Sushi

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

macaratek
24 příspěvků 27.01.05 17:43
Sushi

Už delší dobu bych chtěla ochutnat tuto specialitku, ale nevím, kam na ni ( v Brně).
Předem moc děkuji

Reakce:

buturenka
311 příspěvků 28.01.05 08:32
sushi

Milá marcátko, v Brne ji dělají v Internationalu na Husově, dole v tom baru. a jinak mívají SUSCHI dny v restauraci
DIONYSOS
Nám. 28. října 16
602 00 Brno Česká republika
Dobrou chuť

Eleeen
1127 příspěvků 28.01.05 08:34
...

a jak je to v Brně s cenami???

buturenka
311 příspěvků 28.01.05 08:56
Restaurace v Brně

Milé dámy, zkuste www.fajnsmekr.cz., tam jsou téměř všechny brněnské restaurace a jejich prezentace na netu, včetně jídelních lístků a cen.

Labužník lucian.ka02
841 příspěvků 28.01.05 10:00
a v Praze?

mate nekdo zkusenosti s prazskymi - Sushi restauracemi?

Olive
10 příspěvků 02.02.05 19:58
...

V Praze je dobrá sushi restaurace ve Slavíkově ulici (myslím), kousek od jiřáku. Ceny jsou slušné, když uvážíme, že je to sushi :) Teď si bohužel nemůžu vzpomenout, jak se jmenuje. Ale zjistim a doplním :)

macaratek
24 příspěvků 03.02.05 09:32
děkuji

za tipy.Věděla jsem jen o tom"Intru".Ne­víte, jak se to pohybuje cenově?

Eleeen
1127 příspěvků 04.02.05 08:55
nemám představu...

Vůůůbec nemám představu o jakýchkoliv cenách sushi, tak by mě opravdu zajímalo, co to znamená „slušné ceny“. Je to třeba 10 Kč za kousek anebo 100 Kč za kousek???
Nemůžete někdo uvést příklad z vlastní zkušenosti? Např. sushi s lososem jsem jedl/a za XXX Kč.
 Díky!

Papaja 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.02.05 12:09
Sushi v Praze

Byla jsem v Sushi-baru ve Slovanském domě v Praze Na Příkopě......jezdí tam uprostřed vysokého oválného stolu (kolem něho se sedí na vysokých barových stoličkách) pás a na něm jsou tácky s jednotlivými kousky.....ale pozor.....občas je pod průhledným víčkem i atrapa
Tehdy byl talířek se dvěma či třemi kousky cca 80-120 Kč??? Už si to moc nepamatuji......ale už je to déle než rok a půl…

chatulka
52 příspěvků 05.04.05 09:25
Hanil

Zdravím všechny milovníky sushi! Restaurace v Praze u Jiřího z Poděbrad se jmenuje Hanil a je vedená jako korejská, ale dostane se tam výborné sushi za dobré ceny a dokonce Vám zabalí i s sebou. Zde je kontakt:

Hanil restaurace
Slavíkova 24, Praha 3
Tel.: 222 715 867

oldsoft
682 příspěvků 09.05.05 21:21
Sushi v Praze

Sushi bar v Praze je také vedle restaurace U Rudolfina, tuším, že to je Křížovnická ulice. Chystám se tam zajít, jelikož jednou ročně jezdím pracovně do Japonska, budu přísným kritikem. O cenách naneštěstí zatím také nic nevím.

chocolat
106 příspěvků 11.05.05 15:02
sushi

sushi nepatří zrovna mezi levné záležitosti a pokud se ho chcete opravdu nacpat a neutratit celou výplatu,tak zkuste třeba restaurante brasileiro ve slováči nebo na staromáku-za salátový bar platíte jednotnou cenu 245 kč-krom salátů je v nabídce i sushi- tuňák,losos,but­terfish,krabí tyčinky,vaječná rolka,avokádo. navíc si můžete dát třeba i ústřice.další už poněkud dražší volba jsou nedělní brunche za cca 800 kč- nabízí hotel intercontinen­tal,mariott, restaurace sarah bernhardt… zkušenost mám s interconti a mariottem a zvlášť druhý zmíněný hotel doporučuju-obrovský výběr sushi,mořských plodů,salátů, teplých jídel i dezertů a sýrů.mňam

rybicka10
1 příspěvek 26.04.10 20:58
doporučuji sushi na Praze 1

v sushi Made in Japan nám moc chutnalo, obsluha v poho, jen ty ceny celkem vysoký, ale kvalitka výborná.
Doporučuji!

di
2451 příspěvků 27.04.10 08:04
Sushi v Brně

Našla jsem tuto diskusi se zpožděním, ale od roku 2005 se toho tolik změnilo a bylo otevřeno tolik nových podniků, že macaratek už určitě ví, kam na suši v Brně. Pokud ne, doporučuju Momo-sushi na Solniční 13 nebo Koishi-sushi na Údolní 11, ty jsou asi nejlepší. Teď nově je otevřena i japonská restaurace Kodó na Palackého 124 (v budově Nové Semilasso), suši mají i v Rialtu na Veveří (v budově bývalé porodnice „U Šilhánů“) nebo vždy v pátek v Café Onyx na Zámečnické. Všechny tyto podniky jsou ale spíš dražší, levnější suši prý mají v jednom bistru v Campus Square v Bohunicích.

alahatl
1 příspěvek 01.06.10 12:06
Sushi Praha 3

Dnes jsem objevila tuto novou restauraci v Perunově ulici, nemáte někdo zkušenosti? Vypadá poměrně levně, tak se trochu obávám následků
 http://sushitamda.cz/index.html

esmeralda
4813 příspěvků 01.06.10 22:10
Sushi - Alahati

S chutí jsem prostudovala jídelníček restaurace Sushi Tam Da.
Výběr je pěkný. Ale moc laciné se mi to zase nezdá. Vezmi v úvahu že japonské porce jsou miniaturní.

Dwarfy
21 příspěvků 14.03.11 08:32

Ahoj,
sushi jsem zcela propadla a ochutnala jsem výtečné sushi na Palmovce v Big Thai Oishi (za slevový voucher 269,– Kč obrovský talíř pro 3 osoby), v Kobe na Václaváku (firemní akce, neplatila jsem). Kde si sushi určitě nedávej jsou obyčejné čínské restaurace, fast foody (např.Arkády) a obecně tam, kde je to je to jen vedlejší lákadlo (např. nebylo nic moc ani na salátovém baru v Ambiente Brasileiro u Staromáku). Teď se chystám, že si sushi budu dělat sama doma, nakoupit většinu ingrediencí lze v každém větším supermarketu (Interspar, Tesco, Albert-Hypernova), zbytek objednat přes internet nebo nakoupit ve speciálním obchodě s japonským/a­sijským zbožím a potravinami. A na webu je pak hafo podrobných instruktáží-videí jak v češtině (např.Ivan Vodochodský v Tescomě nebo v Loskutákovi, jiný pořad na voyo nova) nebo na youtube.com v angličtině jak přesně uvařit rýži a jak sushi vyrobit :wink:
Tak dobrou chuť :-)

Manana
1515 příspěvků 14.03.11 11:56
Sushi

Vše na sushi a spoustu jiných japonských věcí a pomůcek má Hana Trade v Michelské ulici, podívejte se na stránky, kde si můžete i objednat:
http://www.japan-eshop.com/
 http://www.susi.cz/

Dwarfy
21 příspěvků 14.03.11 20:08

Jest tak, dneska jsem tam byla a paní Hanka tam má úplně všechno, dokonce i hrnec na rýži. Dokoupila jsem si bambusovou podložku, hůlky (krásné červené lakované), sezam (má černozrnný i bílý loupaný) a ochucený ocet a jsem ready. Ve všední den to asi nestihnu, ale o víkendu na to vlítnu, jupí! :lol:

Dwarfy
21 příspěvků 20.03.11 12:34
Moje první sushi

Tak jsem to včera zkusila a výsledek (viz foto) byl velmi dobrý i přes ten neuvěřitelný pech se surovinami - avokádo bylo přezrálé (a předražené), takže jsem z něj půlku vykrájela a zbytek se mi rozmazával po prstech, uzený losos byl hořký tak, že jsem ho musela vyhodit a okurku vůbec neměli, takže většinu jsem plnila jen krabími tyčinkami. Sushi rýže podle návodu na pytlíku (uvést do varu, pak na 10 minut odstavit) byla tvrdá tak, že chroupala mezi zubama… no letěla do koše. Na druhý pokus, vařila jsem v zepter hrnci tak, jak vařím normální rýži (po uvedení do varu stáhnout na nejmenší oheň, vařit 15 minut a 5 minut nechat odstát s přiklopenou pokličkou), se povedla na jedničku a no a po zvládnutí technologie balení (je nutné opravdu po každém úkonu znovu umýt ruce v misce s vodou, nůž navlhčeným hadříkem a oboje před dalším úkonem namočit do studené vody, jinak se člověk beznadějně zapatlá a zalepí tou rýží a prostě se nedá pokračovat ve výrobě) to pak už šlo hladce.

To množství jsem udělala z půl pytlíku sushi rýže (250g, celý pytlík byl 500g) a 5 lžic ochuceného rýžového octa, pěti řas (v balíčku jich je 10), jednoho malého balíčku surimi tyčinek. Stačí to pro tři lidi, my jsme k večeři s manželem snědli půlku, zbytek k snídani a taky to bylo dobrý :) Jestli příště bude dobrý losos, tak udělám i nigiri sushi :-D

zébulon 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.03.11 19:30

Gratuluju! Pekna prace :- ).

wydra 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.03.11 19:51

Ja to nejim ani z dalky, ale mas to hezky !
Obcas delam balene ve vajecne tenke omelete a plnim okurkou, avokadem, mrkvi varenou a take vejcem. Je to piplacka, ale vychytas to! Kamaradka byla pred par lety na kurzu sushi a koupila si i vejir a na odhaneni pary z ryze, jiny ocet, wasabi, ruzna nadobicka, talirky, misticky a porada doma pratelska, sushi odpoledne.

Dwarfy
21 příspěvků 21.03.11 21:31

Jé, díky za pochvalu holky, to potěšilo :) Vějíř jsem nahradila velkým víkem od misky, nádobí na sushi mám v plánu až to dovedu k naprostý dokonalosti :mrgreen: První sushi párty už mám domluvenou na 7/5, kdy k nám do Berouna přijede na hrnčířské trhy máma s bráškou a sestřenicí a pak k nám přijdou na oběd ;-)

jancik78
1 příspěvek 22.03.13 21:48
Sushi ZEN

Pokud chcete vyzkoušet výborné sushi v Praze za rozumnou cenu, navštivte bistro ZEN na Budějovické (přes křižovatku naproti Raifky). Já jsem zde byl vždy nad míru spokojen - až mám strach ať se nepokazí. Čerstvé suroviny, vkusné servírování a ceny v porovnáni s ostatními bezkonkurenční: Maki losos 55,–, Maki tuňák 70,–, Maki kreveta 55,–, velké sushi max. 90,–! Zajděte tam než zdraží :)

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz