Maria Treben

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

penda
4752 příspěvků 26.07.04 22:28
Maria Treben

prosím, labužníci, pokud máte někdo doma knihu Zdraví z boží lékárny od výše jmenované autorky, mrkněte se mi na bylinku, která by měla znít jako „seneka grétska“ … jestli je to řecké seno a jestli je na osteoporozu..pro­sím, moc prosím…protože babka bylinkářka pravila, že řecké seno je na různé neduhy, jen mezi nimi nebyla ona osteoporoza…předem moc děkuji za ochotu…budu se revanšovat… :-)

Reklama

Reklama

Reakce:

Jenofefa
1315 příspěvků 26.07.04 22:33
Já se mrknu

a napíši to sem, ale až zítra, mám docela fofr. Zdravím.

Jenofefa
1315 příspěvků 26.07.04 22:33
Já se mrknu

a napíši to sem, ale až zítra, mám docela fofr. Zdravím.

penda
4752 příspěvků 26.07.04 22:55
děkuji..

jsi zlatíčko… :-))

esmeralda
4813 příspěvků 26.07.04 23:28
Maria Treben

sice doma nemám, ale našla jsem že Pískavica, Senovka grécka je slovenský název pro českou Pískavici řecké seno, neboli Fenugreek (Trigonella foenum-graecum L.) O této rostlině se můžete dočíst více tady .

Jenofefa
1315 příspěvků 26.07.04 23:44
Nedalo mi to

a ještě jsem to našla.
Maria Treben uvádí ve své knize Zdraví z boží lékárny (Léčivé byliny, rady a zkušenosti),vydalo nakladatelství „dona“ České Budějovice v roce 1991 – I. vydání v ČFSR: „Odvápnění kostí (Osteoporóza)
Dobré výsledky se dosahují s pomletým nebo na prášek roztlučeným semenem pískavice (řecké seno) a to při odvápnění kostí, ale stejně tak při nádoru na kosti a při zánětu kostní dřeně. Přes den se vypijí dva šálky z řebříčku (čtyřikrát po půl šálku). Do dvou půlšálků se přidá půl čajové lžičky semletého semene pískavice. Jednou měsíčně si dáme plnou koupel z 200 g řebříčku – koupel trvá dvacet minut, srdce musí být nad vodou. Vodu lze po ohřátí ještě dvakrát použít. Mimo to natíráme každý den tělo esencí z řebříčku. Připravíme ji z květů sbíraných za slunného dne. Dáme je do láhve po hrdlo, zalijeme 38 až 40% pálenkou a vyluhujeme deset dnů na slunci."
Opsala jsem přesně z brožury, jinou zmínku o osteoporóze ani o řeckém senu nebo senece grécké jsem nenašla.

penda
4752 příspěvků 26.07.04 23:57
hrozně moc děkuji...

…Tobě, Irence a Esmeraldě…jste strašně hodné ženské…je to pro jednu babičku až na Slovensko…a pochopitelně ještě děkuji habánkovi, který mi to řecké seno koupí…:-))

penda
4752 příspěvků 03.08.04 09:49
poznámka...

tak mi habáně pískavici koupilo a jen chci poznamenat, že celý byt byl provoněn jakoby kari kořením…a ono není divu, ve slovníku jsem se dočetla, že řecké seno (jemně mletá semena) je jednou z hlavních složek tohoto koření … :-)

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz