Kataplana

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

bedla  14.01.06 21:32
Kataplana

Zná někdo recept na portugalskou Kataplanu? Při naší návštěvě, jsme si ji objednali v restauraci, protože jsme byli zvědavi, co to mají vedle u stolu. Samozřejmě, že až druhý den. Je to podáváno ve zvláštní nádobě v podobě koule, která se v polovině odklopí. Jídlo je něco mezi gulášem a ragú, plavou tam i mořské potvory, je tam vepřové maso, klobásky a je to dělané na mírně pálivé paprice. Jídlo bylo pro 2 osoby, ale nejedli by se 4. Příloha byl chleba, nebo bílé veka. Díky bedla

Reklama

Reklama

Reakce:

penda
4752 příspěvků 14.01.06 21:44
bedlo,

tady máš krásný recept , jen má malou vadu..není v češtině ;o))
Zkus do vyhledavače (google.com) vepsat cataplana..třeba vypadne i něco v přijatelnějším jazyku ;o)

bedla  14.01.06 22:01
Kataplana

Vladko, moc díky, škoda, že to není anglina - tu vůbec neovládám, ale snad dcera by zapracovala. Pokusím se, měj se bedla

esmeralda
4813 příspěvků 14.01.06 22:01
Kataplana - Bedlo,

nikdy jsem to neslyšela, ale zaujalo mě to natolik, že jsem „zalistovala“ v Google a zjistila asi toto:
Kataplana není ani tak název jídla, ale té nádoby ve které se to vaří a kterou tu popisuješ.

Byla do Portugalska přivezena v 8. století. Jídlo se do ní jednoduše vloží, nádoba se zavře a vše se pomalu vaří. Může se dát i do trouby.
Původně se v Katapalana vařily výhradně mořští živočichové. Dnes se přidává i drůbež nebo vepřové.
Na Google je na toto téma přes 600 stránek. Jestli chceš prostudovat podrobně, tak začni tady .

bedla  14.01.06 22:33
Kataplana

Esme díky, skutečně se jedná o něco, jako u Němců Eintopf. A bylo to skutečně moc dobré a prezentováno pod tímto názvem. Já jsem si to samozřejmě počeštila. Díky, jdu nato, protože bych si to ráda připravila i doma, pokud budou ingredience k dostání. bedla

bedla  15.01.06 09:12
Kataplana

Esme ještě jednou díky, už mám receptík vytištěný, neboť se mi několikráte přihodilo, že jsem se v době vaření nedostala na Labužníka. Říkám tomu, že pepíček uklízí. Těch jídel, co jsou mňamozní mají v Portugalsku více. bedla

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz