Purpura

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

bona
2416 příspěvků 14.12.08 16:42
Purpura

Prosím, jak používáte purpuru? Syn mi přinesl pytlíček a já jsem se teď, při čekání na rodinku z procházky rozhodla zvýraznit vánoční atmosféru… I zapnula jsem plotýnku u varné desky (na minimum), nasypala to smetí a než jsem se stihla otočit, začalo to nebezpečně doutnat, zkrátka okamžik před vznícením…
Vůbec nevím co s tím, jen se mi hlavou honí nápěv: „Tiše a ochotně, purpura na plotně voní…“ Ta moje páchne jako spálené seno a ochotná není už vůbec …
Tak jak na to? Víte někdo?

Reklama

Reklama

Reakce:

AbiesAlba
400 příspěvků 14.12.08 17:49
bono,

toto jsem našla někde na netu:
Pálení purpury
Dnes má doma kamna opravdu jen málokdo, purpuru ale můžeme opatrně pálit i například na sklokeramicke desce vařiče nastaveného na nízkou teplotu, nebo na železném plátu sporáku, raději však s použitím alobalu, jako podkladu pod bylinnou směs. I tak ji samozřejmě raději nenecháváme bez dozoru. Purpura se ale dá pálit i v nádobce aromalampy, kam normálně kapeme vonný olej do vody. Místnost nám provoní i pokud ji jen zahříváme na podložce na topení, navíc je to asi nejbezpečnější varianta. Purpura by neměla doslova hořet plamenem, ale jen mírně doutnat. Zahříváme a „pálíme“ ji proto, že působením tepla se aromatické látky mnohem lépe uvolňují do vzduchu, efekt je proto mnohem výraznější.

Takže to asi děláš správně, jen možná to chce nižší teplotu.
odkaz = _new

bona
2416 příspěvků 14.12.08 17:52
Abies, děkuju.

Už jsem ty škvarky vyluxovala, ale prubnu to s tím alobalem. Nižší teplotu totiž k dispozici nemám.
Děkuji za rady i odkaz a přeji Ti kásný nedělní večer u třetí zapálené adventní svíčky. Bohdana

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz