vaření v troubě gril-elektrika-horkovzduch

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Eleeen
1127 příspěvků 08.10.07 20:42
vaření v troubě gril-elektrika-horkovzduch

potřebovala bych poradit co a jak vařit v takové troubě. Doposud jsem měla jen starou plynovou, tak teď tápám.
Roky tady na Labužníkovi jsou znát, nic jsem zatím nepřipálila ani nedopekla, jen některému pečivu trvá dýl než zhnědne apod.
Nemám čas pokaždé stát u trouby a kontrolovat, jestli je potřebný můj zásah anebo nikoliv. Ráda bych od Vás získala konkrétní rady ke konkrétním problémům. Tyto bych již vkládala přímo do diskuse.
Děkuji!

Reklama

Reklama

Reakce:

Eleeen
1127 příspěvků 08.10.07 20:43
Grilované ryby

Chystám o víkendu „rybí sobotu“. Na mražáčku mám hoki filety, filety z tresky, 3 kousky tuňáka po 100 g, půlku kapra a uvažuji, že bych ráda zkusila ještě malé pražmy.
Jak nejlépe je v troubě připravit? Můžu vše naráz (pokud to tam nacpu, že…)? Na kolik stupňů, jak dlouho, co stupeň zhnědnutí?
Prosím, nepotřebuju rady, že mám jet do Globusu a nakoupit čerstvé ryby, chci připravit to, co mám.
Nebo třeba tuňáka raději v pánvi?

buraci
1136 příspěvků 09.10.07 09:33
Radsi zvlast

Eleeen, ja bych to videla radeji na ruzne upravy. File bych obalila v mouce s nakrajenou salveji a rychle osmahla na olivovem oleji a zakapla citronem. Hoki, pokud jsou s kuzi, bych zakapla olivovym olejem, citronem, posypala hrubym peprem a grilovala, tunaka bych grilovala, asi na prirodno a podavala se smesi listovych salatu s klasickou vinaigretkou, kaprika bych nakrajela, dala do pekacku a upekla s predem podusenymi lesnimi houbami a slaninou, na zaver zasypat hladkolistou petrzelkou, prazmy muzes bud usmazit na panvi nebo tez grilovat, na zaver je pokapes treba smesi olivoveho oleje, citronove stavy a bazalky nebo petrzelky. Tolik moje rybi predstavy .

Labužník lucian.ka02
841 příspěvků 09.10.07 10:01
grilovane ryby

Eleeen,
zapla bych rychlovzduch, ryby na ruzne upravy dala klidne na 3 ruzne plechy a pekla dohromady. Obcas v rychlovzduchu pecu soucasne i sladke a slane :)

Labužník paraplicko03
359 příspěvků 09.10.07 22:33
Asi gril ...

mně se jeví taky jako nejvhodnější dát to na gril. U horkého vzduchu to můžeš dělat současně i v jiné úpravě. Já tedy v poslední době preferuji ryby grilované, je tedy fakt, že nejčastěji teď používáme líny, pstruhy a kapříky - máme nedaleko rybárnu … a nejčastěji potom zapínám troubu na kombinaci gril-horký vzduch a nakonec případně dogriluji pouze grilem. Maso, pečené brambory nebo zeleninu pak dávám na kombinaci elektrika-horký vzduch. Buchty a pečivo však peču klasicky elektrikou. I vánoční cukroví. Taková bábovka většinou vyžaduje pozvolné a neunáhlené pečení a někdy to horkým vzduchem nemusí vyjít. Taková šlehačková bábovka od mé pratety nebo horský dort mé babičky jsou pěkně vybíravé bábovky a jak se něco nedodrží při pečení, srazí se Ale je na tobě, co budeš využívat … jen se většinou teplota horkého vzduchu nastavuje o cca 20°C nižší než při pečení elektrikou.

Eleeen
1127 příspěvků 10.10.07 14:26
kuře včera

jsem pekla na 180°na horkovzduch, stupeň zhnědnutí 2. Dělala jsem s potírkou z medu, citronu, bylinek, soli a oleje. Dlooouho se nic jakoby nedělo a potom náhle zhnědlo. Vypadá božsky, jíst ho budeme až dnes.
Na jakou teplotu mám ty rybky dělat? A nemusí to být moc dlouho, že?

Labužník lucian.ka02
841 příspěvků 10.10.07 14:49
Rybky

bych soupla na předehřátý horkovzduch tak na 10-15 minut, prostřední mřížka, teplota 160 - 180 stupnu
mnam, sbihaji se mi sliny :)

Eleeen
1127 příspěvků 11.10.07 08:14
lucianka

Děkuji, asi to tak vyzkouším. Kuře bylo včera boží. Pokud můžu (a můžu) srovnat plyn a horkovzduch na kuřata, tak se plynová trouba může jít zahrabat…

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz