Narozeninová oslava za ztížených podmínek

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Florentyna
439 příspěvků 21.06.05 12:02
Narozeninová oslava za ztížených podmínek

Labužníci, prosím pomoc!
Muž mi právě oznámil, že se u nás doma bude příští pátek konat jeho narozeninová oslava. Loni jsem s břichem a dvěma dětmi zvládla uvařit pro rovných třicet hostů, jenomže letos už je z břicha neúnavné lezoucí mimino a k tomu se mi pod nohama motá hravé štěně. Tudíž o nějakém celodenním vyvařování nemůže být ani řeč, přesto cítím silné nutkání uchystat menu hodné neformální oslavy narozenin (ještě ke všemu kulatých). Nemáte nějaký šikovný nápad, jak uvařit a přitom moc nevařit?
Dobrá rada bude patřičně odměněna (fotografií opilého muže a spokojených hostů nebo něčím na ten způsob )
PS. Návrh na grilování zamítám předem, můj muž to neumí a já u grilu letos stát nemůžu a nehodlám…

Reklama

Reklama

Reakce:

Lassienka
409 příspěvků 21.06.05 12:24
Flo,

co pořídit vyuzené selátko a na tom grilu ho jenom prohřát… K tomu nemusí být žádný velký kumšt (a učitě to někdo z okolí umí a za mírný bakšiš se toho rád ujme)…a k tomu udělat jen zeleninové saláty a dipy…
Prosím, pak mě poinformuj, cos vymyslela, mě čekají kulatiny za rok, zato dvojnásobné…

marmelada
1643 příspěvků 21.06.05 13:22
Ahoj Flo,

dala jsem do receptů Pečená vepřová kolena. Já tím slavím úspěch při mnoha sezeních. Pro nežravce vepřového peču v troubě na plechu podkovy ŕyb, to je taky hned a nemusíš u toho moc být.
Ještě nějaký moučník.
Jo a nezapomenout na úžasnou česnekovou roládu.
Tak ti přeji, ať to zvládneš a taky si to zvládneš trochu užít.

Cuso
345 příspěvků 21.06.05 13:36
Flo,

A čo tak skúsiť toto ? Myslím, že sa to dá zvládnuť aj s malým dieťaťom a hostia budú spokojní. Akurát by som asi upravil množstvá.

Cuso
345 příspěvků 21.06.05 13:39
Oprava

Pôvodný link je zlý. Toto je správny link. Ozaj a upravil by som aj prílohy. Taký chlieb by mohol byť ideálny.

penda
4752 příspěvků 21.06.05 15:02
zadat uvaření někomu jinému...

třeba udělat oslavu v nějaké zahradní restauraci...­...pokud na to bude vhodné počasí je to určitě nejideálnější řešení…anebo si nechat někde v restauraci uvařit s dodávkou až do domu… ;o))…aspoň tak bych to s malými dětmi řešila, flo, já..hihihi

penda
4752 příspěvků 21.06.05 15:06
ááánebo vařit přes noc...

například takové maso od dorsche ......;o))..ale to předchozí řešení je ideálnější…

Eleeen
1127 příspěvků 21.06.05 15:52
...

já bych pekla kuřata - 4 kuřata Ti vlezou na jeden velký hluboký plech, můžeš je různě nakořenit, hostům bych předložila kuřecí čtvrtky (anebo mísu křidýlek, malých stehýnek atp), pečivo, okurky a nakrájenou zeleninu, můžeš udělat sýrové rolády i 3 dny dopředu (na silikonové podložce to jde hravě) a k tomu rohlíky a zeleninu, pak bych upekla něco sladkého, co se dá lehce nakrájet, jen pošlehačkovat a honem sníst, plus mísu ovoce. Anebo zmrzlinu. Jakýkoliv vegetariánský těstovinový salát by uspokojit ty, co nechtějí maso a de facto by uspokojil i všechny „ještě“ hladové. S chlebíčkama a jednohubkama se vůbec nedělej, ať si každý tu svou „kombinaci“ naskládá z jednotlivých talířů či mís.
Takže kuřata se upečou de facto sama, uvaříš kilo těstovin a zeleninu nakrájíš v pátek, pečivo koupíš. Nemám strach, že bys u sebe nenašla recept na nějakou rychlou velkou buchetku…

Jary9
6 příspěvků 21.06.05 20:51
...

Na svoje kulaté narozeniny jsem dělala kuře na hořčici. Tedy původní recept byl králík na hořčici, ale měla jsem kuřecí stehýnka, / byla vykostěná / a málo času a tak jsem trochu zaexperimentovala.
Malé kousky kuřete se osolí a dají do pekáčku. Na maso se dá hořčice a nakrájená cibule, podlijeme a přidáme lžíci sádla. /Na králíka ještě lžíci octa/ Když je maso poloměkké, přidáme do pekáčku Moravanku. Větší kusy nakrájet. Já dávám i s nálevem, je to pikantnější. Je to hodně jedlé, dělám to takhle už 5 let, podávám s bramborem, ale tehdy jsem k tomu prostě nakrájela chleba. Musím dodat, že některé kolegyně si i 3× přidaly.

esmeralda
4813 příspěvků 22.06.05 00:12
Narozeninová oslava za ztížených podmínek /Florentyno

Udělej to po australsku. Na pozvánky dolů napiš: Přineste talíř (Bring the Plate). Každý něco přinese a ty se nestrháš. Každý jistě pochopí, že toho máš i tak na práci dost. Možná se to bude zdát divné, ale jiný kraj, jiný mrav.Tady se to dělá běžně a funguje to náramně. A jestli chceš udělat dort, tak ještě připiš: Sladkosti nenoste, o ty se postarám já.

Lassienka
409 příspěvků 22.06.05 08:03
Esme,

Tvoje rada je úžasná. Problém je trošku v tom, že tady občas někteří neurvalci, jsouce pozváni na oslavu nebo na grilování, ani netuší, že by měli donést něco hostitelce a hostiteli…a napsat jim něco takového na pozvánku, tak se ještě urazí, že jsou přece pozvaní, tak proč by se o něco starali…
Ale nápad se mi líbí, zkusím ho začít uplatňovat a podám zprávu, jak jsem dopadla…

Eja
3815 příspěvků 22.06.05 14:35
Flo,

já bych z vyzkoušených doporučila "tohle ":http://recepty.labuznik.com/recipe.php?… na teplo i na studeno…ještě něco přidám

Eja
3815 příspěvků 22.06.05 14:38
A ještě

"určitě tohle ":http://recepty.labuznik.com/recipe.php?…

Eja
3815 příspěvků 22.06.05 14:41
A ještě

tohle taky, pokud nebude velké vedro

Eja
3815 příspěvků 22.06.05 14:42
Flo,

obě rolády můžeš udělat dopředu, k tomu pekáč křídýlek, dnes jsem dávala recept, na talíře ozdobně nakrájenou zeleninu, k tomu nějaký dip, ať si každý nabere co chce.

Eja
3815 příspěvků 22.06.05 14:48
Jo a ještě

"tuhle skvělou piplačku ":http://recepty.labuznik.com/recipe.php?… , ale tu dělám jen když jsem v obzvlášť dobré náladě, a pro 30 lidí si to neumím představit. Jsem zvědavá, co kdo ještě poradí, manželovy polokulatiny mne čekají v září…

Eleeen
1127 příspěvků 22.06.05 17:49
Esme, Flo:

Esme, já se obávám, že když na pozvánku napíšeš v Česku „Přines talíř“, tak je možné, že si každý talíř přinese. Ovšem prázdný a bude čekat, co mu na něj naložíš k jídlu anebo (ještě líp) bude čekat, co dostane s sebou jako výslužku domů.
Flo, tak už jsme se tady s Ejou shodly v myšlence, že kousky kuřete spolu se zeleninovým talířem nezaškodí. (a na těch prázdných talířích si všichni můžou odnést kostičky z kuřete pro pejska či kočičku ;-D ).

Florentyna
439 příspěvků 23.06.05 13:53
Děkuji za inspiraci,

zatím to vypadá tak, že nakoupím krabici křidýlek a stehýnek a upeču jich nejmíň tři plechy, každý jinak ochucený. Obzvlášť se mi líbí Ejina hořlavá a pak taky hořčicová od Jary. Protože hosté jsou všichni draví masožravci, ještě to vidím na pečená kolena nebo jiný pekáč s hromadou vepřového masa. Těstovinový salát jsem dělala loni, a přestože byl výborný a všichni ho chválili a odnášeli si recepty, tak se ho moc nesnědlo. Tudíž vycpávky musím ještě domyslet, rolády nezní špatně a k tomu uvařím velký hrnec kukuřičných klasů. S přinášením talířů to tentokrát nevidím moc růžově, všichni se u nás sejdou v pátek hned po práci, nikdo nepůjde ještě domů něco povařit a nachystat. Ale jinak je to bezva nápad a při nejbližší další příležitosti se ho pokusím uvést do praxe. Za dezert se letos budou stylově podávat cheesecaky, dají se udělat třeba i pět dní dopředu a jsou hned hotové.
Nicméně další originální nápady - zejména pak originální a nezapomenutelné marinády na pečená kuřecí stehýnka a křidýlka - ještě ráda uvítám…
Jo, a pendo, přece si nemyslíš, že bych si nechala navařit…?

Eja
3815 příspěvků 23.06.05 14:34
Flo,

nemohla jsem "tohle !!! ":http://www.labuznik.com/recipe.php?… najít !! To je fakt super žrádýlko…doporučuji

Cuso
345 příspěvků 23.06.05 15:07
Flo

Neskromne ti ponukam tieto marinady bylinková 14377 , medová 14378 a Bylinkovo balzamiková 18257 Samozrejme, že sú použiteľné aj v trúbe.

Eja
3815 příspěvků 25.06.05 18:03
Flo,

já jsem věděla, že ještě něco najdu …co takhle "tuhle jednoduchou rychlovku ":http://recepty.labuznik.com/recipe.php?…

Eja
3815 příspěvků 25.06.05 19:19
A k tomu

nějakou malou obloženou misku…

Eja
3815 příspěvků 02.07.05 14:29
Flo,

tak jak dopadla oslava ???

Florentyna
439 příspěvků 03.07.05 13:15
Ejo a ostatní,

já to snad ani nemůžu přiznat, ale narozeninová oslava se u nás nekonala. Ač jsem byla po všech stránkách (materiálně, fyzicky i psychicky) připravená zdolat nájezd třiceti kobylek, onemocněla mi starší dcera a manžel operativně přesunul sešlost do hospody. Ale jak vzápětí naznačli, nevyhnula jsem se tomu na dlouho…

Cuso
345 příspěvků 04.07.05 15:37
Flo,

Bolo by od teba navýsosť čestné, keby si pozvala všetkých čo ti radili a pohostila ich dobrotami, aby tvoj nákup nevzšiel navnivoč.

Florentyna
439 příspěvků 08.07.05 10:07
cuso a ostatní,

k tomu se ráda postavím čelem, a ježto jsou v podstatě veškeré suroviny hluboko a hluboce zamraženy v mrazáku, jsou k dispozici všem náhodou i účelově okolojdoucím (nebo spíše okolojedoucím…). Jo, ale zvonek nám nezvoní…

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz