mazurek

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

gmp
1603 příspěvků 09.04.09 15:58
mazurek

Obdržel jsem dotaz jak vlastně je to s mazurkem. Neb můj mazurek je jiný než jiný mazurek a ještě jiný mazurek je ještě jinější než ten nejjinější mazurek.
Tak abych to nějak objasnil mazurek je po prostu náš koláč, jen pečený u příležitosti Velké noci. Máme mazurek z těsta piškotového, mazurek z křehkého těsta, mazurek z medového těsta dokonce i z marcipánu. Viděl jsem mazurek, který byl k nerozeznání od u nás prodávané Marlenky, jenom ten text byl pozměněný nešlo o starý gruzínský ani arménský recept, ale našel se ve Wawelskich archivech… atd.
Tak že, když vám bude nabídnut mazurek, který je jediným a opravdu opravdovým mazurkem, tak se nepřete a nevykládejte hospodyni, že jste jinde jedli ten opravdu pravý. Mohlo by vás to stát zdraví.
Ještě maličkost, mazurek je tradiční velikonoční pečivo asi jako u nás všeobecně uznávaný mazanec. Tak snad jsem to trochu objasnil když ne tak mě klidně zmlaťte. Miloš

Reklama

Reklama

Reakce:

rettiska
38 příspěvků 09.04.09 20:32
...

zdravím tak to je vyčerpávájící
ikdyž jem si myslila,že mazurek je něco jako piškot podle předpisu a že se podává kdykoli
je k tomu příležitost že je to především velikonoční
moučník to nevím
a to jsem si říkala,že něco o polsku vím.
Noko učíme se pořád
zdravím rettiska

noskovice
1323 příspěvků 09.04.09 21:14
...

.. a spenatovy mazurek neznas?
Hezké Velikonoce Tobe a vsem labuznikum prejì Umbertaci!

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz