Dortík - děvčata, Flo, Vali....

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Eja
3783 příspěvků 14.06.05 09:55
Dortík - děvčata, Flo, Vali....

Holky, pomozte…naše skorosnacha chce upéct své mamince k narozkám dortík, patrový, ne kávový nebo kakaový, zvenčí potřený krémem…to se obrátila na tu pravou, já tak dortík z prasátka, to bych zvládla, ale sladký…na Labu jsem si dala vyhledávat „dort“, ale to bych nějaký hledala do vánoc…máte něco vyzkoušeného ? ne zas moc složitého, 19-ti letá holka moc zkušeností u plotny nemá

Reklama

Reklama

Reakce:

Scarlet02
577 příspěvků 14.06.05 10:38
Dortík

A co tak třeba Tiramisu. Je to jednoduché, nic se nepeče a určitě to zvládne. Teď je jahodová sezona, může to jen vylepšit.

Vali
1326 příspěvků 14.06.05 21:37
Ejo - budou hned dva
  • tak jdu na to a dám do receptů hned dva dorty, třeba se budou hodit. Jeden bude na netradiční kulaté Tiramisu, druhý bude nepečený ovocný.

Florentyna
439 příspěvků 14.06.05 22:13
Eji,

díky za důvěru, myslím, že by se neměla pouštět do žádného máslového krému, pokud nebude postupovat zvlášť pečlivě, tak se jí krém rozteče nebo srazí a bude zbytečně mrzutá. Radila bych piškotový korpus a krém z pudinku a kysané smetany, když se dortu navrchu udělá „vlnobití“ spodní stranou lžíce a posype strouhanou čokoládou, tak vypadá moc hezky. Recept v dohledné době dodám. Takže jediné, na co by musela opravdu dávat pozor, je příprava piškotového těsta, ale to by se určitě dalo nahradit něčím podobným, avšak na bázi prášku do pečiva. Pokud trvá na patrovém dortíku, radila bych běžet do cukrárny nebo si to alespoň vyzkoušet předem nanečisto, v tom případě by se jistě dalo vyjít třeba z mého karamelového dortu , je relativně jednoduchý, chutný a efektní… Nicméně skorosnaše vzkazuji, že u dortů zejména platí - pečlivost, pečlivost, pečlivost. A koukám, že už jsem tu skoro napsala celý článek

Eja
3783 příspěvků 15.06.05 07:21
Děkujiiiiii!!!

Já jem věděla, že na labužnice je spolehnutí

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz