Drožďové koláčky, pak Drožďové šátečky ...Drobenko

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

bedla 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.07.07 22:16
Drožďové koláčky, pak Drožďové šátečky ...Drobenko

bylo řečeno dost, ale každý si rád ohřeje polívčičku …tak tady dámy, které se chcete zúčastnit můžete pokračovat. Drobenko, žádný starousedlík tady nesoutěží … to jsi se velice spletla. S tou tolerancí je to trochu jinak. Každý kdo sem přijde nový, začne sázet recepty a na nic se neohlíží, proč ho ihned na začátku nezarazit, aby se poučil a nemusel zpětně vše opravovat. Jsou tu daná pravidla … jsou a punktum. I já jsem se je učila a byla ráda za každou radu a nepoukazovala jsem na chyby druhých, nepsala jsem, že jsem dobrá matka, ráda vařím apod. To snad jsme tu z toho důvodu všechny. Proč neustále omlouváte chyby druhých. Jsme dospělé a podle toho se také musíme chovat a ne si hned stěžovat, že jsem byla napadena. Když se odstěhuji do jiné země, musím se také přizpůsobit … a tady je to samé. Pěkný večer.

Reklama

Reklama

Reakce:

DanaJ
1136 příspěvků 25.07.07 09:46
Je to všechno hodně složité.

A proč vlastně to tak všechno psát?
Já zjistila, že psaní ingrediencí pod sebe je velice praktické, protože se v nich potom lím orientuje, třeba posouváním pravítka. ..mno a když jsou za sebou, tak se na některou může zapomenout a pak, když je to pečené těsto, to můžem rovnou vyhodit. ..coz mi je pak líto, ale jíst se to doopravdy nedá.

Mno a proč neduplikovat recepty a před psaním si zkusit prvně vyhledat, jestli už nejsou vložený? Protože když pak hledáte nějaký recept nebo inpiraci pro vaření, otvíráte vyhledané a pořád je tam to samé, tak to člověka akorát odradí a naštve.
A co dělat, když najdu ten samý recept? Napíšu pod něj komentář, jak to dělám já a dám si ho do oblíbených.

Helejte, třeba hrubani jsou sice do očí byjící, ale holt nikdo nejsme dokonalý, tak se musí v diskzích tolerovat, ale pozor! ve vloženém receptu se daj vždycky přece opravit, ne?

Možná jedinou chybou v radění, upozorňování nebo napomínání je v tom, že by bylo lepší to hodit do soukromé pošty, aby měl autor šanci si to bez povšimnutí opravit.

K tomu, že spousta lidí to píše blbě a tak proč bych to zrovna já měla měnit, bych snad jen dodala, já to změnila. ..je to každého vizitka. ..neblázněte, jsou tady lidi.

PS:..a přeci nejsme nepřizpůsobivý jako jistý okruh občanů naší republiky pobírající sociální podory, většina je stejné národnosti a kříčí.

tea63
935 příspěvků 25.07.07 11:10
Tak já si taky přihřeju polívčičku:-)

Já jsem taková, že když něco koupím, ihned přečtu do puntíku všechny návody a pak se podle toho snažím řídit. Někdy to nevyjde a narazím na problém. Tak i tady jsem hned přečetla „Jak psát recepty“. Napoprvé mi z toho šla hlava kolem, tak jsem si to vytiskla a při prvním receptu do toho neustále nahlížela, jestli to mám dobře. Pak mne ještě zblbnul oldsoft s tím, že " Mezeru nepíšeme tam, kde by vadil eventuální zlom řádku". To jsem nepochopila dodnes. Ať koukám, jak koukám, tak žádný „zlom“ nevidím. … Ale to neva. Recepty už píšu bez taháku. Myslím si, že pravidla jsou nastavena velmi dobře a ať se každý přizpůsobí. Jsme tu přece jen na návštěvě…Všechno to zpackal-a woodoo tím svým hrubým příspěvkem. Snad to byla jen provokace. Makyna píše dál - sláva, nenaštvala se, a tak to je fajn.
Už končím, dnes mám nějakou " psavou". Ahojky. T.

Sylvie
2302 příspěvků 26.07.07 15:27
...

Tak já jsem první recept vkládala minulý týden, a to jsem tu dva roky. Měla jsem trému jak před maturitou. Uf, ale je za mnou.

oldsoft
682 příspěvků 26.07.07 20:54
Zlom řádku

A mně to připadalo tak jednoduché…
Zlom řádku je prostě to, kde řádek končí a přechází na další (na psacím stroji to je v momentě, kdy jsme došli k okraji papíru, zvedli levou ruku a vrátili pákou válec na začátek dalšího řádku. Čili zlom řádku je v tomhle případě tady=>

A protože už nepíšeme na psacích strojích, ale na počítačích, tak už nesledujeme, kdy se nebezpečně blížíme k pravému okraji „papíru“, ale píšeme prostě dál, počítač ten řádek zlomí za nás (vrátí vozík zase na levý kraj). A kde ho zlomí? Inu tam, kde je mezera (případně za nás rozdělí slovo, ale to sem teď nepatří).

A proto nepíšeme např. před čárkou mezeru, protože by to mohlo dopadnout takhle:

Toto souvětí je složeno ze dvou vět ,ale skoro nedává smysl.

Proto není mezera po levé (otevírací) závorce, neb by se mohlo stát toto:

Příklad věty, která obsahuje (
slovo) v závorce.

Z téhož důvodu není mezera před vykřičníkem - mohl by se nám ocitnout na novém řádku.

Už je to jasné?

Vali
1326 příspěvků 26.07.07 21:49
oldsofte

díky za vysvětlení, sama to instinktivně píšu zřejmě dobře, ale tohle vysvětlení je i pro mě moc poučné…prostě umíš naučit…díky

tak prosím ještě o vysvětlení… proč se ta stránka s receptem na strakoče tak zdeformovala, udělaly to ty vykřičníky?

tea63
935 příspěvků 26.07.07 21:58
Oldsoft

vzhledem k tomu, že se mi ještě žádný řádek nezlomil, tak snad je mi to jasné. Ale nikdy bych to nikomu nedokázala vysvětlit.. Jen tak mimochodem, podle Tvého návodu jsem se naučila vkládat odkaz, nechtělo by se Ti napsat také návod na vkládání obrázků? Pepíček teď nefunguje a já o tom nemám ani páru. Prosím, prosím a děkuji.

oldsoft
682 příspěvků 26.07.07 21:59
Deformace stránky

Jo, za deformaci stránky může ten extrémní počet vykřičníků. S tím nic nenaděláme.
Pepíček by měl dopsat do fóra funkci, která „násilně“ rozdělí řetězec znaků delší než X, pokud neobsahuje žádnou mezeru, u mnoha ostatních fór to tak funguje. Dočkáme se ale někdy?

DanaJ
1136 příspěvků 27.07.07 10:25
Tea63

O vkládání obrázků do deníčku má psáno v deníčku Vladka. ..nevím, jestli se podle tohoto postupu dá vložit obrázek i k receptu. ..ale obrázky k receptu by si lidičky sami vkládat neměli, to dělá Pepíček. ..ale není tu, tak nevím.

Olsofte, supr vysvětlení o lámání řádků, nikdy jsem nevěděla, že se to dokáže prznit těmi mezerami mezi závorkami a posunutými čárkami apod. a ani mě to nenapadlo, protože já píšu, jak se má. ..díky.

tea63
935 příspěvků 27.07.07 11:07
DanaJ

díky, já tam juknu. Nějak mě to obrázkování, teda focení, začalo bavit, ale na počítači se učím za pochodu, systémem " kdo co poradí".

oldsoft
682 příspěvků 27.07.07 12:35
Hromadná odpověď

tea63: Cituji: „Vzhledem k tomu, že se mi ještě žádný řádek nezlomil, tak snad je mi to jasné.“ - Ale zlomil, dokonce skoro každý řádek textu se zlomil a je to správně; pokud se řádek nezlomí, tak by byl jen jeden dlouhej. Příkladem nezlomeného řádku mohou být ty přiblblé vykřičníky v receptu Strakoše .

Vkládání obrázku do receptu: původně to bývalo tak, že se obrázek poslal Pepíčkovi, ten ho pak vložil. Jenže Pepíček je nezvěstný, takže bychom byli bez obrázků. Obrázek vložený do receptu pomocí HTML vypadá třeba takhle .
Ale je potřeba ten obrázek správně upravit (např. zmenšit).

Ještě k rozhozené stránce u Strakošů: kdo používáte prohlížeč Opera (nejlepší!), tak vyberte z menu „Zobrazit“ položku „Přizpůsobit šířce“, nebo stiskněte Ctrl+F11. U ostatních prohlížečů nemůžu sloužit, neužívám je.

tea63
935 příspěvků 27.07.07 13:20
Oldsoft a ostatní

dobrá, souhlasím, zlomil.:-) Mně už se dnes v noci o zlomu řádku zdálo a to nikomu nepřeju ten horor!.....Pře­háním, jasně. :-) Ale ty obrázky se chci naučit vkládat. Vladka má v deníčku skvělý návod, tak to snad půjde.

Kely
186 příspěvků 27.07.07 14:38
vkládání fotek

Mě poradila s vkládáním fotek bedla, budiž jí dík za svatou trpělivost, kterou se mnou měla.

Kely
186 příspěvků 27.07.07 14:41
...

oldsofte i tobě dík i za ostatní, pěkně to tady vysvětluješ

tea63
935 příspěvků 27.07.07 14:44
Kely

já se s tím nějak poperu a když to nepůjde, tak oslovím bedlu. No, to se má chudák na co těšit. :-)))

Kely
186 příspěvků 27.07.07 15:34
teo

teo neboj to zvládneš, když jsem to zvládla já (technický antitalent), tak ty taky. Sice nejsem ve vkládání zatím takový profík, ale když budeš potřebovat také poradím.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz