reven

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

lydia
1226 příspěvků 05.10.05 09:30
reven

Mam na zahrade krasnou reven. Na jare nebyla tak krasna jako je ted. Chtela jsem udelat kolac, ale sousedka mi rikala, ze se ted reven nepouziva. Nevedela proc. Takze nez neco zkazim, nebo nez se treba otravim , muze mi nekdo z labuzniku poradit, proc se nema ted pouzivat? Dekuji, lydia

Reklama

Reklama

Reakce:

manek  05.10.05 10:12
reveň

Opravdu nevím, proč by se právě teď nemohla používat ? Pokud si pamatuji, tak když jsem byl malý, mamka dělala z rebarbory buchty a koláče od jara do podzimu - a ejhle! Ještě žiju!!! Tak si myslím, že je to jenom nějaká pověra…

lydia
1226 příspěvků 05.10.05 14:14
manku,

dekuji za povzbuzeni

esmeralda
4813 příspěvků 05.10.05 21:41
Reveň - Lydia,

pokud vím, reveňové listy jsou jedovaté. Ale stonky jsou jedlé v každé roční době.

lydia
1226 příspěvků 06.10.05 09:14
esme,

dekuji, tak listy tedy jist nebudu. Asi je to opravdu nejaka povera. Ptala jsem se sousedky jeste jednou, tak pry se ma jist jenom v mesici bez r. Takze bych podle ceskych nazvu mesicu mohla jist reven i v lednu, dubnu, kvetnu, podle nemeckych ale v kvetnu, cervnu, cervenci. Ale proc, to mi rict nemohla. Tak udelam kolac a urcite si vsichni pochutname.
Esme a Manku, dekuji za odpoved. L.

Labužník Triss
160 příspěvků 06.10.05 20:17
...

ja bych rekla, ze to bude proto, ez ty stonky, cim jsou starsi, tim jsou drevnatejsi

petromil
90 příspěvků 07.10.05 22:29
rebarbora

pověra to není,používá se do konce června potom už obsahuje hodně kyseliny šťavelové,určitě se tím nikdo hned neotráví,ale negativní účinky se dostaví později,nejsem lékař,ale má vliv na revma a škodí ledvinám,snižuje obsah vápníku v těle,je to jako se špenátem jeho konzumace se taky nemá přehánět.Kdo má nemocné ledviny,močové cesty nebo klouby tak ať rebarboru radši nejí.

lydia
1226 příspěvků 08.10.05 12:58
petromile,

mas urcite pravdu. Asi bych to take tak videla. Ale myslis, ze trocha te rijnove rebarbory v kolaci uskodi? Ale co, je dostatek jineho ovoce, tak kolac nebude. Pockam az na jaro, ale bohuzel mi na jare tak krasne neroste jako ted, jde mi vice do kvetu. Kvety sice hned odstrihnu, ale rebarbora kvete a kvete. Ze by to byla nejaka okrasna? Jeste jsem rebarboru, ktera kvete nikde jinde nevidela

petromil
90 příspěvků 09.10.05 00:20
lydia

reveň kadeřavá-rebarbora taky kvete,je víc druhů revení,ale k vaření se myslím používá právě jenom rebarbora,některá reveň se používá v léčitelství a o některém druhu jsem někde četla,že je snad i jedovatý,ono co odborník to jiný názor,někdo rebarboru chválí jako zdraví prospěšnou,jiný ji zatracuje jako škodlivou,ale většinou se všude uvádí doba použití do svatého Jana

Pink
109 příspěvků 14.10.05 20:06
rebarbora

Řapíky se mají sklízet v době od poloviny dubna do poloviny až konce června. Od konce června jež listy nesklízíme, aby rostliny vyrvořily velké trsy a dostatek zásobních látek na příští rok. Tolik z knížky. Já mohu potvrdit-jeden rok jsem byla „nenažraná“ a oholila jsem rebarboru i na podzim a příští rok byla ničemná (mám totiž červený druh co méně roste, ale je sladší než bílý druh co má větší přírůstky).

lydia
1226 příspěvků 14.10.05 22:50
reven

petromile jeste jednu dekuji. Tak jsem rebarboru nepouzila, pockam na jaro. Ale udelala jsem asi hloupost jak pise pink, (taky dekuji) otrhala jsem listy uz ted a nenechla je zaschnout. Tak jsem zvedava, co mi na rok vyroste. Mozna jenom kvety

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz