Vánoční cukroví

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

glama 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.11.07 11:48
Vánoční cukroví

Tak jsem se bavila s kamarádkou, co pro nás vlastně je Vánoční cukroví…?
Jaké má být?
Výsledek?
Vánoční cukroví = máslo (Hera jen do těsta, do krému máslo), rum (hodně rumu) ořechy (zejména vlašské) a čokoláda (kvalitní hořka, dobrá) a vůně vanilky.
A tohle, v jakékoliv kombinaci je Vánoční cukroví.
Ruším a zakazuji (já a mně osobně-jejich milovníci mi prominou) všechny ty skořičky, anýzky, všechny nízkokalorické, „noderně upravené“ a jiné podobné zrůdnosti
Vánoční cukroví musí být poctivé, voňavé, neošizené!
Holt toho nesním celou mísu, ale tu správnou chuť musím zachovat.
O tu se nenechám připravit.
To je součást kouzla Vánoc!
Co vy na to?

Reklama

Reklama

Reakce:

Labužník Zuzik
286 příspěvků 27.11.07 17:43
Milá Glamo,

zapomněla jsi na moc důležitou věc - mandle a radost z výsledku. Pečení to je prostě zábava - začínám v lednu výrokem, že tentokrát už opravdu nic nepeču a raději koupíme kus uzeného a čerstvé zákusky z cukrárny. V únoru už to opravím ve stylu - no vanilkové rohlíčky a linecké, to je přece klasika, asi přece jen něco upeču. A s postupem času objevím sem tam nějaký nový recept a zjistím, že by bylo škoda to nevyzkoušet a v současné chvíli mám už nakoupenou čokoládu, kakao, máslo, mandle i naloupané ořechy - takže teď je otázka, jestli to bude jen těch slibovaných 5 - 7 druhů nebo těch 27 jako každý předchozí rok. Mimochodem perníčky už v krabici čekají na zdobení. A ještě upřesnění - pečeme ve dvou - maminka vyrobí těsta a upeče korpusy a já po odpolednách zdobím, matlám a patlám konečnou podobu. Lepší relax neznám. A k té chuti vánočního cukroví ještě patří griotka nebo vaječný koňak, který popíjíme při pečení. Zdravím a podotýkám - do těsta i do krémů jedině máslo.

Eja
3820 příspěvků 30.11.07 12:01
Přesně tak,

jedině máslo, kvalitní, 82% tuku. Na lodžii mám mamuta, krabice s cukrovím zabalené do bublavé fólie, kdyby moc mrzlo, tak aby byly trochu chráněné. V krabicích pracny, linecké, ořechy, išlské dortíčky, ořechové dortíčky, vanilkové a ořechové rohlíčky, zítra přibydou ještě kokosky a minilaskonky. Tím končím. Příští víkend začnu mazat, slepovat a zdobit, pěkně v klidu, zapálím voňavé svíčky a budu si užívat předvánoční atmosféru.
Základ klidných vánočních svátků je oprostit se od nesmyslů typu umytá okna…

sim
293 příspěvků 01.12.07 00:35
...

Vánoční cukroví = máslo (Hera jen do těsta, do krému máslo), rum (hodně rumu) ořechy (zejména vlašské) a čokoláda (kvalitní hořka, dobrá) a vůně vanilky.

suhlasim!
btw. snazil som sa predstavit si Tvoj popis ako recept a vysli mi brownies - co tiez nie je na zahodenie, aj ked to nie je cukrovi :-)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz