Mražení parmazánu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Renee
93 příspěvků 18.05.07 08:26
Mražení parmazánu

Labužníci, mám dotaz.
Kdysi jsem kdesi četla, že parmazán a jemu podobné sýry se dají úspěšně mrazit. Mám možnost koupit sýr za dobrou cenu, ale bude ho trochu víc…

Nemáte s tím mražením někdo zkušenost. Popřípadě - jak dlouho mi ten parmazán vydrží v ledničce (chlazený)?

Díky

Reakce:
esmeralda
4813 příspěvků 18.05.07 11:51
Mrazení parmazánu - Renee,

u nás se mrazí sýry celkem bez problémů.
Na chuti se nic nezmnění, jenom se mi zdá že některé druhy jsou po zmrazení trochu drolivější.
U parmazánu by to ale neměl být problém.

kltko
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.05.07 16:22
ide to

český ekvivalent parmezánu - Gran Moraviu keď sa vyskytne v dobrej cene mrazím bez problémov a vydržala vždy dlho. Až kým som si na ňu nespomenul a nezjedol :o)
Ak máš vo vákuovom balení, použi ho originál, inak dobre utesni aby nevysychal. A dobrá rada, ak je vo veľkom kuse, pred zmrazením naporcuj na veľkosti aké odhadom budeš po rozmrazení používať 200 - 300 g.

marmelada
1643 příspěvků 18.05.07 19:02
Mražení

parmazánu praktikuji úspěšně. Kdykoliv se dostanu do Itálie, nakoupím si zásobu, doma naporcuji, dobře zabalím a mrazím. Když mám sílu, tak si část i nastrouhám. Možná, že se opravdu o trochu víc drolí, ale na chuť to opravdu nemá vliv.

kamilio
551 příspěvků 18.05.07 23:27
S mražením

není problém. Jedná se o drolivý sýr s vysokým množstvím tuku a malým podílem vody, takže sýr neutrpí žádnou újmu.

alouch
56 příspěvků 07.06.07 09:43
Mražení parmazánu

Strouhaný parmazán i Gran Moraviu, třeba i načnutý pytlík, mám v mrazáku. Těsně před obědem vyndám, použijem ho a když ještě zbyde, dám zas do mrazáku.

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz