Advent

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
bona
2416 příspěvků 30.11.08 20:24
Advent

Všem labužníkům a lidem dobré vůle přeji krásný a pokojný adventní čas.
A zároveň klidný a veselý čas trávený na Labužníku…

Bohdana

Reakce:
Alis
2617 příspěvků 30.11.08 21:56
Bohdanko...

krásný příspěvek :-)) I já se připojuji, i já přeji a pokud bych se směla dočíst po svátcích, že se našli tací, co prožili advent, půst i čas radosti opravdu krásně, bude mi hned moc hezky.

Alis

danda
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.08 00:28
Slzy mám v očích :-)

radujete se ze světýlek a jen já asi jediná mám stále maltu v obýváku :-). Ale je prý naděje, že tento týden bude zprovozněno a za mé silné asistence doklizeno a uklizeno a rozsvíceno. Budiž mi síly veškeré nápomocny, aby ve čtvrtek večer i u nás panoval předvánoční nechaos :-)
Přeji vám všem srdce plná míru a pochopení, protože kdybyste žili v tom co já, tak snad už nežijete :-)

mrtvola
1394 příspěvků 01.12.08 09:47
Děvčata,

k přání vnitřně prožitého adventu, jenž přináší do našich srdcí zklidnění, tichý pokoj a radostné očekávání prvního i druhého příchodu se ze srdce připojuji. Přesto se domnívám, že pokoj v srdci nemusí nutně přinést pokoj prstům na klávesnici . A proto bych raději přála advent bez Labužníka, aspoň pro ty z nás, které do dokážou.
Dando, nezoufej - advent, vánoce a dokonce i Jeho druhý příchod nejsou o nespolehlivých řemeslnících a nedodržených lhůtách dodání. Až se bude blížit Štědrý den a koberec v obýváku bude furt od malty, vzpomeň si, že Bettyina maminka dokázala s polním lehátkem a jednou svíčkou zútulnit i severní pól.

anickav
2904 příspěvků 01.12.08 11:13
Holky,

my budeme mať pod stromčekom takého malého „Ježiška“ a vôbec, nastáva optimistická doba očakávania, aj farby okolo mňa sú krajšie…Mňa by ani tá Dandina malta nerozhádzala, veď Vianoce sú úplne o niečom inom. Danda všetko zvládneš ľavou zadnou…však sa poznáme. Želám všetkým pokojný čas OČAKÁVANIA.
 A.

AbiesAlba
400 příspěvků 01.12.08 14:06
Dando,

neboj, nejsi v tom sama. Místo koupelny a WC máme doma katakomby, místo kuchyně skladiště stavebnin. A údajně budeme rádi, když stihnou řemeslníci svoji práci do Vánoc.
Uvidíš, zase bude dobře, dny půjdou dál a za pár let se nasmějem, co to bylo za Štědrý den a vánoční svátky, když jsme nemohli být doma, když stromeček nemohl stát v obýváku, pže tam bylo zase skladiště z kuchyňských věcí. Škoda, že tu není objímací smajlík, toho ti teď virtuálně posílám.

A jinak holky, krásný adventní čas!

Labužník Terrinka02
1113 příspěvků 01.12.08 14:45
Danielo,

slzičky neee, udělej si z té situace budoucí vzpomínku k vyprávění! Já tu svou také dávám k dobru když jsme se na podzim v r.1999 přes­těhovali na baráček a hned se začalo rekonstruovat. WC venku a zima stála za to až-20°C, což nemělo chybu a my se rozmýšleli nad každou potřebou, jestli to ještě nevydržet- byl to nechtěný trénink močového měchýře. Tak jako první se dělalo WC v domě, do toho rozkopaná koupelna, stará okna, která netěsnila obložená dekama a hadrama a všude „brajgl“i s tím vápnem- určitě si to umíš představit, nebylo to jinak ani na Vánoce, ale zachovali jsme chladnou hlavu (chtěli jsme to? Jo chtěli, tak musíme vydržet) a pořád jsme si opakovali, že to musí jednou skončit. Na svátcích nám to neubralo, adventní svíčky i svíčky u obrázků těch, kteří už mezi námi nebyli jsme zapalovali pravidelně a o Štědrém dnu jsme absolvovali i tu půlnoční mši v krásném kostele, který byl pro nás nový. Dnes už zbyly jen vzpomínky, nad kterými se smějeme- také to mělo něco do sebe v těch stísněných podmínkách.
Tak se usměj a bude lííííp a už hodně brzy!
Tobě i všem Labužníkům příjemný adventní čas, pečení bez připálení a svátky už jen o klidu, míru a setkáních s těmi všemi co máme rádi a ve zdraví! T.

danda
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.08 22:21
Díky Vám :-)

za milou podporu :-), zítra se bude už malovat a pak, pak to půjde samo :-) V pátek udělám těsta, přes víken upeču a pak už budu jen pálit františky :-) Mějte se krásně.

Abies, držím palce, dudeš mít delší těšení se :-)

anickav
2904 příspěvků 01.12.08 23:04
Danda,

čo budeš páliť?

HelcaK
960 příspěvků 02.12.08 10:22
Aničko, tohle:

http://www.frantisky.com/products.htm

ako sa to volá po vašom netuším…

danda
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.08 13:00
Aničko :-)

já ti nevěřím, že nevíš, co je františek, ty určitě za tím vidíš něco jiného :-)))

anickav
2904 příspěvků 02.12.08 15:34
Holky,

ja som vedle jak ta jedle! Ja poznám len Františka s veľkým „F“, neviem čo ostatní slov. labužníci…K nám to ešte možno nedorazilo, alebo iba ja som zaostalá, neviem. Purpuru mám doma ale nejakú zahraničnú, nekupovalka som - darček.
Zdravím!
 A.

zlata
1200 příspěvků 02.12.08 15:38
Aní,

říká se tomu taktéž kominíček

mrtvola
1394 příspěvků 02.12.08 16:15
Aničko,

nezoufej. Neexistuje žádný česko-slovenský on line slovník, který by znal výraz „františek“, tedy aspoň hledáno přes google. Tak proč bys ho měla znát ty? No ne

bona
2416 příspěvků 02.12.08 16:25
Aničko,

je to takový malý kužel z černé hořlavé hmoty (snad kadidlo), jeho vrchol se zapálí a ono to tak půl hodiny doutná a čadí a někomu to voní, někomu spíš ne… Někomu to rozžhaví popelník, až tento praskne, někomu zase propálí do stolu díru…:-)
Každopádně to patří k Vánocům…
Už víš? A jak je to slovensky?

Sylvie
2302 příspěvků 02.12.08 16:35
:-)

Ále bono, to víš, že Anička ví, co je františek. Jen teď ve své radosti má chuť neustále blbnout.
Můj tatínek říkával: Neblbinké, ať nehapinkáš!

Sylvie
2302 příspěvků 02.12.08 16:38
...

Jó, a veselej advent. :-)

anickav
2904 příspěvků 02.12.08 16:37
Holky,

ja asi žijem na konci sveta! Helca sem dala adresu, tak som to pozerala, vyzerá to ako to kadidlo, to vidím, ale v mojom okolí (nemôžem hovoriť predsa za všetkých Slovákov) sa to asi nepoužíva! Teda špeciálne čmudiaci františek na Vianoce…
Ahojky!

Alis
2617 příspěvků 02.12.08 17:03
Aničko,

u nás je to staročeský zvyk, na Vánoce voníme byt purpurou či františky… dělávaly to už naše babičky, zpíval o tom Jiří Suchý „Tiše a ochotně purpura na plotně voní…“

anickav
2904 příspěvků 02.12.08 17:14
alis,

však ja som aj dlho nevedela, čo mu to tam voní. Myslela som, že vepřo, zelí…

mrtvola
1394 příspěvků 02.12.08 17:13
Aničko,

my ti nějaké františky pošlem jo? Aby sis u toho propáleného stolu taky přišla na své. Já je miluju a je mi jedno, kolik škody nadělají. Jsou báááječné . A třeba uděláme kolchoz s exklusivním exportem františků na Slovensko a pak budeme v děsném balíku a koupíme Labužníka . Co ty na to?

anickav
2904 příspěvků 02.12.08 17:17
To by teda

šloooo!
(Kadidlo neznášam, ak je to podobné, tak ruším.)

mrtvola
1394 příspěvků 02.12.08 17:23
To přijde na to,

co kdo do těch františků nacpe. vloni jsme měli nějaké a ty voněly podle mého muže jako „indický bordel“. Než je budu posílat, očuchám.

anickav
2904 příspěvků 02.12.08 17:28
Hele,

on bol v Indii?

mrtvola
1394 příspěvků 02.12.08 17:31
Nebyl.

Ale žije se mnou.

anickav
2904 příspěvků 02.12.08 17:35
HA!
Alis
2617 příspěvků 02.12.08 17:37
Holky,

my měli vloni vonné tyčinky s vůní marihuany … tedy to aspoň psal výrobce na obalu. Nevím, já marjánu necítila, ale vonělo to báječně. Ale co se týče františků… u mé babičky voněly malinké zelené, pevné, vozili jsme je z východního Německa… ty velké černé české zdaleka nevoní tak krásně

HelcaK
960 příspěvků 02.12.08 20:37
Aničko,

klid, já jsem žila leta v domění, že purpura a františek spadá do doby, kdy děti spaly na peci, pekly se kaštany, v hospodě pila medovina a svítilo se petrolejkami. V literatuře jsem tu dobu zbožňovala, takže teoreticky jsem výrazy znala. Ale všechny zmiňované věci s výjimkou pece a petrolejky jsem viděla, čuchala a ochutnala až po revoluci… (Připouštím, že rozmezí jsem nastavila od středověku po začátek 20. století, ale nešť…)

HelcaK
960 příspěvků 02.12.08 20:43
Domnění, fuj...
AbiesAlba
400 příspěvků 02.12.08 22:09
aničko,

Mně teda františek děsně smrdí, páchne a kýchám po něm!!! Ale rozumím tomu, že lidé to mají spojené s vánoční atmosférou. Nicméně žádný františek ani jiná vonná potvora nám do domu nesmí.

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz