kalkulace

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

benediktpasik
1 příspěvek 20.05.07 09:57
kalkulace

Ahoj všem do nového provozu musím udělat kalkulace na jídla,tak mě napadlo jestli někdo nemůžete pomoct poskytnou nějaké vaše již hotové,ne že by se mi to nechtělo to počítat,ale zkoumat kolik mouky se spotřebuje na obalení jenoho řížku a kolik kmínu potřebuju na jednu porci zelí to mě fakt ničí ,jenže do software který máme to potřebuju tak kdyby se někomu z vás chtělo mi třeba něco poskytnout velice to ocením,dík všem B.

Reklama

Reklama

Reakce:

glama 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.05.07 18:08
Ahoj Benedikte

to opravdu vymýšlet nemusíš. Existuje kniha Receptury teplých pokrmů ( i studených) a tam tyhle základní věci najdeš. kalkulace jsou na 10 porcí. Kalkulace se dělají většinou právě na 10 porcí. Existuje celá řada SW, kde máš připravené kalkulační listy, jen doplňuješ suroviny a PC počítá za tebe.
Trochu mne tvůj dotaz překvapit. Kalkulace si dělá šéfkuchař a pro toho to nebývá problém - je to jeho denní chleba. Nejsi-li ty šéfkuchař, měl by ti je předat on. Jsi-li, zvládneš to. Léta jsem kalkulace dělala v provozu hotelů a vždy je přinesl šéf a já je zadávala do systému, ev. jsem je připomínkovala a on upravoval. Každou kalkulaci ti musí naopak šéf odsouhlasit - on podle toho bude vařit a inventurovat zboží.
nicméně, tyto a podobné základní kalkulace najdeš v tlusté knize Receptury teplých pokrmů, takové bibli kuchaře.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz