Které černé pivo je dobré?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Pink
109 příspěvků 05.01.06 21:52
Které černé pivo je dobré?

Dnes jsem k vaření použila černé pivo (dušené hovězí carbonnade), ale „nebylo to ono“. Použila jsem poprvé a asi naposledy Krušovické. Před tím jsem používala asi Kozla, netušila jsem že bude takový rozdíl. Takže jaké pivo kupujete vy?

Reklama

Reklama

Reakce:

iva 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.01.06 09:10
Pink,

nikdy mne nenapadlo, že bych cítila v jídle rozdíl. Používám ale černé pivo jen na špekáčky a tam dávám dost feferonek a ty spolu s kečupem tu chuť piva zastřou. Kupuji vlastně jen tři druhy - Krušovice, Kozla nebo Ferdinanda. Budu muset provést degustaci a ochutnat všechny tři současně, abych mohla porovnat.

buraci
1136 příspěvků 06.01.06 10:39
Jedine Kozel

Mam pocit, ze Kozel na rozdil od ostatnich cernych piv neni tak sladky a tudiz se svoji chuti v jidle tak neprosazuje. Je to pro me jedine pozivatelne cerne pivo.

possum
464 příspěvků 06.01.06 11:15
:-O na piti bych ten rozdil brala, ale ve vareni????

koneckoncu ja i ty burty uz udelala na svetlem a vuuuubec nic se nestalo. Tady totiz sezenu cerneho jen Kozla. Gambrinus prestali dovazet. A ty australsky, anglicky a irsky me ani moc na piti nechutnaj. Snad krome Guinesse.

Manana
1515 příspěvků 06.01.06 23:09
černé pivo

Dobré je Gambrinus a Kozel, Krušovice se zkazily ve všech druzích. Pokud chcete sladší chuť, doporučuju Staropramen, který je výborný.

Alec
84 příspěvků 08.01.06 17:45
Pink,

mám odzkoušeného černého Primátora bez jakýchkoli výhrad.Občas ho říznu i trochou světlého stejné značky.Mohu doporučit

Pink
109 příspěvků 08.01.06 18:45
Všem díky

a přeju vše nejlepší.

Papaja 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.01.06 07:44
Také...

…bycho to viděla na toho Kozlíka…

DanaJ
1136 příspěvků 11.01.06 11:29
Černý Staropramen x Kozel

Tak abyste všeci věděli pívala jsem Kozla a teď piji Staropramen. Jednou jsem nechtíc koupila Kozla a zdál se mi moc sladkej a vůbec mi nechutna. Možná jestli to nebude klam, protože Kozel je karemelovější. Tak jak to teda je?

Labužník housenka02
609 příspěvků 11.01.06 12:25
Černé pivo

Tak jsem včera stála v obchodě před regálem a vybírala černé pivo : byl tam Kozel i Staropramen. Pod vlivem této diskuze jsem se nemohla rozhodnout a tak jsem si nakonec zarecitovala Ententýky… a pivo si nakonec rozpočítala. Vyhrál Kozel a tak nakonec byly buřty na pivu od Kozla. Tak nevím, byly moc dobré. Zkusím si zapamatovat chuť a příště vyberu Staropramen, ale myslím si , že budou stejně dobré ať použiji to pivo nebo to druhé.

Takže babo raď !!!

Deniska32
2 příspěvky 22.04.11 20:56

Já jsem zkusila vařit na Guinessu (spíš z nouze - byl v lednici) a výsledek byl super! Myslím, že i s českým Stoutem by to mohlo dopadnou podobně - třeba Kocour. Nevím, jestli se to u vás prodává, je to toto: http://www.galeriepiva.cz/product.php?…

kltko 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.04.11 10:59

s pivom síce varím málo (skôr používam víno), ale pri tmavých pivách použitých pri varení by som určite kontroloval obsah prídavných látok. Nadnárodné takzvané „pivovary“ produkujúce „univerzálnu hnedú kvapalinu“ z dôvodov znižovania nákladov tmavé pivá dosladzujú syntetickými sladidlami (hlavne sacharín). Ono poctivý slad je predsa len drahší, ako syntetika :-( A nie som si istý, čo pácha sacharín a podobne s chuťou v procese varenia.
Možno je dôvod inde, ale tento problém ľahko odstráni pozorné čítanie etikety a používanie piva bez nich. Éčkové kódovanie je E 95* prípadne E96* (priamo sacharín je E 954)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz