NEREZ

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

chatulka
52 příspěvků 27.07.04 15:23
NEREZ

Máte někdo tip na přípravek na účinné čištění nerezu? Poradíte, prosím? Zdá se mi, že v ČR takový není…

Reklama

Reklama

Reakce:

Sněhurka
446 příspěvků 27.07.04 16:53
Nerez

Ahoj Chatulko!
Tescoma dodávala na trh „CLINOX - speciální čistící prostředek na nerezové nádobí“, ale já sama s ním nemám zkušenosti.

esmeralda
4813 příspěvků 28.07.04 02:23
NEREZ

Chatulko, na nerezové nádobí používám takovou hrozně jemnou drátěnku. Tady se to prodává pod názvem „kovová vata“. Jistě máte v obchodech něco podobného. A když něco připálím a jde to těžko umýt, dám do hrnce trochu vody a nasypu lžičku prášku do automatických myček na nádobí. Chvilku vše povařím a hrnec je zase jako nový.

alouch
56 příspěvků 28.07.04 08:04
Nerez

Já používám obyčejný ocet - naleju trochu do hrnce a houbičkou celý umyju. Opláchnu a dám mýt do myčky. Funguje to na takové ty zašlé fleky a cákance jakoby od vodního kamene.

chatulka
52 příspěvků 28.07.04 09:05
Clinox

Díky všem za tipy, mě se jednalo nejen o hrnce, ale i o plynovou desku, digestoř atd…:-) Zrovna včera večer jsem v jednom obchodě Clinox objevila, tak vyzkouším a uvidíme!

Eja
3779 příspěvků 28.07.04 12:03
Chatu,

na nerezové spotřebiče buďto Pronto Citrus spray a nebo docela obyčejnou červenou Diavu ( leštěnka na nábytek) - vypadá to divně, ale když to vyleštíš Diavou, tak se Ti tam aspoň týden neobtiskují prstíčky.

chatulka
52 příspěvků 28.07.04 16:19
Ejo,

díky za skvělé tipy, vyzkouším!

chatulka
52 příspěvků 28.07.04 16:19
Ejo,

díky za skvělé tipy, vyzkouším!

Kari
545 příspěvků 29.07.04 08:55
Kotlík

Esmeraldo, dá se prášek do automatických myček na nádobí nahradit něčím jiným? Myčku nemám, tak bych koupila nějaký univerzálnější prášek…Nebo je to jedno, co je to za prášek? Jednou jsme na ohni dali vařit ve vodě normální písek, a taky to docela fungovalo…

PS: potřebuju totiž vycídit připálený nerezový kotlík (zevnitř). Stalo se mi to díky jogurtové dobrůtce z Labužníka a teď je zevnitř úplně černý..

Všechny rady tady mi přišly vhod! Díky za tohle téma..

Sněhurka
446 příspěvků 29.07.04 09:50
Kotlík - Kari

Ahoj Kari!
Mám Ti přinést prášek do myčky zítra na sraz?

Kari
545 příspěvků 29.07.04 14:09
Sněhi...

haha to je legrace…tak jo, prosíím. Stačí trošičku!

Sněhurka
446 příspěvků 29.07.04 14:34
Kari!

Tak fajn, pořídím nějaké dárkové balení

esmeralda
4813 příspěvků 30.07.04 00:38
Kari,

doporučuju malý balíček prášku do myčky každému. I těm kdo myčku nemají. Celý ten zázrak totiž spočívá v tom že obsahuje nejakou žíravinu, nejspíš hydroxid sodný (pozor na ruce, moc se v tom nemáchat). A na napečené věci je to jedinečné. Někdy nutno opakovat.

Kamča  30.07.04 14:52
Nerez

Stačí dát do 1dl vlažné vody 5 lžic octa a vyčistit „zašlé“ nerez nádobí.

Viky02
33 příspěvků 30.07.04 20:17
nerez

pribory apod.dam do vody po bramborach-je to super

pa.mira
13 příspěvků 22.08.04 09:38
nerez

nerezové nádobí, (jak píšeš černé od připálení) se krásně dá vyčistit pastou Toro a jemnou drátěnkou - je dobrá i na ostatní nádobí a zašlé věci. Naposledy jsem tak překvapila babičku, když už měla nerezový papiňák vyhozený, že již nejde vyčistit - děda měl pohlídat gulášek, ale vařil do černa - usnul a pak málem volali hasiče :-(

Pampeliska191
1075 příspěvků 22.08.04 17:04
Toro pasta

Souhlasim s pa.mira, toro pastu jsem pouzivala i v drivejsku, kdyz jsem zila v Cesku a doposud si ji z tama dovazim. Ja ji pouzivam na veskere cisteny; zasle nerezove kavove lzicky, umyvadla sprchovaci kout, zelezna futra, kuchynskou linku a jine.
Bezvadne to odstranuje jakoukoliv mastnotu a spinu a taky zespod zacernale hrnce. Doporucuji vyzkouset

suzanka
161 příspěvků 24.07.05 09:43
kde však sehnat TORO pastu ?

děkuji

Scarlet02
577 příspěvků 24.07.05 19:37
NEREZ

Já to dělám jako Esmeralda, nádobí vyvařím. Používám obyčejnou žabku. Krásně se to tím varem uvolní a pak to jde snadno

DanaJ
1136 příspěvků 25.07.05 14:30
Nerez

Zkusila bych na nábytek a nádobí přípravek, která doporučuje výrobce, kdyby nebyl drahý.;-)

Na nádobí používám TORO. Je dobré. Co mi nejde umít, nechám odmočit a drbu houbičkou. Nikdy jsem nepoužívala drátěnku. Uručitě je i osvědčeným mučidlem ocet.
Nepoužívala jsem nikdy prášek do mičky (mičku nemám), ale mohl by to být dobrý nápad.
Určitě bych si nikdy nekoupila Pronto. Koupila jsem si jednou přípravek na nábytek (mytí a leštění). Když jsem vše dodělala, naskočili mi svědivé pupence, které se mné drželi tři týdny. Pak ještě asi půl roku, když jsem umyla nádobí, tak se mi to na den zase vrátilo. Naštěstí přítel myl za mne, tak jsem to nějak překlepala. Pozor tedy na Pronto, jestli máte někdo citlivou pokožku.

PS: TORO je bílá pasta ve žlutém plastovém kelímku, jako od hořčice, ale spíš širší než vyšší.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz