Pěstování... ale ne potravin

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

esmeralda
4813 příspěvků 12.01.07 15:53
Pěstování....ale ne potravin

Na nedávné návštěvě v ČR jsem si všimla spousty pokojových květin.
Co mě ale zaujalo nejvíce, byly květiny které rostly jenom ve vodě (např. Diffenbachia).
Líbilo se mi to, protože se to zdálo velice jednoduché. Například by odpadlo přesazování.
Zajímalo by mě jak se tyto rostliny živí. Zda se musí do vody přidat nějaké živiny.

Labužníci kteří s tímto způsobem pěstování máte nějaké zkušenosti, podělte se prosím se mnou.

Reklama

Reklama

Reakce:

HelcaK
960 příspěvků 12.01.07 16:03
Hydroponie

Zkus se kouknout tady, mám pocit, že jsem někde zahlídla tvoji zmínku, že ti taky všechna zeleň scipne (jestli to byl někdo jiný, tak se omlouvám) já jsem na tom stejně, ale ve vodě kupodivu i mě kyti prosperují docela dobře. Tedy do okamžiku, než mě napadne je za:,–(it do půdy - to to mají spočítáno do 14 dnů.
hydroponie TARGET = _new

esmeralda
4813 příspěvků 12.01.07 16:32
Pěstování....ale ne potravin - Helčo,

díky za rychlou a hlavně informativní odpověď.
Ten link jsem hned zařadila do mých stránek abych ho zase někde nezašantročila.
Ano, byla jsem to zřejmě já, kdo si stěžoval na pěstitelské neúspěchy. Asi jsme chodily do stejné zahradnické školy.
Ale neztrácím naději.

esmeralda
4813 příspěvků 15.01.07 14:26
Stránku o hydroponii

jsem prostudovala. Zdá se mi to stále ještě dost složité.
Nemyslím si že květinám které jsem viděla vymněňovali často vodu a oštipovali kořínky.
Jenom by mě zajímalo např. čím se květiny přiživují.
Další nápady nebo zkušenosti?

DanaJ
1136 příspěvků 16.01.07 05:19
V práci

V práci mám ve skleničce s vodou tchýniny jazyky. Zalívám je vodou z vodovu a hnojím jen s ostatními kytkami v květináčích a žijou. Nevím jestli žijí nebo přežívají.
PS: Prostě jsme uřízli jeden lupen a šoupli ho do vody a od tý doby tam koření a roste. Je to už dva roky.

esmeralda
4813 příspěvků 16.01.07 15:48
Dano,

díky. Něco takového jsem měla na mysli.
Předpokládám že hnojíš obyčejným hnojivem míněným pro rostliny v květináčích.

kltko 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.01.07 06:07
esmeraldo

väčšina kvetov čo vie takto žiť majú silnú dužinu, z ktorej dokážu čerpať mikroprvky v úvode - zapustení koreňov. A na samotný rast im stačí voda a CO2 zo vzduchu. Samozrejme, že bežná vodovodná voda má aj dosť minerálov pre ich priebežné potreby. Dusík a fosfor by mohli byť problém, preto takto pestované rastliny spravidla nezakvitnú/ne­zaplodia. Ale ako bolo spomenuté, ak im z času na čas dáš štipku bežného minerálneho hnojiva, ani to nemusí byť neprekonateľné. A raz za 3-4 mesiace sa oplatí vymeniť celú vodu (predsa len do nej idú nejaké metabolity a zvyšuje sa jej soľnosť).

esmeralda
4813 příspěvků 26.01.07 13:48
Kltko,

díky za další cennou radu.

lydia
1227 příspěvků 11.02.07 10:37
Esme,

já jsem nadšená seramisem
Je to jílový granulát. Při přesazování nemusíš kořeny omývat, nechává se hlína a zasype se seramisem. Granulát udržuje asi 3 týdny vodu . A vypadá to pěkně. Já jsem také takový zahradník, že jsem květiny buď utopila nebo usušila. Hydrokultura se mi také nevedla. Se Seramisem mám opravdu dobré zkušenosti. Ale problém asi bude, zda ho dostaneš v Austrálii

esmeralda
4813 příspěvků 11.02.07 13:30
Lydia, díky

Podívám se po tom.
Asi se to bude jmenovat jinak, ale určitě tu bude něco podobného.

kltko 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.02.07 07:27
esme

a ako som čítal, že v ktoromsi štáte Austrálie skrz sucho budú recyklovať vodu z čistiarne späť do vodovodu, ani s tým dusíkom a fosforom vo vodovodnej vode až taký problém nebudete mať ;o)

esmeralda
4813 příspěvků 16.02.07 13:31
Kltko,

četl jsi správně.
Nemyslím si ale že to projde. Pro většinu lidí je myšlenka pít něco, co už prošlo záchodem, zcela nepřípustná.

Papaja 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.03.07 07:12
Esme, pokud...

…tu květinu máš nebo budeš mít a zároveň také vlastníš nějakého domácího mazlíčka - kočka, papoušek - tak pozor, je pro ně jedovatá…
 P.

esmeralda
4813 příspěvků 28.03.07 10:18
Pěstování....ale ne potravin - Papajo,

díky za informaci. To jsem nevěděla.
Myslelas Diffenbachii nebo Tchýnin jazyk?
Zvířátka sice vlastní nemáme, ale chodí k nám na návštěvu.

DanaJ
1136 příspěvků 28.03.07 10:18
Esme,

jo hnojím univerzálem úplně nejuniverzálnějším. Mám tu zbytek po kolegyni je to na pokojové, balkonové a zahradní rostliny. Je to staré minimálně 5 let. Polský výrobce, takže něco levného a bohatě to stačí. Hnojím 1× týdně na jaře (tak měsíc) a pak čím dál tím míň (jednou za 14 dnů až měsíc). Končím asi tak v říjnu. V zimě nehnojím vůbec.
Hlavně nehnojit až moc (pořád 1× týdně je zbytečné). Když hnojíš míň, tak to pak míň rostě a nezaroste mi celej kancl a kytičky se pak tolik nevyčahují.

Papaja 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.03.07 09:25
Jedovatá...

… je „difuška“ určitě, „tchýňák“ - to nevím…
P.

iva 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.03.07 17:19
Papajo,

myslíš tchýnin jazyk rostlinu nebo ten živý.....

Papaja 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.03.07 21:23
ivo...

..myslím tu květinu - to nevím..... Tchýni nemám, ale můj otec tvrdí, že kdyby byly všechny tchýně jako ta jeho, tak vtipy o tchýních neexistují Babi je bezva…
 Pa

iva 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.03.07 22:08
Papajo,

já jen, žes mi tak hezky nahrála .
Moje tchýně je taky prima. Někdy z ní mám sice pupínky, ale to se brzy zapomene. Jinak bych s ní a tchánem těžko vydržela 7 let s manželem a dvěma dětma v domku 3+1, kde bylo všechno společné a průchozí.. Teď máme „jen“ společný dvorek.

DanaJ
1136 příspěvků 03.04.07 09:20
Tchýňák - rostlina..

..je jedovatej.

bona
2416 příspěvků 03.04.07 09:35
Esme,

já mám některé rostliny jen tak ve vodě už spoustu let, nic jim nepřidávám a daří se jim dobře. Jde o scindapsus (těch mám vícero - skoro deset let ve stejných flaškách, občas doleju odstátou vodu a víc je neřeším - a rostou jak diví. Také břečťanu se takto daří výborně a do vody dávám dokonce i ibišek, když ostříhám stromkový a je mi líto ty větvičky vyhodit. Ten sice moc neroste, ale pustí kořínky. S přesazením do země mám stejnou zkušenost jako Helča, většinou se nechytnou..ani s přihnojením. Tak to už ani nezkouším. Takže máš pravdu, pěstování ve vodě je skutečně jednoduché. Hezký den Bona

esmeralda
4813 příspěvků 03.04.07 10:43
Bona, díky za další inspiraci,

s tou Šplhavnicí (scindapsus) to určitě zkusím.
Teď se musím dívat u známých kdo ji má, abych si mohla kousek ukrást.

bona
2416 příspěvků 03.04.07 11:08
Esme,

získala jsem ji stejným způsobem :-)! A teď už jí je všude plno… klidně bych se s Tebou podělila… Je to fakt vděčná a nenáročná rostlinka. Hezký den Bona

popopo
1 příspěvek 03.11.11 21:22
seramis

Dobrý večer Esmeraldo, pořád pěstujete kytičky v seramisu? přemýšlím o něm taky, mám trochu obavy. Dík :?:
 popopo

esmeralda
4813 příspěvků 03.11.11 23:04

Popopo, přiznám se že to původní nadšení ze mne už vyprchalo. Mám pár rostlinek jen tak ve vodě.
Na zahradě je zeleně dost.
O tu se stará výhradně můj partner. Já ji občas zaliji.
Teď s přicházejícími horky se to musí dělat každý den.

Já vlastně ani nejsem moc zahradník.
Mám jen dvě pravidla:
Když to roste, nechte to na místě a nevšímejte si toho.
Když to neroste, vyhoďte to.

S chutí do toho. Není se čeho bát. Chybami se člověk učí.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz