Recepty - bourbon

Bourbon známe také jako: whiskey

Recepty s bourbonem  Rady při nákupu  Využití v kuchyni  Skladování  

Bourbon patří do kategorie americké whiskey, která vznikla ve státě Kentucky v 18. století. Aby se bourbon mohl tímto názvem označovat, musí splňovat všechna federální nařízení - procenta alkoholu, složení a dozrávání. Pyšní se svou jantarovou barvou a jemně ostrou chutí. Servíruje se ve sklenici tumbler.

Vzniká kvašením obilné směsi. Podíl kukuřice činí 51% a může se k ní přidat také žito nebo ječmen, ve speciálních případech pšenice. Dozrává jedině v nových sudech z bílého dubu po dobu čtyř a více let. Nesmí se prodávat bourbon mladší než dva roky bez označení stáří na etiketě.

 Rady při nákupu

Při nákupu narazíme na několik druhů bourbonu: Blanton´s, Four Roses, Jim Beam, Rebel Yell a Wild Turkey. Stáří nápoje je uvedeno na etiketě. Podíl alkoholu minimálně 60 % nikdy však více než 80 %.

 Využití v kuchyni

V Americe se bourbon často přidává do omáček, marinád, nákypů, paštik, cibulové polévky a dokonce i do koláčů. Mnohem známější nám však je pití samotného bourbonu bez ledu nebo s ledem (ten se však nedoporučuje, neboť kazí ostrou chuť). Vyrábí se z něj také skvělé míchané nápoje jako koktejl Manhattan, Whiskey Sour nebo Godfather.

 Skladování

Skladujeme mimo dosah slunečního světla při pokojové teplotě, nikdy ne v chladu. Obecně platí, čím starší bourbon, tím lepší, nemusíme se tedy bát o jeho expiraci.

 
Váš příspěvek

 Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Nejlepší recepty

Ostrý jazyk Ostrý jazyk
Pečené kuřátko s brusinkovou omáčkou Pečené kuřátko s...
Hraběnčiny řezy Hraběnčiny řezy
Hovězí znojemská pečeně Hovězí znojemská pečeně
Karbanátky Karbanátky

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz