Postřeh

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Labužník mirabelka02
23 příspěvků 20.09.05 18:32
Postřeh

Přeji dobrý den!
Já se přidám - máme doma 5ti dílnou Encyklopedii československé mládeže /vyd. 1922/ a tam je celá několikostránková reportáž. Už tehdy to byla záležitost mnohem starší. Taky se šunky vyvážely do celého světa.

Reklama

Reklama

Reakce:

esmeralda
4813 příspěvků 21.09.05 00:20
Postřeh

Mirabelko,sice mi uniklo o čem je řeč, ale také s láskou vzpomínám na Encyklopedii československé mládeže. Do těch krásných knih, v tuším červeném vázání, jsem dokázala koukat hodiny. Dodnes mám před očima „Život na Marsu“ a obrázek Marťana s velikým břichem, nohama jako hůlky a obrovským ukazováčkem na pravé ruce.

Jenofefa
1315 příspěvků 21.09.05 09:22
Myslím,

že to patří k diskusi o pražské šunce .

Florentyna
439 příspěvků 21.09.05 11:36
Najde se někdo,

kdo mi oněch několik stránek o pražské šunce ze zmiňované encyklopedie naskenuje a pošle mailem? Prosím…

DanaJ
1136 příspěvků 21.09.05 11:47
Tak to by sem ten....

…dotyčný mohl napsat do článků něco o pražské šunce.

Florentyna
439 příspěvků 21.09.05 11:53
Dano,

ne každý má čas psát několikastránkový elaborát a ne každý je spisovatel. Já o pražské šunce ráda něco vytvořím, když už ty informace hledám, ale momentálně nemám z čeho. Tedy něco by bylo, ale vydalo by to pouze na malý lehký předkrm…

Labužník mirabelka02
23 příspěvků 25.09.05 16:11
...

Omlouvám se, že jsem založila zbytečně nový příspěvek. Samozřejmě, že to patří k pražské šunce. Knihy mám u bráchy v sousední vesnici, tak snad tento týden tam pojedu a vyhledám. Úplně to vidím, jak na jednom obrázku zaměstnanci v gumácích sešlapávají nádherné vepřové kýty do velikých kádí…

DanaJ
1136 příspěvků 26.09.05 07:22
Flo,

tak fajn. Já bych si prosila hlavně něco o historii. předem díky.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz