Slaný dort

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Labužník Anďa03
11 příspěvků 30.08.05 20:20
Slaný dort

Ahoj labužníci
Kamarádka mě poprosila, abych jí upekla na narozeniny slaný dort. Určitou představu mám, ale přeci jen bych si ráda nechala poradit. Děláte ho někdo, prosím?

Reakce:
Papaja
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.08.05 11:38
Chlebový dort

Já ho zkoušela kdysi tak, že jsem z kulatého chleba ořezala kůrku a dál krájela jako korpus na dort - na 3 pláty. Mezi jsem volila oblíbenou pomazánku - např. pažitkovou, česnekovou. Pak už se prostě postupuje jako při výrobě sladkého. Ozdobít olivami, na boky nalepit plátky okurky a tak.....Kdybych našla fotku, tak bych ji vložila…

vencal
213 příspěvků 31.08.05 12:05
ando,

zkus se podívat sem , třeba tam najdeš něco, co by Ti vyhovovalo

DanaJ
1136 příspěvků 31.08.05 12:14
Já bych...

…zkusila ten z toho kulatého chleba. Viděla jsem to v televizi a nevypadalo to špatně. Byl nazdobený jako sladký - různé takové ty ozdobičky jako z krému. Můžeš to posypat třeba sezamovýma semínkama nebo lněnýma.

A nebo udělej hranatý dort z toustového chleba.

Určitě bych tam taky dala plátky šunky a tvrdého sýra.

Ale jestli chceš doopravdy něco péct, tak co třeba těsto jako na pizzu (nějaké oblíbené nebo i listové), nechat ho vychladnout a pak ho promáznout ve stylu jižanské kuchyně. Možná by nebyl špatný sýr na čerstvě upečenou placku, než vychladne. Potom udělat pastu na pomazání: nastrouhat tvrdý sýr a smýchat ho s rajským protlakem a s taveným sýrem i rozmáčknout česnek. Pak provenskálské bylinky, třeba ančovičky a olivy, čerstvou zeleninu (papriky, okurky, rajčata, cibulka).

A co třeba pojmout slaný dort ve stylu suši? Vzít dortovou formu, nakydat tam rýži (asi bych jí už ochutila i sojovkou a vasabi pastou), pak tam loupnout avokádo, okurku, mrkem nebo nějakou tu rybu (asi uzeného lososa; syrovou bych nedávala, aby se to nezkazilo). Vše bych prokládala rýži a nakonec zas rýži. Hodně bych to upěchovala a dala vychladit do lednice.

veryk
6 příspěvků 31.08.05 13:38
z bramborového salátu

ahojky!
nase mamka nam delavala, kdyz jsme byli mali a -svete div se- nestali o sladke dorty s maslovymi kremy dort z bramborovyho salatu, ktery napechovala do normalni dortove formy a vrch ozdobila zeleninou, kornoutkama z ruznych salamu, syru a samozřejmě majonezou.

misapoho
135 příspěvků 31.08.05 15:39
...

Myslim, ze v tomto Apetitu byly upecene buchty ve tvaru biskupskeho chlebicku. Jedna varianta byla na slano. Se syry, sunkou a olivami. Mozna by to mohla byt mnamka. Misto cukru kakaa a rozinek tam dat oba druhy oliv, nejakou mnamkozni uzeninu, dobrej syr, kousky susenych rajcatek, ovonit bylinka, z nejakeho vlacneho testa, aby to pekne klouzalo do krku, nam nam.

vranas
130 příspěvků 31.08.05 18:26
Veryk,

blíží se narozeniny mého syna, který miluje bramborový salát. Ten nápad se salátem v dortové formě ho určitě potěší, díky za tip!

iva
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.08.05 20:02
Chlebový dort

jako Papaja jsem dělala manželovi k narozkám. Pomazánky (sýrovou, salámovou, s Nivou) jsem smíchala s trochou želatiny, aby to pak v teple neteklo. Zdobila jsem vlašskými ořechy a z černých oliv vyskládala roky. Podařilo se mi všechny zmást, na pohled si mysleli, že je to sladké.

Vali
1326 příspěvků 31.08.05 20:53
ando

přidala jsem ti do receptů dva na slané dorty. Přizpůsobit ingredience si můžeš podle chuti, jsou to inspirativní recepty, fantazii se meze nekladou. Budou u nich obrázky. Třeba se ti bude něco hodit.

Labužník Anďa03
11 příspěvků 01.09.05 01:21
Díky

všem za pomoc. Teď asi zkusím ten s tím chlebem, pomazánkami, olivami a ořechy. Dám vědět jak se povedl a jestli chutnal. Ještě jednou děkuji.

Labužník Denda02
213 příspěvků 01.09.05 12:57
...taky me neco napadlo...

…tak jako se delaji rezy z BEBE susenek - slepuji se kremem, zabali do alobalu, nechaji mirne ulezet a pak se kraji SIKMO a vzniknou takovy hezky prouzky. Co takhle zkusit to same s toustovym chlebem a ruzne barevnymi pomazankami a pro hracicky jako ja i stridat celozrnny a bily toustovy chleba.

Vali
1326 příspěvků 01.09.05 16:55
Dendo
  • to je bezva nápad, udělej z toho receptík, ráda si ho uložím. :-))
Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz