Rajčata

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Wolfg
583 příspěvků 24.06.10 22:57
Rajčata

pěstuje, kdo může. Když přijde vlhké léto, bez fungicidů sklidíme hnůj. Z několika nezávislých stran jsem zaslechl, že proti fytoftoře velmi dobře pomáhá, když se lodyha rostliny těsně nad zemí propíchne kouskem čistého měděného drátu a ten se v ráně ponechá po celou vegetaci. Měď se zvolna rozpouští, její obsah v rostlině je zanedbatelný, ale stačí na její ochranu. Má s tím někdo zkušenost?

Reklama

Reklama

Reakce:

noskovice
1323 příspěvků 27.06.10 19:03
jj,

zde je zvykem takto pěstovat rajčata. Rajčata od mého tchána byla tímto způsobem ošetřená.

Wolfg
583 příspěvků 27.06.10 22:33
Díky Soňo,

jsi první a nejen tady, kdo mi dokázal odpovědět. Určitě letos udělám

alena45
588 příspěvků 28.06.10 08:28
...

no, ja ich striekam modrou skalicou a to je tuším tiež niečo s meďou. Takže verím. Inak leto má byť veľmi suché, ale už teraz badať začiatky týchto plesňových chorôb. Ale ten drát zoženiem ! Myslíš, že by to išlo aj na uhorky ?

noskovice
1323 příspěvků 28.06.10 16:10
Alenko,

zda to platí i pro okurky, nevím. Můj tchán tak ošetřoval pouze rajčata. On pracoval v Pirelli a měděné drátky se mu v sezóně rajčat „zadrhávaly“ za nechty cestou domů. To se stávalo každému, kdo pěstoval rajčata.

noskovice
1323 příspěvků 28.06.10 16:16
...

… každému, kdo pěstoval rajčata a pracoval v Pirelli.

babi
6360 příspěvků 29.08.10 07:29
Měď

se pouziva take proti slimakum. Vhodne zvlaste kolem kvetinacu a zvysenych zahonku. Jak to pracuje? Kdyz slimak leze pres drat dostane maly elektricky sok. Na obrazku je samolepici medena paska, ale pouzivala jsem drat.

alena45
588 příspěvků 29.08.10 11:17
...

rajčiny som napichala medeným drótom, dlho sa mali k svetu, dokonca aj tie, čo boli po prvých lejakoch trochu splihlé, tak sa znovu prebudili do zelena. No za posledné dva týždne rajčiny postupne likvidujem, lebo proste zhnili. Úroda na zaplakanie, hlavne, že som si cez zimu pripravila kopu receptov na sterilizáciu… Papričky síce nezhnili, držia sa, ale namiesto stovky chilli papričiek je na koreni sotva dvadsať kúskov. Na zaplakanie. No viem, že sú na tom ľudia oveľa horšie.

Vali
1326 příspěvků 05.09.10 14:53
...moje rajčata....

…jsou nádherná, protože před těmi vydatnými dešti jsem narychlo rajčata zastřešila igelitem, prostě a jednoduše na zahradě vytvořila „opičárnu“, ale to nevadí, úroda je nádherná, nepraskají, ani plíseň zatím není…zkusila jsem udělat tu falešnou meruňkovou marmeládu a je vynikající…trochu jsem je přihnojila slepičincem a výsledkem jsem překvapená, pod tou stříškou nejen pěkně rostou, ale i dobře dozrávají.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz