Recepty - bourbon

Bourbon známe také jako: whiskey

Recepty s bourbonem  Rady při nákupu  Využití v kuchyni  Skladování  

Bourbon patří do kategorie americké whiskey, která vznikla ve státě Kentucky v 18. století. Aby se bourbon mohl tímto názvem označovat, musí splňovat všechna federální nařízení - procenta alkoholu, složení a dozrávání. Pyšní se svou jantarovou barvou a jemně ostrou chutí. Servíruje se ve sklenici tumbler.

Vzniká kvašením obilné směsi. Podíl kukuřice činí 51% a může se k ní přidat také žito nebo ječmen, ve speciálních případech pšenice. Dozrává jedině v nových sudech z bílého dubu po dobu čtyř a více let. Nesmí se prodávat bourbon mladší než dva roky bez označení stáří na etiketě.

 Rady při nákupu

Při nákupu narazíme na několik druhů bourbonu: Blanton´s, Four Roses, Jim Beam, Rebel Yell a Wild Turkey. Stáří nápoje je uvedeno na etiketě. Podíl alkoholu minimálně 60 % nikdy však více než 80 %.

 Využití v kuchyni

V Americe se bourbon často přidává do omáček, marinád, nákypů, paštik, cibulové polévky a dokonce i do koláčů. Mnohem známější nám však je pití samotného bourbonu bez ledu nebo s ledem (ten se však nedoporučuje, neboť kazí ostrou chuť). Vyrábí se z něj také skvělé míchané nápoje jako koktejl Manhattan, Whiskey Sour nebo Godfather.

 Skladování

Skladujeme mimo dosah slunečního světla při pokojové teplotě, nikdy ne v chladu. Obecně platí, čím starší bourbon, tím lepší, nemusíme se tedy bát o jeho expiraci.

 
Váš příspěvek

 Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Nejlepší recepty

Těstovinový salát s houbami a polníčkem Těstovinový salát s houbami...
Francouzská česnečka vhodná k večeři Francouzská česnečka vhodná...
Krůtí nudličky s feferonkami Krůtí nudličky s feferonkami
Chilli con carne Chilli con carne
Cuketové placky Cuketové placky

Naši partneři

eMimimino

Těhotenství, děti, rodina www.eMimino.cz

Vitalion.cz

Zdraví, životní styl www.vitalion.cz

Arome.cz

Parfémy, kosmetika www.arome.cz

Módnípeklo.cz

Trendy, módní tipy www.modnipeklo.cz