den dědy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
gmp
1603 příspěvků 22.01.09 08:29
den dědy

Gratuluji všem dědečkům k jejich dnešnímu svátku. Babičky měly včera, ale na ně jsem nevzpomněl, nezapoměl, jen nevzpomněl. Tak tedy babičkám i dědečkům, přeji všechno dobré co chtějí. Já bohužel ještě této mety nedosáhl. Mladý a perspektivní Miloš

Reakce:
esmeralda
4813 příspěvků 22.01.09 11:41
Mladý a perspektivní Miloši,

děkuji za milé přání.
Ale zároveň se přiznávám že o tomto svátku slyším poprvé.
Slaví se to jen v ČR? Nebo snad také někde jinde?
U nás v Oz ne.

bocianka
528 příspěvků 22.01.09 13:35
den dědy

V Česku se taky neslaví, ale to vůbec nevadí, co není, může být. Je to rozhodně zajímavý.

noskovice
1322 příspěvků 22.01.09 17:47
Mlady a perspektivni...

Milosek rad sranduje, tak jsem si myslela, ze si to i trebas vymyslel, aby dostal z jednoho pluri-dedy (Manecka), nejakého frtana, nebo pozvani na oslavu! Cim vickrat deda, tim vetsi oslava a Manecek, jako naivni deda, mu na to skoci!
To jsem Te odhalila, co? Ale kdyby nahodou mel ten mlady a perspektivni pan pravdu, tak preji vsem dedeckum vsechno nejlepsi. U nas v Italii to neexistuje. Ahoj, Sona

gmp
1603 příspěvků 23.01.09 07:17
...

Dzień Babci – święto obchodzone w Polsce 21 stycznia, w tym samym dniu w Bułgarii, w Brazylii 26 lipca. W ten dzień wnuki składają życzenia swoim babciom. Święto to pojawiło się w polskich kalendarzach ponad trzydzieści lat temu, trudno jednak określić dokładną datę i przyczynę jego powstania. W tym samym czasie powstała również tradycja obchodzenia Dnia Dziadka. W Polsce święta te obchodzone są głównie w przedszkolach i szkołach podstawowych.

manek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.01.09 08:33
All:

je potřeba si uvědomit, že Milda žije na čtvrtinu polský, na čtvrtinu ruský, na čtvrtinu český a na poslední čtvrtinu moravský život. Takže se nedivte, že už se mu naprosto perspektivně plete, co, kdy, kde a jak se slaví!

Soni, je sice pravda, že jsem několikanásobný děda (přišlo to tak náhle a téměř v jedné vlně… ), ovšem ne tak naivní, abych neměl Mildu přečteného jako slabikář.
Ale protože jsme asi doopravdy nějak spřízněni (že by jednovaječná dvojčata, která se narodila každé jindy, každé jiným rodičům a každé na jiném místě, což je ovšem pozoruhodný a zkoumáníhodný případ v dějinách lékařské vědy???), protože je střelený stejně jako já a stejně praštěné nápady dostáváme skoro naráz, tak my si tedy spolu na ty svátky cvaknem. Ale až přijedu domů a frťana nalije Milda, páč si to vymyslel.

Zdravím mladého, podnikavého a naprosto neperspektivního mladíka!!!

Labužník jandule02
1089 příspěvků 23.01.09 09:32
Esme,

žiji v ČR celý svůj život a slyším o tomto svátku poprvé. Ale všechno je někdy poprvé, ne?
Můžeme se stát jako perspektivní báby a dědové (nebo již skuteční) prvními učedníky této víry.

mrtvola
1394 příspěvků 23.01.09 10:24
Tedy,

já bych chápala ten 26. červenec, protože Jáchym a Anna jsou patrony všech babiček a dědečků, ale kde se vzal ten leden, to je mi fakt záhadou

mrtvola
1394 příspěvků 23.01.09 10:26
A propos,

v Čechách by to mělo být zcela jistě 16. září, protože kdo už byl populárnější babička než sv. Ludmila?

noskovice
1322 příspěvků 23.01.09 17:57
mrtvolko,

to neni zadna nahoda. On Milosek je totiz tak „svetovy“, ze si muze dovolit slavit kazdy den neco. Kdy polsky, kdy cesky, rusky, slovensky, madarsky… On ma z kazdého naroda neco, takze stamprdluje kazdy den na zdravicko nejakého dedecka nebo babicky! Neni to nadhera?
Cin cin vsem, Sona.

svato
1418 příspěvků 23.01.09 19:32
milá mŕtvolka,

tiež si myslím, že sviatok sv.Ludmily je pamätný deň. Napriek pokročilému veku babička ešte nie som, ale slávim ho každoročne už 58 rokov.
 Dana

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz