Omluva

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Alis
2617 příspěvků 16.12.08 11:30
Omluva

Přiznávám, že by mě nikdy nenapadlo, že budu psát příspěvek na Labužníka na následující téma, ale dnes cítím, že mám v sobě cosi nedořečeného a cítím, že by má nevyřčená slova mohla ublížit paradoxně víc, než mnohá slova vyřčená.

Bono, omlouvám se ti za slova, která jsi musela vyslechnout, respektive přečíst. Omlouvám se proto, že mám pocit, že jsem svým příspěvkem rozpoutala řetězovou reakci, která místo, aby dle mého nejlepšího úmyslu měla spor uhladit a uklidnit (měla vysvětlit, že se jedna psaná internetová věta dá vysvětlovat různými způsoby), způsobila pravý opak.

Omlouvám se za sebe, Bono a Svato, omlouvám se ale i za druhé, neboť stále věřím, že neadekvátní reakce byla opravdu jen nechtěně neadekvátní a zcela jistě ne tak cíleně mířená s úmyslem ranit a ublížit. Často se mluví o „pravidlech labužníka a snaze tato pravidla dodržovat“. Myslím, že pravidla absence silných slov a zraňujících invektiv by měla patřit mezi pravidla předsunutá na nejvyšší příčku. Ale je to jen a jen můj názor, opravdu ho nikomu nevnucuji.

Je mi to líto, o to víc, že pisatel ostrých a zraňujících slov je mezi námi labužníky již velmi dlouho a vždy se projevoval víc než kultivovaně… chtěla bych se omluvit i za něj, ale to by nebylo fér vůči vám ani vůči němu. Nemohu mu brát prostor a vítr z plachet.

Hodila by se teď nějaká vlídná poznámka o blížících se Vánocích, ale mám za to, že by byla brána jen jako hra na city a efekt a to bych si rozhodně nepřála. Co bych si však přála - a moc - kéž by můj příspěvek zklidnil vody a přinesl do atmosféry na tomto serveru zase aspoň trochu pohody.

Alis

Reklama

Reklama

Reakce:

svato
1416 příspěvků 16.12.08 11:44
ahoj. alis,

myslím, že sa nemáš za čo ospravedlňovať, nenapísala si nič zlé. Ako sama spomínaš, spiser sa doteraz vždy prejavoval celkom inak, asi mu vytiekli nervy z „komentárov“ osoby, ktorú by sme asi viacerí radi poslali „dál nežli do háje anebo k šípku“.
P.S. Nad tou šľahačkou sa asi pozastavili viacerí, vrátane mňa, ale keby sa k tomu objavil komentár „v pohode vydrží“, nepochybujem.

Dana

Eja
3815 příspěvků 16.12.08 12:01
Alis,

nemáš se za co omlouvat. Opravdu ne. Užívej si adventní pohody a nepřidělávej si zbytečné starosti, těch skutečných máme každý dost.

zlata
1200 příspěvků 16.12.08 13:18
Alis,

za sebe moc děkuji. Napsané srdcem. Díky, omlouvat, to bych mohla i já.
Je to ledová sprcha a lekce. Lekce o tom, jak já bych se nikdy chovat nechtěla.
Přeji Ti a Všem lidem dobré vůle aby se tohle přání vyplnilo.

Zlata

bona
2416 příspěvků 16.12.08 13:55
Alis,

jsi moc hodná, ale opravdu si nedělej vrásky a hlavně si nic nevyčítej.

Omluvit se chci já a to všem, které moje existence obtěžovala. Byla jsem asi zaslepená, prostě jsem to neviděla, opravdu. Je mi moc líto, že jsem vyvolávala nenávist, proto bych chtěla všechny ujistit, že jsem nic nedělala se zlým úmyslem. Věřit mi to samozřejmě nemusíte.
Krásné Vánoce.
Bohdana

jau
457 příspěvků 16.12.08 14:30
Alis

Tak jsem po několika dnech koukla sem a opět se nestačím divit. V zájmu objektivity a spravedlnosti musím říct, že ani mně se mrtvolin příspěvek tentokrát nejevil rejpavě a spiserův naopak jevil neadekvátní. Je mi to jako Tobě líto. Ale trápit se tím asi nemá smysl…

anickav
2904 příspěvků 16.12.08 15:55
Alisko,

pretože Ťa osobne poznám, môžem všetkým prezradiť, že si jeden z najtolerantnej­ších a najmilších ľudí na svete!
A myslím, že sa tentokrát trápiš úplne zbytočne!

mrtvola
1394 příspěvků 18.12.08 08:34
Myslím, že bych se kvůli čistému svědomí i stolu

měla taky omluvit. Boně, Lydii, Alis a všem, po nichž tekly splašky, které byly určeny pro mne. Je mi to líto. Ale ve snu mě nenapadlo, co se rozpoutá, když jsem napsala svou první (dle mého mínění ryze technickou) připomínku k jogurtové bombě.
Tak vás prosím, nebuďte z těch slov smutné a rozladěné, ona byla vlastně určená všechna pro mrtvolu .
Jo, Alí, a díky, žes tohle téma načala.

Manana
1515 příspěvků 18.12.08 12:08
Jo jo,

kde jsou ty časy, kdy jsem se dovolil ohradit, že mě tady glama nazvala volem. A já si myslel, kdovíjak nejsem cimprlich. Teď, po těch letitejch návštěv různejch fór, už jenom žasnu, jaké maličkosti dovedou některé lidi rozhodit. Jako kdyby vstoupili na takové fórum poprvé.

Takže vám všem přeji příjemné svátky a do nového roku hodně zdraví a vše nejlepší. A abyste mě nepomluvili, tak tady to máte v yucatecké mayštině:
Jach kimak a wool tu noj k´inil paazca y kim ma ki wo maloo haab 2009.

A letos už žádné osobní fotografie. V dnešní postmoderní době se ukazovat a prezentovat bez prodloužených penisů, bez silikónů a sexy mozků znamená znemožnit se a ze společnosti se navždy vyřadit.

jolana
5064 příspěvků 18.12.08 12:58
Jo, joo Manano,

.. dakedy bolo "daj sa vypchat " urazka a teraz to je spolocenska prestiz, IN a ludia si to beru ako zavazok…

Sylvie
2302 příspěvků 18.12.08 15:30
Jupíí

Tak už jako můžeme začít i tady na Labu :-) klikni si:-)

Sylvie
2302 příspěvků 18.12.08 15:32
Au

Pepa mě zabije.

karminek
757 příspěvků 18.12.08 16:33
chachá

hézký

glama 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.12.08 15:42
tak mi to opět nedá...

Kdysi dáno, před více lety, jsem sem na Labu chodila docela hodně. strašně mě to bavilo. dávala jsem sem recepty, hodně diskutovala. A pak jsem jednou upozornila, že v jednom z receptů je nesmysl. nebo chyba. závažná chyba, která může neznalému pořádně zkomplikovat práci. A požádala jsem o opravu.
nedovedete si představit, co se vzápětí strhlo!
Urážky, nadávky, zesměšňování. Dva tábor, jeden se mnou, jeden, velmi hlučný a útočný, proti mně. Abych netvrdila něco neověřeného (přitom je gastronomie mým povoláním a léta jsem dělala v hotelích kromě jiného i kalkulace - tedy věděla jsem přesně o čem mluvím) recept jsem vyzkoušela. Chyba se potvrdila.
nepomohlo to.
dokonce musel pepíček tu strašlivou diskuzi smazat, aby neurážela … Nějaký čas jsem sem nechodila.
recept je na Labu stále a stále obsahuje nesmysl, který jinak výborný recept kazí a komplikuje…
a just ho neopraví… a neopraví…

manana si už pár let pamatuje, že jsem ho nazvala volem. No, sice nerada, ale přesto musím říci, že se to tak nějak podobně mohlo stát. Ale trošku si pamatuji, že to byla také reakce na hrubé urážky člověka, který toho pro Labu strašně moc udělal - a bylo to proto, že upozornil na nějakou chybu v cizím receptu.
A nový sud sprostoty se na mne vylil, to když jsem se dotkla manany a dalších potrefených, když jsem slušně upozornila, že mi nepřipadá vhodné, vkládat ke každému receptu, ke každé diskuzi reklamu na svoje vlastní stránky. - a to na stránkách někoho jiného, a tedy za jeho peníze - tady na labu..
myslím si to stále.
pepíček pak následně vytvořil prostor, v diskuzním foru - jsou to Odkazy na jiné stránky,kde se může každý propagovat sám a neobtěžovat s tím v receptech, kam to nepatří apod.- . Za svůj názor jsem to tu docela schytala - od nařčení ze závisti, po radu ať si udělám vlastní stránky a dělám to taky…
To ale není můj styl.
Co se následně strhlo za špínu znají i jiní labužnícu, kteří něco podobného zažili také.
no a poslouchám to stále. Ale pravdu jsem stejně měla.
jen škody, že manana zapoměl na svoje komentáře…
Být na někoho sprostá mi není vlastní a proto to nedělám. holt mi to jednou - zřejmě už z pocitu bezmoci - uklouzlo. přesto jsem se slušně omluvila, protože mě nebaví hádky a nadávky a urážky, nicméně, ani věk, ani vzdělání, ani peníze, ani jánevímco, nedává nikomu právo moci si dovolovat, nebo mít stále pravdu. sorry, ale je to tak. Ale nic ve zlém. Často věta, kterou napíšeme s nějakým pocitem, jinému vyzní úplně, ale úplně jinak a může se ho dotknout. a tak mohou vznikat různá nedorozumění. Vždyť každý cítíme jinak a máme jiné vnímání.Proto se nechci nikoho dotknout a nerada bych tímto svým psaním někoho, kohokoliv, nějak urazila nebo se ho nepříjemně dotkla. to rozhodně ne!!!
Kvůli sprostotě různých lidí jsem na Labužníka přestala chodit nejenom já, ale spoustu autorů mnoha receptů a fajn lidí.(za všechny třeba babi, nebo Penda, potvůrka jedna podivná… :-))))
Sprosté útoky mířily na každého, kdo psal recepty a přitom se snažil, aby labužník měl nějaký řád, aby měl váhu, aby recepty byly správně, bez chyb, aby to prostě na Labu vypadalo k světu.
ono mydlit sem recepty bez ladu a skladu, nebo další recept po už pětadvacáté, a bez jakýchkoliv pravidel a řádu - to umí každý grafoman nebo robot nebo tupec.
vždy´t to vidíte dnes sami, jak to vypadá.
a vidím to I já. nakukuji často, ale bez přihlášení
A fandím těm, kteří se snaží dodržovat řád a upozorňovat na to i ty nové, co přicházejí se svými recepty s pocitem, že právě objevili ameriku a svět se konečně dozví, co je skutečné dobré, netušíce, že jejich naprosto úžasný recept je tu už nejmíň 4×..
A jiní tušíce a i vědouce - ale za ten pohled na své jméno pod receptem to přece stojí, ne? A kdo by se otravoval s hledáním duplicity, než recept vloží…?
Tak jen pár „blbců“ otravuje těm objevitelům život a radí jim, i když o to nestojí.. Díky bohu, že to ale dělají. také jsem to dělala, než mi to znechutili. Ta nedisciplinovanost a ignorování pravidel tohoto báječného labužníka devalvuje!
Hádat se můžeme, ale jen „hádat“ nebo dohadovat, chcete-li. Slušně, odborně a s láskou k jídlu a vaření. to ke kuchaření patří. Je ale zbytečné se napadat a urážet se.
A nebudeme se chovat lépe jen kvůli tomu, že jsou vánoce.
ale prostě proto, že jsme slušní , taktní a ohleduplní..
 Ne?

Manana
1515 příspěvků 18.12.08 17:54
Milá glamo,

to jsem rád, že jsi se ozvala, já myslel, že válečná sekera je dávno zakopaná a že bysme si třeba mohli dát nad tím volem panáka, i když ho nemůžu (toho panáka), a ty ji zatím chutě vykopáváš.

Mrzí mne, že ve svém přípspěvku asi zmiňuješ něco jiného, o nějakou chybu v receptu tehdy vůbec nešlo. Klidně si mi zase nasazuj psí hlavu, vždyť ty moc dobře víš, že šlo o úplně jinou věc. Ta diskuze není zahozená, je k dosažení tady . Ale nedoporučuju ji číst. Důvod mé reakce najdeš v předposledním odstavci, pokud si to již nepamatuješ.

Velice beru závěr tvého příspěvku. Kéž by vás takových bylo víc. Já sprostej buran už asi takovej bejt nemůžu, nezbejvá mi tolik času!!

glama 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.12.08 18:36
teda manano...

manano, už se na to vykašli! Já jsem nikdy žádnou válečnou sekeru nevykopávala, nebot sem nechodím bojovat. do kreténů jsem ti nenadávala nikdy, to nedělám.
urážel jsi babi a k tomu jsem nemohla zůstat lhostejná.
ale už jsi asi zapoměl, že jsme se po tom nepříjemném incidentu spolu normálně bavili a zvesela komunikovali. I jsi mi posílal v klidu a přátelské pohodě nějaké fokty z cest apod. tak proč zase vytahuješ mrtvolky dávno pohřbené…?
připadá mi, že jsi svou nějakou zahořklost nad urážkami zkoncentroval do mé osoby. asi proto, že jsi jména jiných zapomněl.
a to mé „sprdnutí“ i o tom jsem psala v mém příspěvku - nebylo myšleno tak příkře, jak jsi ho zřejmě ty pochopil. ale za to už jsem se ti omlouvala. dávno. pořád nestačí?
tak nebuď protivný hádavý dědek a nerozčiluj se .-)))
může se zařvat TY VOLE!!, ale mínit to jako „MILÝ VOLE“
VYKAŠLI SE NA SEKERY, ty jsou dobré na štípání dřeva, ne u vaření.
já na dálku připíjím a hádat se s tebou už nebudu, ani kdybys mě prosil!!!

glama 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.12.08 18:48
a propó

nepřipadá vám, že někdy největší bouřku tady napáchají lidé, kterých se původní spor-pře-diskuze ani netýkala?
a nebo spor vyhrotí a zamotají a je z toho málem defenestrace… 3. … labužnická…

glama 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.12.08 18:57
děkuji manano!!!

bag ti xcacau
podívala jsem se opět na tento recept a hlavně na diskuzi pod ním a
děkuji za upozornění!
JÁ JSEM TI NENEDÁVALA. Sám to tam píšeš, byli to jiní…
a to seřvání si ted může každý prohlédnout- stačí když se podívá na tento recept.
ted už jsem klidná, to byl slušný,pravda, trošku ironický, ale veskrze slušný dotaz na tebe.
a jak jsi mne za to znectil…!
fuj!
už jsem ti ale odpustila
a hádat se nebudu…nebudu…ne­budu!

Manana
1515 příspěvků 18.12.08 21:48
Ty glamo,

baq ti xcacau!!
Nebo tě znectím!

glama 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.12.08 21:58
hele, ty,

to by ale nikdo nenešel!
já samozřejmě moc dobře vím! že to má být BAQ TI XCACAU. ale v receptech je, bohužel, BAG… baq by nikdo nenašel.. …asi je to něco v pytlíku…čoko­ládovém…
však my se s tím popereme, ne?
nemůže být každý linqista jako my, že…?

Manana
1515 příspěvků 18.12.08 23:13
Tak glamo iUts a wach!

Když můžeme my, ty a já takovej starej jetej a zavostalej kripl, může i on!

iXta´a xaj hun na mas!

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz