Pomoooooc

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Labužník lochneska02
102 příspěvků 11.06.09 09:41
Pomoooooc

Labužníci, moc prosím o pomoc:
pokoušela jsem se udělat čokoládové-lanýžové kuličky, podle receptu: ve vodní lázni, 300 ml šlehačky, 300 dkg čokolády, 1 lžíce škrobu, míchat do zhoustnutí. Ale SRAZILO SE TO !!
Nevím čím to je, voda se mi tam určitě nedostala....­....myslíte, že se to dá ještě nějak napravit, nebo použít materiál jinak? Pokud už z toho nepůjde ten původní záměr :) mám tam 30 dkg dooost kvalitní čokolády :))
Moc děkuji za jakékoliv rady,
 Ness

Reakce:

HelcaK
960 příspěvků 11.06.09 12:11
Jak

to vypadá? Srazila se ti tam ta šlehačka, nebo to udělalo jen nějaké hrudky? Zkusila bych to zchladit a našlehat šlehačem. Ale jestli se zdrcla šlehačka, tak to asi nepomůže. A co chuť? Jestli je to dobré, tak to třeba ještě zašlehat do změklého másla, udělat krém…

Labužník lochneska02
102 příspěvků 11.06.09 15:28
Sražená čokoláda

No, dole je vrstva čokolády, a na ní plave vrstva tuku. Tyhle dvě vrstvy se mi nepodařilo spojit. Na chuť to vliv nemá, tak nevím - kdybych ten tuk slila ?

bocianka
528 příspěvků 11.06.09 21:36
Myslím si,

že se Ti ta voda pod tím asi vařila. Voda se nemá vařit, pak se odděluje tuk. Zkusila bych to nechat při pokojové teplotě a našlehat, možná se to zpraví.

Labužník lochneska02
102 příspěvků 12.06.09 09:03
Sražená čokoláda

Bocianko, to máš pravdu, myslím že voda pod tím opravdu vařila - nevěděla jsem že to je chyba.
Zkusím to ještě za pokojové teploty našlehat, jak píšeš, a uvidíme.....pře­mýšlela jsem, jestli by nepomohlo tam něco zašlehat - třeba máslo, kakao, nebo tak něco…?

oldsoft
682 příspěvků 13.06.09 00:39
Titulek

Lochnesko, poprosím tě pro příště o výstižnější titulek dotazu (třeba „sražená čokoláda“), zá:,–(ně to usnadňuje orientaci. Díky.

Labužník lochneska02
102 příspěvků 15.06.09 09:28
Oldsofte,

ano ano sypu si popel na hlavu - moc se omlouvám, prostě jsem napřed psala a až potom jsem přemýšlela...­...pokud to jde ještě teď nějak opravit - přepsat, prosím poraď mi, ráda to udělám, ale nemůžu přijít na to, jak.
Díky, a opravdu velká omluva,
 Ness

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz