Umeboshi

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Labužník Berry02
80 příspěvků 18.05.05 13:15
Umeboshi

V obchodě zdravé výživy jsem viděla umeocet a umeboshi švestičky. Prodavačka mi bohužel nebyla schopná upřesnit jak to chutná a na co se to používá. Na internetu jsem toho také moc nenašla. Ráda bych to vyzkoušela, mělo by to být i zdraví prospěšné, ale nevím nevím
Nemá někdo s těmito japonskými produkty zkušenost?
 Díky.

Reklama

Reklama

Reakce:

Sněhurka
446 příspěvků 18.05.05 13:57
Berry,

zdá se, že jsi narazila na skutečně zázračné pochoutky. Umeboshi švestičky mají neskutečně vysoký obsah vápníku, železa a fosforu. Považují se za ovoce zpomalující stárnutí, obohacující krev (patří k velmi alkalickým potravinám). Používají se v medicíně v Číně, Japonsku a Koreji.
Jeden ze zdrojů uvádí, že prý je to ve skutečnosti druh meruněk.
To je zatím jenom pár informací, které jsem vyčetla na netu (stačí dát vyhledat na google.com „umeboshi“ nebo „umeboshi plum“).
Snad se ozve někdo, kdo bude znát i postup přípravy.
Jenom tak letem světem jsem se dočetla, že se z umeboshi švestiček připravuje třeba omáčka, která se podává k drůbeži,… - rozmixuje se umeboshi švestička a sojová omáčka a saké.

esmeralda
4813 příspěvků 18.05.05 23:11
Umeboshi

Tady je celá stránka .

Bunter
457 příspěvků 18.05.05 23:49
Umeboshi

já to koupil vloni ve Vrchlabí,kam jsem si jel prakticky pro známky.Koupil jsem dvě skleničky a jedli jsme to se ženou podle návodu.Jestli si však myslíš,že jsem po tom skákal jak jura,tak to ani ve snu!!!,prakticky to nemá žádný účinek.Opět jeden produkt kdy nachytají přiblblého konzumenta na švestkách.....

Labužník Berry02
80 příspěvků 19.05.05 09:52
Děkuji

vám za odpovědi. O účincích téměř zázračných jsem se na netu také dočetla, ale nevěděla jsem jakou formou se to konzumuje. V každém případě za vyzkoušení nic nedám (jen tu stovku co to stojí ) a vyzkouším co to udělá. Nedoufám že se ze mě stane opět čilá dvacítka, ale ublížit mi to určitě nemůže.
Přeji všem hezký den!

Labužník TinaH02
46 příspěvků 19.05.05 13:55
Umeocet..

umeocet se da pouzivat napr. do salatu nebo na dochuceni jidel, podobne jako bezny nebo napr. vinny ocet. Pouziva se hodne (stejne jako i umeboshi) v makrobiotice…

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz