Kora - balkánské tažené těsto

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Labužník opagme02
6 příspěvků 08.03.05 22:46
Kora - balkánské tažené těsto

Mohl by mi někdo poradit, jestli se dají v Česku někde koupit „kori“ či „kora“ - velmi tenké hotové tažené těsto potřebné na banicu, apod. Na Balkáně je to běžné, asi jako u nás lístkové těsto. Předem děkuji za odpověď, Radka

Reakce:

Jenofefa
1315 příspěvků 09.03.05 09:14
To tedy nevím

a ráda bych také tuto informaci uvítala. Dělám z nich „gibanicu“, což je výborné jídlo - tyto kory prokládané tvarohem, ale slané, a zapečené. I moje teta a sestřenice v Lublani je chodí kupovat na trh. Sestřenice mi je vždycky přiveze a dám je do mrazáku. Za zdroj tady bych byla také vděčná.

Alice_G
505 příspěvků 09.03.05 15:50
Malsuka těsto
  • matně se mi vybavuje, že tu před časem v diskusi někdo psal, že zmiňované těsto se snad pod názvem Malsuka prodává v obchodě s arabskými potravinami v Bořivojově ulici (Praha 3). Ale nezaručuju, paměť klame…Hezký den všem !

gmp
1603 příspěvků 30.10.12 18:39
+

Bulharský obchod na Vinohradech, na Francouzské, nebo pak na Smíchove zastávka Zvonařka a deš dolu po pravé straně, nevim jak se ta ulice jmenuje. Prachnerova.
 http://www.bulharskyobchod.cz/

Delicious1
3 příspěvky 02.11.12 10:15

Toto těsto se dá zakoupit v ulici Sekaninova 203/56 v srbském bistru. Dal bych sem odkaz přímo k nim na stránky kdyby to šlo a administrátoři nebyli tak prudérní /vzkaz pro admin/;)

gmp
1603 příspěvků 02.11.12 22:03
-

Ale božínku, to sem zas za vola, vono de deliciousovi vo reklamu. Nikdo mi nemůže říct, že nemám bratry Srby rád, ale reklama je reklama a ty si mě oklamal. Admini maj pravdu…

Veronika czhr
1 příspěvek 24.03.14 13:11
Kora

Tady máte recept:mám ho od kamarádky :D
Gibanica - pro 4 osoby:

1 kg kory (speciální těsto na gibanicu, u nás se těžko shání, takže je potřeba ho udělat)

Těsto: ½ kg polohrubé mouky
2 lžíce oleje
Sůl
100ml minerálky
Z mouky, oleje, špetky soli a minerálky vypracujeme důkladně měkké těsto. Rozdělíme je na 10 dílů, trochu rozválíme, potřeme olejem a necháme 20 minut přikryté stát. Pak každý plát rozválíme tence na velikost plechu a opečeme jej na sucho na obráceném plechu v troubě.

Náplň: ½ kg bílého sýra (balkánský apod)
6 vajec
250ml kysané smetany
200ml mléka
200ml oleje

Sýr smícháme s vejci, mlékem a smetanou

Pekáč vymažeme olejem, vložíme plát těsta, potřeme olejem
Potřeme připravenou směsí
Dáme další plát těsta, potřeme olejem
Potřeme směsí atd.
Poslední plát těsta potřeme olejem

Pak vložíme do trouby předehřáté na 220°C a pečeme asi ½ hodiny

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz