Lázeňské oplatky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

toffo
244 příspěvků 08.04.09 12:26
Lázeňské oplatky

Syn jede na poznávací zájezd a do hostitelské rodiny má přivést dárek typický pro naší republiku. Rodina ubytovává pravidelně hosty ze zahraničí, tak jsem vyloučila publikace a knihy o ČR, aby dárek dovezl v neporušeném stavu, napadly mě lázeňské oplatky. Vyrábí se i v dárkové plechové krabici. Jen teď nevím, kde je koupit - v Praze.
Poradíte mi někdo?
Ráda i přivítám nápad na jiný druh dárku.
Děkuji.

Reklama

Reklama

Reakce:

bocianka
528 příspěvků 08.04.09 19:29
nejblíž

jsou Poděbrady.

marmelada
1643 příspěvků 08.04.09 19:46
Jiný dárek

Mě se jako dárek do ciziny pravidelně osvědčuje Becherovka v různých velikostek a balení.

iva  08.04.09 23:25
...

my zrovna teď vezeme jako dárek do hodně daleka grafiku s motivem staré Prahy. Dají se sehnat v Antikvariátech.

iva  08.04.09 23:27
ještě mi napadlo,

noskovice by zcela jistě hlasovala pro tvarůžky jako echt české. Záleží jen na tom, jak dlouho by je vezl. Určitě by měl kolem sebe hodně životního prostoru.

esmeralda
4813 příspěvků 09.04.09 03:14
Jestli to není tajemství....

zeptala bych se: Do které země jede?

toffo
244 příspěvků 09.04.09 07:19
...

Jede na studijní zájezd „10 perel Anglie a Francie.“ V rodině bude bydlet v Anglii. Becherovka mě také napadla, ale je mu patnáct a nevím, jestli je vhodné, aby přivezl alkohol.

toffo
244 příspěvků 09.04.09 07:25
tvarůžky,

ivo, pokusím se navrhnout

lydia
1226 příspěvků 09.04.09 09:42
tvarůžky

je dobrý nápad. Ale co na to řeknou spolucestující?
Tyto hostitelské rodiny mají skoro po celý rok někoho a z různých krajů světa. Myslím, že by bylo nejlepší opravdu něco typicky českého na jídlo. Becherovka nebo pivo Plzeň, ale když 15-letý chlapec přiveze alkohol? Ale možná to vadí jenom tobě, hostitelům ne.:-) Mě bys potěšila, kdybys mi přivezla něco sladkého, tím myslím, že vlastně paní domu je ta, která se o děti , promiň o mladistvé víc stará . Co je typicky českého? Třeba buchty, koláče? Já mám vždy úspěch, když dovezu medovník. Mně se totiž ještě nepodařil
Nebo máte dobré, typicky české bonboniery, pražská čunka byla taky kdysi známá. Určitě umíš dobře péct, tvůj obrázek v deníčku o tom svědčí, upeč něco sama a zabal to hezky. Velikonoční beránek, ale syn tam pojede asi po velikonocích, možná by taky šel.
Nebo kraslice, nějaký kousek z Jablonce, ale to jsou zase takové věci, které se někam uloží a zapomenou se, zrovna tak jako školák, který se u nich zdržoval jenom pár dnů.

ladunka
30 příspěvků 09.04.09 12:33
lydia má pravdu!

sousedovic děvče je jako aupair v Anglii.Kdyź se po volnu vrací zpátky,tak musí vždycky vézt krabici koláčů,koláčků a o vánocích vánoćní pečivo,po něm se můžou utlouct!I když ten becher by taky nebyl k zahození!

Labužník jandule02
1089 příspěvků 09.04.09 12:53
Problém je, že Angličané

si převážně myslí, že naše jídlo (oni nás pořád ještě vidí na východě) je jedovaté. Taky jsem zažila hodnocení dvou Američanek, že je výborné že jsou tu MacDonaldy, protože se bojí jíst v našich restauracích. Takže jídlo bych neposílala. Spíš tu Becherovku. Pokud by byl na místě dražší dárek, vím, že se obecně líbí naše lidové textilie - ubrusy např. (s výšivkou nebo jinou technikou), nebo jen barevně tkané (třeba kusově) a pod.

toffo
244 příspěvků 09.04.09 13:09
Asi

tu Becherovku ještě přehodnotím.
Asi ten problém ve spojení s 15ti letým klukem je můj „úzkoprsý“ problém ve mě. V tom může mít Lydia pravdu, dík. K Becherovce přiložím „motivační“ dopis , aby nás za alkoholiky nepovažovala , přihodím něco o historii Becherovky, nebo odkaz na její www stránky. A zítra razíme nakupovat, tak přihodím nějakou drobnost, co nám padne do očí. Velikonoční kraslici, lidovou ruční ozdobu, nebo čokoládu …
 Díky

Jenofefa
1315 příspěvků 09.04.09 17:53
Lázeňské oplatky

v papírové krabici jsem dnes viděla na regále v Bille. Ozdobnou plechovou krabici bys jistě dostala koupit samostatně - aby z toho nebyla cestou drobenka.

noskovice
1323 příspěvků 09.04.09 18:20
Hmmmmmmmmmmmmmm......!

Ivco, Tys to opravdu trefila! Hlasuji pro tvaruzky, romadury a cesky rum.
Marusko (toffo doufam, ze si Tvé jméno dobre pamatuji), nechtela bys Tvého synacka poslat radeji do Italie? Ja se Ti o nej postaram. Pochopitelne za tvaruzky.
Vsechny vas moc zdravim. Ahoj Sona.

toffo
244 příspěvků 09.04.09 18:46
...

Bali
1254 příspěvků 10.04.09 10:49
třeba ti to pomůže

koukni do diskuze SEM
Právě tu mam fr.rodinu, mají rozkaz dovézt domů hlavně ty oplatky, Bechču, peprmintky, hašlerky, sekt. Bohemku v bílé matné láhvi se zlatou vinětou, pivo (i černé) ;-)
Jsem z Mariánek, tak oplatky nejsou problém. Zde jsou nejčerstvější. Občas je mají i v supermarketech, ale v plechu jsem je tam neviděla. Zde mívají i balení po 3 kusech, různé druhy, v pěkné krabici s fotkami ML.
Možná bych ti to mohla i poslat ;)

toffo
244 příspěvků 10.04.09 14:17
Tak,

máme becherovku, lázeňské oplatky ve 3 provedeních (máte pravdu, prodávají se v supermarketu) a malou knihu i s DVD (virtuální procházka po Praze za zvuků Smetvy Vltavy) z Knižního klubu. A ty Hašlerky jsou také dobrý nápad. (Možná přihodíme i Bompari a Lentilky). Díky

di
2451 příspěvků 10.04.09 15:17
...

Když takhle jely moje děti, přibalila jsem jim navíc malou českou kuchařku v angličtině.

Bali
1254 příspěvků 11.04.09 08:12
...

Ta malá česká kuchařka existuje i ve francouzštině.
Také vozím tatranky a fidorky. A snažím se vybírat věci kde je napsaný český výrobce, žádné Nestlé nebo Danone. Ale takových výrobku už tu moc není ;-)
Jinak se líbí cokoliv s krtkem. Např. ta levná dvd z časopisů, krtek nemluví, což je ideální. Pak vozím omalovánky z pohádek atd.

Sylvie
2302 příspěvků 18.04.09 10:39
...

Naši mě vždycky posílali do ciziny s fotkami pražského Jezulátka a malou panenkou Hanačkou, také přibalili Lazeňské oplatky a Bechera :-)

toffo
244 příspěvků 18.04.09 21:57
...

Tak už jsem ho tam vyslala, ve čtvrtek odpoledne a dala jsem na vaše rady (až na ty syrečky, promiň Soňi, syrečky pošlu raději za tebou ). Tak jen věřím, že jsem ho slušně vychovala (tedy stojím si za tím, že to vím) a že tu Becherovku ve Francii potajmu nenačnou. Hašlerky a lázeňské oplatky dělají Becherovce společnost. A děkuji Vám všem, že jste mi dodali odvahu na tu flašku, jinak bych ho poslala asi s malovaným talířkem. Za týden porefefuji o úspěchu dárku, pokud z mého roztomilého poberťáka vyrazím jiné slovo, než dobrý, nebo v pohodě.
Dík. M.

toffo
244 příspěvků 15.05.09 16:23
Jak dopadla becherovka?

Slíbila jsem, že budu referovat o tom, jaký slavila becherovka „úspěch.“ Syn se při předávání snažil vysvětlit, že je to český výrobek s dlouholetou tradicí. A paní prý ukázala na horní skříňku kuchyňské linky a na ní stála 1 litrová načatá lahev becherovky a druhá myslivce. Tak je rodina tradičním nápojem asi slušně zásobená. Hlavně, že chutná.
Jinak prý o zážitky v Londýně neměli nouzi. Před Big Benem zažili demonstraci Filipínců a v See world zase planý požární poplach.
Díky všem za rady.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz