Slaný dort

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Labužník Anďa03
11 příspěvků 30.08.05 20:20
Slaný dort

Ahoj labužníci
Kamarádka mě poprosila, abych jí upekla na narozeniny slaný dort. Určitou představu mám, ale přeci jen bych si ráda nechala poradit. Děláte ho někdo, prosím?

Reklama

Reklama

Reakce:

Papaja 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.08.05 11:38
Chlebový dort

Já ho zkoušela kdysi tak, že jsem z kulatého chleba ořezala kůrku a dál krájela jako korpus na dort - na 3 pláty. Mezi jsem volila oblíbenou pomazánku - např. pažitkovou, česnekovou. Pak už se prostě postupuje jako při výrobě sladkého. Ozdobít olivami, na boky nalepit plátky okurky a tak.....Kdybych našla fotku, tak bych ji vložila…

vencal
213 příspěvků 31.08.05 12:05
ando,

zkus se podívat sem , třeba tam najdeš něco, co by Ti vyhovovalo

DanaJ
1136 příspěvků 31.08.05 12:14
Já bych...

…zkusila ten z toho kulatého chleba. Viděla jsem to v televizi a nevypadalo to špatně. Byl nazdobený jako sladký - různé takové ty ozdobičky jako z krému. Můžeš to posypat třeba sezamovýma semínkama nebo lněnýma.

A nebo udělej hranatý dort z toustového chleba.

Určitě bych tam taky dala plátky šunky a tvrdého sýra.

Ale jestli chceš doopravdy něco péct, tak co třeba těsto jako na pizzu (nějaké oblíbené nebo i listové), nechat ho vychladnout a pak ho promáznout ve stylu jižanské kuchyně. Možná by nebyl špatný sýr na čerstvě upečenou placku, než vychladne. Potom udělat pastu na pomazání: nastrouhat tvrdý sýr a smýchat ho s rajským protlakem a s taveným sýrem i rozmáčknout česnek. Pak provenskálské bylinky, třeba ančovičky a olivy, čerstvou zeleninu (papriky, okurky, rajčata, cibulka).

A co třeba pojmout slaný dort ve stylu suši? Vzít dortovou formu, nakydat tam rýži (asi bych jí už ochutila i sojovkou a vasabi pastou), pak tam loupnout avokádo, okurku, mrkem nebo nějakou tu rybu (asi uzeného lososa; syrovou bych nedávala, aby se to nezkazilo). Vše bych prokládala rýži a nakonec zas rýži. Hodně bych to upěchovala a dala vychladit do lednice.

veryk
6 příspěvků 31.08.05 13:38
z bramborového salátu

ahojky!
nase mamka nam delavala, kdyz jsme byli mali a -svete div se- nestali o sladke dorty s maslovymi kremy dort z bramborovyho salatu, ktery napechovala do normalni dortove formy a vrch ozdobila zeleninou, kornoutkama z ruznych salamu, syru a samozřejmě majonezou.

misapoho
135 příspěvků 31.08.05 15:39
...

Myslim, ze v tomto Apetitu byly upecene buchty ve tvaru biskupskeho chlebicku. Jedna varianta byla na slano. Se syry, sunkou a olivami. Mozna by to mohla byt mnamka. Misto cukru kakaa a rozinek tam dat oba druhy oliv, nejakou mnamkozni uzeninu, dobrej syr, kousky susenych rajcatek, ovonit bylinka, z nejakeho vlacneho testa, aby to pekne klouzalo do krku, nam nam.

vranas
130 příspěvků 31.08.05 18:26
Veryk,

blíží se narozeniny mého syna, který miluje bramborový salát. Ten nápad se salátem v dortové formě ho určitě potěší, díky za tip!

iva 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.08.05 20:02
Chlebový dort

jako Papaja jsem dělala manželovi k narozkám. Pomazánky (sýrovou, salámovou, s Nivou) jsem smíchala s trochou želatiny, aby to pak v teple neteklo. Zdobila jsem vlašskými ořechy a z černých oliv vyskládala roky. Podařilo se mi všechny zmást, na pohled si mysleli, že je to sladké.

Vali
1326 příspěvků 31.08.05 20:53
ando

přidala jsem ti do receptů dva na slané dorty. Přizpůsobit ingredience si můžeš podle chuti, jsou to inspirativní recepty, fantazii se meze nekladou. Budou u nich obrázky. Třeba se ti bude něco hodit.

Labužník Anďa03
11 příspěvků 01.09.05 01:21
Díky

všem za pomoc. Teď asi zkusím ten s tím chlebem, pomazánkami, olivami a ořechy. Dám vědět jak se povedl a jestli chutnal. Ještě jednou děkuji.

Labužník Denda02
213 příspěvků 01.09.05 12:57
...taky me neco napadlo...

…tak jako se delaji rezy z BEBE susenek - slepuji se kremem, zabali do alobalu, nechaji mirne ulezet a pak se kraji SIKMO a vzniknou takovy hezky prouzky. Co takhle zkusit to same s toustovym chlebem a ruzne barevnymi pomazankami a pro hracicky jako ja i stridat celozrnny a bily toustovy chleba.

Vali
1326 příspěvků 01.09.05 16:55
Dendo
  • to je bezva nápad, udělej z toho receptík, ráda si ho uložím. :-))

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz