim to nikterak uštěpačně hehehe ;-) a podávej do úst, třeba po několika zrnkách. Pšenka sice není z nejměkčích, ale o to je to zdravější. Jinou pšenku než špaldu nekupuj, ta má opravdu zcela a naprosto vyjímečné dietetické vlastnosti…
Louskám jí takhle, když mi je blbě a trávím tak svůj semestr hehehe ;-). Bez pčšenky to trvá mnohdy fak dlouho, s pšenkou je šouflík vod žaludku v čudu do druhýho dne. Jak to ale chodí s pšenkou v trimestru, to teda fak babo raď…

habana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.4.05 01:50
Pomůže někdo

Ještě jedna malá, ale důležitá připomínka: pšenku je nutno zuby velice důkladně rozmělnit, až se v puse začnou dělat takový žmolky vlákniny. Poznáš to, najednou v puse ucítíš takovou testovitou hmotu. Pak teprve polykej.
Zobu si to takhle třeba celý dopoledne… zkus to taky, hehehe

salgo
146 příspěvků 5.4.05 22:27
super nápady

Děkuju za všechny rady. Doufám, Habano, že to nebudeš brát osobně, když se nepokusím realizovt tvoji radu. Určitě je skvělá. Obavám se ale, že už ta představa mi nedělá dobře. Naopak vyzkouším zázvor a studené obklay -vnějí i vnitřní. Zatím jsem experimentovala se zazvorem, vypadá to nadějně. Pendo, díky za přáníčko. Jsem moc ráda, že jsi zpět. A věř mi, že i když si stěžuju kvůli nevolnosti, užívám si to straně moc. Upřímně víc než ta nevolnost sama mi vadí, že se kvůli ní připravuju o kontakt s fajn lidičkami na Labužníkovi. Ale teď, vyzbrojena zmrzlinou se zázvorem to občas risknu.
Všechny moc zdravím

Lindaa
114 příspěvků 18.4.05 13:13
Na celodenni ranní.....

…nevolnost jsem mela jeden recept - tavený sýr namazaný na cokoliv, ale nejlépe se osvedcilo svetlé pecivo. Celozrnnému pecivu jsem se vyhýbala. A nebo jsem mela u postele pytlík piskotu, kterých jsem snedla pár pred vstáváním - pokud jsem to stihla drív nez se probudil muj zaludek. Zvracela jsem stejne, ale bez té odporné pachuti zaludecních stáv a bolestí v celém brise, takhle jsem mela v puse chut piskotu. A ten tavenák bylo v podstate to jediný cím jsem byla bezpecne ziva celých devet mesícu. Kdyz jsem konecne prestala zvracet tak jsem zacala rodit. A dva a pul roku na to jsem si to zopakovala. Jsem to ale blázen co? Nicméne ty studené obklady na zaludek pomáhaly taky. Mnoho zdaru a ber to optimisticky - UZ JENOM 6 mesícu (a mozná mín, nevím jak daleko jsi pokrocila).

Jarka7
208 příspěvků 11.10.05 18:50
Proslazený zázvor mohu jen doporučit

Nejen z mé zkušenosti, ale i z odborné literatury tradiční čínské medicíny, doporučuji postavit gravidní ženě večer na stolek k posteli malé bombonky z proslazovaného zázvoru a před vstaním polknout a neuškodí zapít čajen se strouhaným čerstvým zázvorem. Příjemně zahřeje.Trik v Číně starý asi 3 tis. let.
Stejné účinky má zázvor u dětí, které nesnáší jízdu dopravními prostředky(kinetoza), po Kinedrylu jsou hodně mimo.Bombonky jim moc chutnají a nemají zkaženýcelý výlet.

goralka
273 příspěvků 13.10.05 21:44
...

Moja kolegyňa si varievala na desiatu vajíčka tak dlho, až boli žĺtky zelené, brŕŕ´. Mala ich takto rada odvtedy, čo jej ako jediné jedlo pomáhali pri rannej nevoľnosti.

marmelada
1642 příspěvků 13.10.05 22:09
čínská medicína

mi hodně pomohla. Sice s jiným problémem, ale věřím jí. Zkus tohle .

karci
32 příspěvků 7.11.05 21:54
ranná nevolnosť

Tebe už asi nepomôžem, keďže si sa pýtala 1.4. a teraz je november, ale iným možno áno: na nevoľnosť v tehotenstve výborne zaberá pomaly požuvať 1 kávovú lyžičku celého nepomletého maku a zapiť čistou vodou. Pomáha aj pri pálení záhy. Naozaj to funguje.

salgo
146 příspěvků 22.11.05 15:46
Děkuju všem

za rady a životní zkušenosti. Už je nebudu potřebovat, ale určitě pomůžou někomu dalšímu. Ta moje žaludeční nevolnost se teď v říjnu proměnila v krasnou holčičku. A podle toho, jak ráda baští, je to zaručeně přístí labužnice.

babi
6360 příspěvků 22.11.05 16:00
...

salgo, po dlouhé době Tě zdravím a dokonce i s novým miminkem, ke kterému Ti z celého srdce upřímně gratuluji! Přeji Vám dohromady krásné a bohaté chvíle, užijte si jich, život tak běží …

babi
6360 příspěvků 22.11.05 16:00
...

salgo, po dlouhé době Tě zdravím a dokonce i s novým miminkem, ke kterému Ti z celého srdce upřímně gratuluji! Přeji Vám dohromady krásné a bohaté chvíle, užijte si jich, život tak běží …

marmelada
1642 příspěvků 22.11.05 16:23
salgo

blahopřeji, proměna vskutku zázračná. Přeji moc krásný život holčičce. užívejte si ho ve zdraví.

Sněhurka
446 příspěvků 22.11.05 21:18
Milá Salgo

Moc gratuluji k narození čiperné holčičky. Ať vám dělá jenom radost. A dcerušce do života přeji hodně zdraví, štěstí a úsměvů

salgo
146 příspěvků 23.11.05 21:27
Milá babi, marmelado, Sněhurko

děkujeme za krásné uvítání! Je to od Vás moc milé. Zuzanka s mámou (Salgo)

Váš příspěvek

 Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

eMimimino

Těhotenství, děti, rodina www.eMimino.cz

Vitalion.cz

Zdraví, životní styl www.vitalion.cz

Arome.cz

Parfémy, kosmetika www.arome.cz

Módnípeklo.cz

Trendy, módní tipy www.modnipeklo.cz