Třídíte odpad?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

marmelada
1643 příspěvků 19.02.07 06:49
Třídíte odpad?

Právě jsem shlédla upoutávku na TV1 na pořad o třídění odpadu. Tak jsem se chtěla zeptat, jak jste na tom, zda třídíte, co, jak, kolik druhů a kam s tím.
Začnu já, snad se připojíte. Takže třídím:
1. plasty - kontejnery na tř. odpad
2. sklo -„-
3. papír -“-
4. baterie - sběrné kontejnery v prodejnách
5. léky - lékárna
6. biologický - kuchyňský - kompostér
7. ostatní počítače, staré kuch. elektrospotřebiče - sběrný dvůr

Ráda bych ještě tetrapack -krabice od mléka, džusů, ale nemáme tady kontejnery, tak snad někdy…

Reklama

Reklama

Reakce:

Jenofefa
1315 příspěvků 19.02.07 07:16
Třídíme

stejně, jenom s tím rozdílem, že u nás kontejnery na tetrapack jsou, ale kompostér máme pouze na chalupě, takže v Praze končí organické odpady ve směsném odpadu. Problém nám dělá uchovávání odděleného odpadu než ho odneseme do kontejneru - krabice na balkoně nedělají moc parády. A v e l m i nepříjemně se nás vždy dotkne, když vidíme, kolik lidí bezohledně zaplní kontejner na směsný odpad nesloženou papírovou krabicí - ostatní ať se jdou klouzat. A kolik je nezmáčknutých PET lahví v kontejneru na směsný odpad radši ani nekomentuji. Ale myslím, že kousek po kousku si lidi zvyknou .

buraci
1136 příspěvků 19.02.07 07:57
Nadoby na trideni

My pouzivame na trideni odpadu (krome bio) takove plastove krabice z Ikea, jsou ve dvou velikostech a daji se skladat na sebe. Jinak tridime jako predrecnice, tetrapak se u nas dava do kontejneru na papir (je to napsano na kontejneru). Sberny dvur u nas funguje trikrat tydne a tak neni trideni problem. Jsme celkem spokojeni i s kontejnery na trideni, vyvazi je pravidelne, neni kolem nich neporadek. Stve me ale chovani chataru v nasi oblasti, kteri odpad netridi, pripadne vyhazuji objemne veci a tak v nedeli jejich kontejnery na smesny odpad pretekaji, jeden z nich stoji u nas u plotu a v lete je to tedy pohled .

HelcaK
960 příspěvků 19.02.07 09:06
Třídíme, třídíme,

zhruba jako Marmelada. Tetrapak do papírového nedávám, protože tu stojí dva kontejnery a na jednom je, že tetrapak tam patří a na druhém že ne, tak nevim. Dost pochybuji, že s každým dělají něco jiného.
Asi před čtyřmi lety v Plzni proběhla aferka o tom, jak lidé pečlivě třídí odpad a některé firmy na likvidaci odpadu pak ty kontejnery sesypou dohromady a odvezou na skládku… . Tak snad už je to lepší…

DanaJ
1136 příspěvků 20.02.07 05:44
odpadi

Bioodpad dáváme na kompost a nebezpečný odpad (baterky, televize, lednice) do sběrného dvora.
Plasty, sklo a papír naši vyhazujou do komunálu. Ať si dám na stranu cokoliv, tak to málokdy stihnu odnést. Když jsem bydlela v paneláku s přítelem, tak jsme třídili, ale rodiče prostě nepřesvědčím. Jsme schopní se kvůli tomu pohádat do krve a to je můžu klidně týrat jakýkoliv pořadem o třídění, jsou neoblomní. Hrozně mě to štve.
PS: Přemejšlela jsem, že jim začnu házet odpadky po zahradě s teorií, však je to jedno, jestli to bude na skládce nebo u nás na zahradě. Nevím jak jinak (a to se vždycky divěj, že z petlahví se dělaj bundy a disky na kola..).pic

danda 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.02.07 13:36
Musím se přidat :-)

třídíme všechno, jak zde už popsáno, jenom krabice s papírem vozíme Zdendovi do školy a je nejlepší sběrač .-), třídím i pytlíky od mouky a krabice od potravin…
A dokonce z PET lahví sbíráme víčka, protože opět se nosí do školy, opravují a dělají z nich prý na dětská hřiště skluzavky, prolézačky… Tato víčka pro nás sbírají po celé republice :-), v Plzni dokonce vojáci :-)), někdy jsme doma zavaleni, když se sejdou přes víkend pytle a krabice :-), takže až nebudete vědět kam s nimi, klidně je pošlete :-))

esmeralda
4813 příspěvků 20.02.07 16:30
Třídím, třídíš, třídí....

Každý dům zde dostane od městského úřadu dvě 240 litrové popelnice. Jedna na „normální“ odpad a druhá na vše co se dá znovu použít (papír, plastik, kovy, sklo atd.). Některé čtvrti Sydney mají dokonce popelnici třetí: na zelený odpad (tráva, větve, listí).

Já navíc dávám veškerý organický odpad rostlinného původu z kuchyně do záhonů na zahrádce. Kuchyňský odpad živočišného původu skladuji v lednici pro pejska.

heja
312 příspěvků 21.02.07 11:44
Třídíme

Mám v kuchyni 2 uzavřené koše - jeden na směsný odpad a druhý na vše, co půjde do tříďáku. Až je plný, roztřídím (sklo, papír, plasty a tetrapak) a vynesu - je to lepší než mít 4 krabice na tříděný odpad.

Florentyna
439 příspěvků 04.03.07 00:24
Třídíme,

dokonce jsem si kvůli tomu při dostavbě kuchyně nechala udělat velké otevřené police, ve kterých teď jsou proutěné koše - do jednoho skladujeme před odnesením papír, ve druhém jsou plasty. Jen se nějak nemůžeme dohodnout, kam patří celofán. Manžel ho dává do plastů, já do papíru, a vyhraje ten, kdo pak veze odpad do kontejerů.

Když jsem kdysi na chvíli bydlela ve Freiburgu, viděla jsem, jak to může fungovat celoplošně v rámci města. Odpad se třídil do barevně odlišených a zároveň průhledných pytlů, ty se pak házely do popelnice nebo v příslušný den naskládaly před dům. Když jeli popeláři a shledali v některém pytli něco nepatřičného, tak to prostě neodvezli a nechali ležet. Takže všichni raději třídili a třídili a třídili…

esmeralda
4813 příspěvků 04.03.07 23:27
Přísnost musí být....

V Sydney mají vozy na odvoz znovupoužitelných odpadků vzadu namontované kamery, takže obsluha vidí co kdo vyhazuje.
Pakliže tam dáte něco co tam nepatří, dostanete varovný dopis. Zhřešíte-li třikrát, dostanete pokutu!!!!

DanaJ
1136 příspěvků 05.03.07 08:52
U nás..

Flo, u nás se alobal dává do komunálu..myslím Do papíru určitě nee.

Esme, to je nápad, ale bála bych se, aby lidičky nepřestali třídit, když už se to kónečně naučili.

Bali
1254 příspěvků 05.03.07 11:36
...

třídíme.

HelcaK
960 příspěvků 05.03.07 11:45
DanaJ, Flo

Dano, celofán není alobal, celofán je průsvitná folie, do které se např. balí dárkové balíčky… Ale do papíru podle různých vyhlášek prý nepatří, je to zbytkový odpad, který žřejmě, aspoň zatím, patří do směsného komunálního…

Labužník Jana.Q02
129 příspěvků 05.03.07 20:34
Esmeraldo

Prosím, prozraď nám, jak kamery v Sydney odhalí jméno a adresu nešťastníka, který popletl třídění odpadu, aby mu mohli poslat pokutu. Dík!

esmeralda
4813 příspěvků 05.03.07 20:48
Jano Q,

protože ulice mají jména a domy čísla.

DanaJ
1136 příspěvků 06.03.07 11:22
Hmm..

..to asi popelničář hlásí: Teď se vysejpám popelnici Konvalinková ul. 13. Mno a pak někde v kanclu sedí úředník koukajíc na videa z popelničářských aut a slyší Konvalinková ul. 13 a šup vypadne baterka do auta..a šup černej puntík.
PS: Nedejbože, aby to byl kontajner od paneláku.

Sněhurka
446 příspěvků 10.03.07 13:01
Jasně, že třídíme

Můžete nahlédnout do mého deníčku

Vali
1326 příspěvků 10.03.07 13:22
třídím .....

a ještě zajímavě recykluji - taky najdete v mém deníčku :-))))

košík z papíru

igelitky

HelcaK
960 příspěvků 14.03.07 19:13
jak třídit

tady jsou stránky, kde je zodpovězena většina dotazů stran tříděníodpadů TARGET = _new , včetně nejčastějších mýtů…

DanaJ
1136 příspěvků 15.03.07 09:44
Vali,

tak jak děláš ty papírové košíky, ošatky a další?

Vali
1326 příspěvků 15.03.07 15:27
Dano

…tak jak to vidíš na obrázku, na košíčky dojde až po Velikonocích, teď není čas, ale už se na to pletení těším…na tašku jen stříhám igelitky a střádám materiál…

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz