Pestovani zazvoru.....Jarko7

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
meisje
580 příspěvků 26.06.07 14:27
Pestovani zazvoru.....Jarko7

Jarko7, prosim o pomoc ( vim, ze jsi napsala knizku o zazvoru) a tak se na tebe s dovolenim obracim…jak pestovat zazvor??? Nikde na netu jsem to nenasla, vsude je odkaz na tvou knizku, bohuzel ziju v NL a tak to mam trochu z ruky si ji skocit koupit. Zazvor mi vyrazil zeleny odenek a tak jsem ho soupla do kvetinace…je to mozne a co dal s nim a nebo jsem to uplne zasklila ??? Diky predem za odpoved, zdravim, meisje

Reakce:
Bali
1254 příspěvků 26.06.07 17:10
...

Jarka je na dovolene, ale co ja vim, tak je to OK. Udrzovat v teple a zalévat, ale neprelit. Da se dat i na zahon, pry mu to svedci kolem rajcat. Pokryt i slamou a zalevat.

meisje
580 příspěvků 27.06.07 08:36
Bali.....

diky, diky.....pokusim se to neprelit a neumorit, ja nema zadne zelene prsty (((. Diky a hezky den, meisje

DanaJ
1136 příspěvků 27.06.07 11:46
Meisje,

tady máš diskuzi o zázvoru. ..je o kousek níž. ..doporučuji příště použít vyhledávač Labužníku a číst pořádně všechno, co se tu píše.

meisje
580 příspěvků 27.06.07 12:23
DanoJ

Diky za odkaz jiz mam od vcera nastudovano. Bohuzel na Tve doporuceni "cist poradne a vsechno co se na Labuznikovi pise " nedam, protoze je tady spousta veci ktere me nezajimaji .

Jarka7
208 příspěvků 08.10.07 08:01
Meisje, promiň

Byla jsem dlouhou dobu mimo labužníka, tak jsem teprve dnes našla dotaz k zázvoru.
Koupíš oddenek-čerstvý, musí mít náznak pupenů. Vezmi velký květináč, naplň substrátem s rašelinou. Oddenek polož na zeminu a ještě přikry 2cm substrátu. Postav do misky, hodně zalívej-bez vody neporoste! Za pár týdnů vyraší. Jinak mne hledej na: juruna7.bloguje.cz, tam je i o zázvoru.

danda
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.10.07 22:13
Kniha

o pěstování zázvoru a s krásnými recepty mi přišla z nakladatelství http://www.ivysehrad.cz/katalog.asp?…>Vyšehrad za pouhých 138 Kč.
Jarko, houby taky, tak teď študujeme a děláme si naděje i chutě :-)

danda
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.10.07 22:18
aha :-)

Vyšehrad

Jarka7
208 příspěvků 10.10.07 19:47
Dando, díky

Díky za tvůj zájem. Jsem moc ráda, že jsem alespoň někomu udělala radost. Pokud by byl problém, knížku mohu zaslat i do NL a nebo nepřijedeš do Česka?

Omlouvám se, že se budu opakovat. Celé je to jednoduché. Pro všechny ostatní, kdo mají o zázvor zájem.
Koupíme malý oddenek, na kterém jsou znatelné pupeny.
Velký, ale plochý květináč naplníme rašelinovým substrátem 2 cm od kraje. Přitiskneme substrát.
Zázvor položíme naplocho tak, aby pupeny směřovaly nahoru.
Zasypeme substrátem, aby nebyl oddenek vidět a dobře zalijeme nejlépe dešťovou vodou.
Postavíme na parapet okna do misky s vodou, kterou velmi často doplňujeme.
Vyklíčí asi za 2-3 týdny. Výhony rychle rostou.
Z výhonu odebíráme čerstvé lístky do různých salátů, výborné v ovocných.
Po mnoha měsících rostlina bude zatahovat a nať bude schnout. To je norma. Nic se neděje.
Narostlý zázvor vyklopíme, odebereme na spotřebu a necháme část na opětovné sázení. (Oddenek necháme v suchu tak týden.
A znovu vysazujeme. Opakujeme mnoho let.
Přeji dobré sazeničky a hodně skvělého voňavého zázvoru. Čauky Jarka (Mobil 602 50 40 37).

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz