Anglické sporáky.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Labužník Jana.Q02
129 příspěvků 18.02.07 02:29
Anglické sporáky.

Vrtá mi hlavou, jak fungují ty krásné stylové sporáky, na kterých vaří v kulinářských seriálech dvě dámy při těle, někdy i J. Oliver. Sporáky jsou těžké litinové, v krásných barvách, mají odtah do komína, ale nikdy není vidět palivo, ani oheň. Mají dvě veliké kruhové plotýnky s poklopy a dvě trouby nad sebou. Bývají vestavěné do výklenku v kamenné zdi. Neví někdo z labužníků, jak se tam topí?

Reakce:

spanny
159 příspěvků 19.02.07 13:41
Anglicke sporaky

Ty sporaky se jmenuji AGA sporaky. Tyto spporaky se pouzivaji hodne nejen na vareni ale i na topeni. Kdysi se pouzivalo uhli nebo drivi na topeni ale nyni se pouziva plyn, elektrina, nafta nebo petrolej.
AGA je zkratka firmy Aktiebolaget Gas Accumulator. Podivej se sem jestli je to ten sporak:
http://www.aga-rayburn.co.uk/57.htm
Ty damy pri tele je hezky prelozene protoze doslova prelozene je to dve tluste damy.

Labužník Jana.Q02
129 příspěvků 20.02.07 03:08
Spanny,

Díííííky! To je přesně ono a je to nádhera veliká. K tomu překladu - pod tímto decentním názvem byl uveden seriál v ČR, tak jsem ho použila. Ještě jednou děkuji za odpověď a zdravím.

Ivo
1045 příspěvků 20.02.07 16:04
Drahé děvčata...

…chvěji se nadšením a někdy bych si velice rád na něčem takovém zavařil

Bali
1254 příspěvků 22.02.07 01:54
...

v Nemecku i ve Francii jsme si takove sporaky prohlizeli. Tam meli i na drevo. Tyto anglicke nejsou. Taky by se nam na tom doma pekve varilo, ale mame malo mista :-(
Pokochanicko zde: http://www.cuisiniere-a-bois.com/cuisiniere1.htm

Florentyna
439 příspěvků 04.03.07 00:09
Já zas už nějakou dobu...

…mlsně chodím nakukovat sem: www.britannialiving.co.uk a taky sem: www.rangemaster.co.uk . Bohužel je sem nikdo nedováží, cena se podobá malému automobilu a navíc - než bych ho někam ubytovala, musela bych vybourat celou kuchyň

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz