Jak na kocovinu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

barbaanek
99 příspěvků 04.09.04 10:20
Jak na kocovinu

Taky se vám už stalo, že jste po pořádné pařbě uléhali do postele se strachem, jaké asi bude probuzení? Přišla jsem vlastní skromnou praxí na malý fígl, který sice kocovinu úplně nezlikviduje, ale hodně omezí. Hned jakmile dorazím domů, dám si pořádnou sklenici čisté vody, když je na tom žaludek hůř tak se šťávou, fígl je v tom, že musí být opravdu studená, bez bublinek, a aspoň tři, ale nejlépe čtyři deci. Tato kombinace mě za nějaké tři hodinky spánku dožene na záchod, a cestou si dám další čtyři decky. Zní to divně, takhle si rozcourat celou noc, ale věřte že spánek není to co opravdu potřebujete, tím jsou tekutiny. Jednak jak známo alkohol odvodňuje, a jednak tímhle proléváním jaksi urychlíte odchod alkoholu z těla. Pravidelnou procházkou na ona místa navíc tělo jakž takž rozhýbete a celý proces tak podpoříte. Po jedné pařbičce, kdy jsem (věřte - nevěřte) vypila pět panáků whisky (Chivas Regal), pět vodky (Finlandia) a čtyři piva, a byla tak říkajíc našrot, jsem do rána zdolala čtyři sklenice slabé ledové šťávy, a ráno vstala bez větších problémů. Tento fígl odstraňuje zejména takové libůstky jako je bolest hlavy, sucho v ústech a nejistý krok. Žaludek na vodě sice zmírní, ale neodstraní. Doufám že vám můj tip alespoň trošku pomůže překonat stavy, které každý tak nenávidíme

Reakce:

Kopretinka
565 příspěvků 04.09.04 12:22
Barbaanku

Něco na tom bude, já mám ale jinou metodu Hlavně se při ní tolik nenaběhám
Když vím, že moje dobré ráno je ohroženo, tak si před spaním vezmu dvě tabletky Vitar sody, je běžně dostupná v drogériích, nebo také v lékárně. Balení stojí 32,– a je v něm 20 tablet. Oceňuji tablety, jelikož sypký prášek bych spolknout asi nezvládla, protože je hnusný Ale prášek je úplně v pohodě. Zapít vodou a do hajan :)) a ráno je fajn :)) Vyneutralizuje se Vám žaludek Tu to sodu také doporučuji na pálení žáhy! Je k nezaplacení! Osobní zkušenosti mám takové, že pomáhá asi do pěti minut

esk
124 příspěvků 05.09.04 07:25
Kocovinka

Než jsem dospěla k názorum,že mi to nestojí za to, použila jsem své profesní znalosti a vím, že funguje:
Když už kocovina nastane, tak kromě množství tekutin taky vitaminy C a B, Béček klidně hrstičku.
Na nevolnosti zabírá Nux vomica 9 CH, 5 kuliček v případě každé ataky.
Když předem vím, že budu nemírně mixovat alkohol, pokusím se sehnat (a jde to čím dál hůř) Chelidonium D6. Jsou to kapky, nakapou se do pití, a zítřejší bolehlav je značně zmírněn.
Možná to někomu přijde jako víra tvá tě zachránila, ale mě to zabralo. Vždycky.

Nikinka
22 příspěvků 07.09.04 21:14
esk,

normálně člověk by se v těch tvých preparátech pomalu ani nevyznal Fakt to máš všechno vyzkoušené? Já se taky občas propadnu do hlubin těžké opilosti a následné kocoviny, ale souhlasím s kopretinkou, že i obyčejná soda může fakt pomoct. Ale zkusím na sobě otestovat něco z tvého seznamu, až bude zase někdy nejhůř…

esmeralda
4813 příspěvků 08.09.04 07:50
Jak na kocovinu

Milý Barbaanku a ostatní Labužníci. Proč vzniká kocovina jistě všichni víme. Položil jste si ale někdo otázku: KDY vzniká kocovina? No přeci když přestanete pít. Jediné logické řešení tedy je pít nepřestávat. A ještě jak říká jeden můj kamarád: Lacinější opička udržovaná než opička zbrusu nová. Ha ha. Tak ať je těch bolehlavů co nejméně.

esk
124 příspěvků 08.09.04 08:46
Nikinko,

mám to opravdu vyzkoušené, většinou na sobě.Na Nux vomicu můžu přísahat, zabírá na nevolnosti, včetně těhotenských. ( V práci se mi zvracení příliš nehodilo, tak jsem hledala cokoliv, co by pomohlo.)
Chelidonium na manželovi a kamarádech, já na míchání alkoholu nikdy moc nebyla.
Alkohol tělo zbaví nejen vody, ale taky vitaminů, tak mu je musíš vrátit. Taky pomáhá ředit, jak je psáno jinde, prostě hodně tekutin.
Sodu jsem taky zkoušela, je pravda, že by měla vyrovnat pH žaludku a srovnat překyselení, obsahuje ji většina postopicíálních přípravků, ale já se po ní ..... A všechno. Na moji kocovinu to asi není to pravé ořechové.

possum
464 příspěvků 08.09.04 17:19
esk

mohu tvoji lecbu potvrdit. Nevedela jsem vsak o tom D vitaminu. Jinak mam podobnou.
Na zaludek Zantac. Multi B vitamin, silny nebo par. Par kostek hroznoveho cukru. Pak sprchu.
Boli-li hlavicka, pul salku silne, cerne kavy s nekolika lzickama citronu. (Je to moc nechutne, ale pomuze to nekdy i na migrenu.)

possum
464 příspěvků 08.09.04 17:19
esk

mohu tvoji lecbu potvrdit. Nevedela jsem vsak o tom D vitaminu. Jinak mam podobnou.
Na zaludek Zantac. Multi B vitamin, silny nebo par. Par kostek hroznoveho cukru. Pak sprchu.
Boli-li hlavicka, pul salku silne, cerne kavy s nekolika lzickama citronu. (Je to moc nechutne, ale pomuze to nekdy i na migrenu.)

Labužník Apolena
94 příspěvků 09.09.04 07:56
Jak na kocovinu

Vidím, že rad je spousta. Na mě třeba funguje ledové mléko. Napiju se ještě večer (min. 3 deci) a pak hned jak vstanu (kolik snesu). Musí být ale fakt ledové.

LuciiK
29 příspěvků 10.09.04 11:00
...

Téééda,to je rad…Hned je vidět,že Labužničení není jenom o jídle Já když se ráno probudím po „náhodném požití alkoholického nápoje“a v hlavě mi bubnuje milion malinkatých bubeníčků,tak mi zabírá šumivý Celaskon do 3dc vody…Zmírní to bolest hlavy,takže potom už těch bubeníčků není milion,ale sto

Eja
3831 příspěvků 10.09.04 11:22
Nejlepší

je v tomhle případě prevence, nebumbat, hehe. Ale jinak nejdůležitější jsou tekutiny !! Nelenit a před spaním do sebe nalít aspoň litr tekutin ( samozřejmě nealko). Pokud situace vypadá opravdu hrozivě již před spaním, osvědčil se mi nejvíc hrnek teplého sladkého čaje ještě navíc. A ráno při žaludečních obtížích po douškách LEDOVOU colu. Ale naštěstí už jsem to hoooodně dlouho nepotřebovala.

Tiba
1 příspěvek 09.12.14 07:25
Kocovina

Tak to nevím, jestli mě by pomohlo, já když piju tak většinou spím jak zabitá, takže mě nevzbudí ani sušák, až k ránu vždycky. Teď jsem nedávno vyzkoušela Alcostop, beru si ho vždycky před tím, než jdu pít a ráno skoro žádná kocovina, žádný bolehlav.

Karoll.H
7 příspěvků 16.12.14 18:57

Mě spíš funguje ráno zelený čaj, protože vody i když vypiju litr a ledové tak mi akorát žbluňká v břiše a je mi ještě hůř…

Kateřina Říhová
9 příspěvků 14.02.17 09:44
Jak je to s kocourem

Kocovina je daná dehydratací a taky metabolicky - alkohol (etanol) se mění v těle na acetaldehyd, který je pro tělo jedovatý. Takže pití ano, ale ledové bych si nedávala.

Můj tip na lepší rána po kalbě:

1. Vyhnout se zakouřeným prostorám za každou cenu. Dvě piva v kuřárně jsou jako čtyři v létě na zahrádce
  2. Dát si po cestě domů kousek pěšky, třeba 3-4 zastávky. Dvacet minut vydýchání před spaním dělá divy
  3. Osprchovat se, umýt si vlasy. Není nic horšího, než se probudit do hospodského smradu ve vlasech
  4. Vypít půllitr kohoutkové vody - tam naprosto souhlasím. Nemusí být co nejstudenější.

Kateřina Říhová
9 příspěvků 14.02.17 09:45
dodatek

5. Nechlastat panáky. Seš normální? Pět vizourů a pět vodek?

karou90oo
6 příspěvků 10.04.17 20:15
stáří

Tak mám zase inspiraci na to vyzkoušet něco novýho, haha :D i když mam pocit, že jak člověk stárne, nepomůže na kocovinu už skoro nic…kde jsou ty časy kdy jsem to míchala a ráno jsem nic necejtila…dneska stačí pár pivek a ráno bych se nejradši pohřbila. :D

Irenahlava
2 příspěvky 06.04.18 21:06

Já teda odhalím svá tajná esa z rukávu, když přijdu domů fakt ožralá nebo jsem na cestě, koupím si nějakou prasárnu - smažáka, burger, doma uzený a před spaním vypít co neivíc vody nebo vincentky, ráno když je mi zle, tak je základ mít doma čínskou polívku za 4 koruny, nejhorší je se do ní pustit, stačí vypít vodu s tím jejich „vývarem“ a to můžu říct, z 90% vždy pomohlo, horší to má s kocovinama kamarádka ta je veganka a jak nejí žádný tuky, tak nemá na co vázat zbytkový alkohol…

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz