S.O.S. souflé

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

rosnicka
262 příspěvků 23.01.06 14:19
S.O.S. souflé

Zdravím zkušené labužníky,

mám problém, přítel má dnes svátek, mno, a já na to lehce pozapomněla, takže nemám doma připravený dortík a po návratu z práce nemám šanci ho stihnout. Tak mě napodlo udělat čokoládové souflé podle tohoto receptu
 http://www.labuznik.com/recipe.php?…

jen se mi nezdá, že se z bílků neušlehá sníh…prosím, máte někdo zkušenosti, jak na to popř. jiný tip a rychlý oslavenecký mls?

Díky:-))

Reklama

Reklama

Reakce:

Florentyna
439 příspěvků 23.01.06 15:46
Rosničko,

čokoládové souflé jsem nikdy nezkoušela, nanejvýš čokoládovou mousse, která sice byla vynikající, ale potřebuje pár hodin v lednici na ztuhnutí. Vložila jsem ti sem proto jinou báječnou rychlovku, nadýchané belgické vafle TARGET=_new . Je to nenáročné na suroviny, potřebuješ jen vaflovač a pak taky hodně šlehačky na ozdobu (tu ostatně v pozdějších večerních hodinách třeba i na jiné použitití ).

rosnicka
262 příspěvků 23.01.06 16:12
Flo,

jsi moje zlatíčko,ale já nemám vaflovač, jen toustovač:-(, i když, dobrý tip na případný dárek:-))

Mno, budu věřit autorovi receptu a něco spáchám:-)

P.S. Teda, tak rozličné použití šlehačky říkáš?;-))

babi
6360 příspěvků 23.01.06 16:27
Rosničko...

kdybys náhodou neměla vaflovač, tak vyzkoušej třebas tento recept ZDE . Je to rychlé a dobré. I tento recept ZDE je rychlý a nemusí se mrazit Škoda, že není čas na psaní receptu na souflé

Hodně zdaru!

rosnicka
262 příspěvků 24.01.06 09:03
Babi,

děkuji moc, tu mousse vyzkouším příště. Včera jsem to nakonec vyřešila receptem z únorového Apetitu. Jedná se o čokoládový dezert z Valentýnského menu (vlastně obdoba rychlého čokosouflé).Všem vřele doporučuji, je to strašně dobré a vyběhne, i když se tam nedává sníh z bílků. Je to hodně sité, tak doporučuji velikos hrnečků na presso, já použila hrnečky na capuccino a protože jsme před tím měli večeři a bylo už 21h, tak jsme se pěkně napucli:-)) Ale dobroučké to tedy je.
Ale pozor, je to pekně horké a zvlášt vnitřní polotekutá čokoláda mi pěkně popálila nedočkavý jazíček, příště více foukat:-))

rosnicka
262 příspěvků 24.01.06 09:08
oprava,

omlouvám se češtinářům, mělo tam být „syté“.

penda
4752 příspěvků 24.01.06 09:12
škoda,

že jsem si nevšimla včera Tvého komentáře, rosničko…dortík z mikrovlnky je za 8 minut upečený a ozdoba nezabere víc, jak 10 minut…tak třeba někdy příště ;o) Achojky.

rosnicka
262 příspěvků 24.01.06 12:07
Vladko-pendo,

je ten Tvůj receptík na Labužníkovi?Jinak šup sem s ním:-))

penda
4752 příspěvků 24.01.06 13:17
Rosničko, je, je...

tady !…;o))) Dobrou chuť.

rosnicka
262 příspěvků 24.01.06 14:44
Vladko,

dík, tomu říkám NÁŘEZ:-))))

t

babi
6360 příspěvků 24.01.06 15:15
Rosničko...

tady máš ještě nějaký recept, který jsem kdysi dávno přidala ke svátku ¨Svatého Valentýna¨, Pikantní romantický dort .
Zde je ještě jeden, možná o trochu víc složitější, Švédský pikantní dort

A ještě další, Dort pro ty, co neradi sladké .

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz