Mochyně (Physalis)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
lemunka
1 příspěvek 21.03.05 17:42
Mochyně (Physalis)

Da se toto koupit nekde v Praze??? diky za odpoved

Reakce:
esmeralda
4813 příspěvků 21.03.05 21:07
Mochyně (Physalis)

Pamatuju si to z dětství. Přidávám aspoň obrázek, ale neporadím ti.

possum
464 příspěvků 22.03.05 02:50
Esme,

co je to? To neznam! Ted jsem to hledala, a nasla jsem akorat 3 druhy. Solanaceae - to je ta, co je okrasna, ma oranzove, jako papirove lucernicky, v cesku znama. Alkekengi - ta nevim jestli je jedla, ale asi ne. Taky oranzova s oranzovo-cervenyma bobulema. Peruviana neboli Cape gooseberry (tu mam na balkone) - ta ma ty lucernicky zelene, pak jdou do hodne svetle hnedave (bile kafe) a svetle oranzove bobule. Mirne nakysle, pry maji hodne vit. C. V kazdem pripade mnohem mensi nez ta lucernicka. Nevim vsak jak by se jim darilo v cesku.

esmeralda
4813 příspěvků 22.03.05 06:09
Possum,

vždyť toho víš víc než já. Já si to pamatuju jenom z dětství. Nejspíš nám to rostlo na zahrádce. Ani si nevzpomínám jak to chutnalo, ale jsem si jistá, že bych tu chuť poznala se zavřenýma očima.

Labužník Sarka
433 příspěvků 22.03.05 09:57
Moudra kniha povida

Physalis Peruviana (Zidovska tresen, Mochyne jedla). To je jeden z tec nekolika druhu. Plod je zelena, nazloutla nebo cervena bobule 2-3 cm velka. U nas se plody spis zavaruji, ale davaji i do moucniku. Kalichy jsou zlute a tato forma je chutnejsi. Snad to ma kazde zahradnictvi a nebo se pletu? Urcite je to dnes bezny sortiment.

urna
24 příspěvků 22.03.05 11:40
Carrefour

Videl jsem je v Carrefouru na Smichove mezi exotickym ovocem a zeleninou

Papaja
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.04.05 18:02
Na 100%...

…v Delvitě ve Stodůlkách a taky v MAKRU, tam pokaždé…

chocolat
106 příspěvků 13.04.05 10:14
i tesco

je prodává a zaručeně za lepší cenu než carrefour.takže to vypadá,že nakonec bys měla na mochyně narazit na každém rohu

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz