Celer

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

1irena
593 příspěvků 12.09.04 13:25
Celer

Od dávných dob byl celer ceněn jako lék. Má diuretické vlastnosti a tak je doporučován při dně, revmatismu, artritidách. Snižuje krevní tlak, čistí játra a zmenšuje obsah cukru v krvi u diabetiků, neurotiky uklidňuje(osvo­bozuje člověka od stále se vracejících „nátlakových myšlenek“ a hloubání). Listy mají až 75 mg vitaminu C ve 100 g (2× více než citron), kořen méně. Dále obsahuje provitamin A, vitaminy skupiny B, vitamin K, E aj. Je bohatý minerálními látkami, zvláště draslíkem (mnohem více v listech), dále má fosfor, vápník, sodík, hořčík, železo, jód.

Mimojiné je obsažen v přípravku ArthroStop a INTRA.

Reklama

Reklama

Reakce:

Labužník lucian.ka02
841 příspěvků 13.09.04 08:44
celer recepty

Ireno,

a nebyly by prosím i nějaké recepty, jak nejlépe celer připravit, aby si zachoval co nejvíce vitamínů?

Děkuji ***

1irena
593 příspěvků 13.09.04 09:36
lucianko

asi by to chtělo syrový, protože jak známo, některé vitaminy se varem ničí. Tady na Lab jsou recepty na celerové pomazánky za syrova. Zajímalo mě, proč si musím 3× týdně dělat celerové hranolky na smetaně, co že to můj organizmus chcea ona to asi bude artroza

Eleeen
1127 příspěvků 13.09.04 10:13
...

Mimoto všechno je to ale také silný alergen.
Já mám celer docela ráda, ale moje sestra po jeho požití může umřít.
Takže potravinoví alergici pozor!!!!

barbaanek
99 příspěvků 04.01.05 13:32
Nevíte náhodou...

jestli je pravda, že na snědení celeru spotřebujete více energie, než jeho zkonzumováním získáte? Docela by mě to zajímalo, a také jestli se tyhle vlastnosti nemění v závislosti na syrovosti/upra­venosti. Děkuji.

esmeralda
4813 příspěvků 04.01.05 13:44
Celer

Barbaanku, také jsem něco podobného někde četla. A pochybuju že se tepelnou úpravou změní kalorická hodnota jakékoliv potraviny.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz