Pomoooooc

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Labužník lochneska02
102 příspěvků 11.06.09 09:41
Pomoooooc

Labužníci, moc prosím o pomoc:
pokoušela jsem se udělat čokoládové-lanýžové kuličky, podle receptu: ve vodní lázni, 300 ml šlehačky, 300 dkg čokolády, 1 lžíce škrobu, míchat do zhoustnutí. Ale SRAZILO SE TO !!
Nevím čím to je, voda se mi tam určitě nedostala........myslíte, že se to dá ještě nějak napravit, nebo použít materiál jinak? Pokud už z toho nepůjde ten původní záměr :) mám tam 30 dkg dooost kvalitní čokolády :))
Moc děkuji za jakékoliv rady,
Ness

Reakce:
HelcaK
960 příspěvků 11.06.09 12:11
Jak

to vypadá? Srazila se ti tam ta šlehačka, nebo to udělalo jen nějaké hrudky? Zkusila bych to zchladit a našlehat šlehačem. Ale jestli se zdrcla šlehačka, tak to asi nepomůže. A co chuť? Jestli je to dobré, tak to třeba ještě zašlehat do změklého másla, udělat krém…

Labužník lochneska02
102 příspěvků 11.06.09 15:28
Sražená čokoláda

No, dole je vrstva čokolády, a na ní plave vrstva tuku. Tyhle dvě vrstvy se mi nepodařilo spojit. Na chuť to vliv nemá, tak nevím - kdybych ten tuk slila ?

bocianka
528 příspěvků 11.06.09 21:36
Myslím si,

že se Ti ta voda pod tím asi vařila. Voda se nemá vařit, pak se odděluje tuk. Zkusila bych to nechat při pokojové teplotě a našlehat, možná se to zpraví.

Labužník lochneska02
102 příspěvků 12.06.09 09:03
Sražená čokoláda

Bocianko, to máš pravdu, myslím že voda pod tím opravdu vařila - nevěděla jsem že to je chyba.
Zkusím to ještě za pokojové teploty našlehat, jak píšeš, a uvidíme.....přemýšlela jsem, jestli by nepomohlo tam něco zašlehat - třeba máslo, kakao, nebo tak něco…?

oldsoft
682 příspěvků 13.06.09 00:39
Titulek

Lochnesko, poprosím tě pro příště o výstižnější titulek dotazu (třeba „sražená čokoláda“), zá:,–(ně to usnadňuje orientaci. Díky.

Labužník lochneska02
102 příspěvků 15.06.09 09:28
Oldsofte,

ano ano sypu si popel na hlavu - moc se omlouvám, prostě jsem napřed psala a až potom jsem přemýšlela......pokud to jde ještě teď nějak opravit - přepsat, prosím poraď mi, ráda to udělám, ale nemůžu přijít na to, jak.
Díky, a opravdu velká omluva,
Ness

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz