Ty nešťastné žaludky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

jezevec
159 příspěvků 26.11.08 14:51
Ty nešťastné žaludky

Terrinko, pokud někdo napíše o SVÉM receptu, že je „fakt super“, v dalším svém příspěvku, že je to „moc prima jídlo“, budí dojem, že je samožer. A když obhajuje, že je škoda nevytáhnout tento recept (to by měl udělat někdo jiný!), zdá se mi, že je zcela nesoudný. Těším se na hodnocení „milovníka žaludků“ jkpupaka, předpokládám, že z jiné IP adresy!

Reklama

Reklama

Reakce:

Frantiska
927 příspěvků 26.11.08 15:55
...

Aby nedošlo k nepochopení, ten to topic je reakci na debatu k receptu Gulášové kuřecí žaludky, par prikladu …

Re: Gulášové kuřecí žaludky
Zajímavá diskuze - Terrinka a téměř anonymní (a chválící..!) přispěvatelé…:-)
Přátelé, napadlo Vás někdy psát pod vlastní recept nadšené příspěvky ve stylu „vyzkoušel jsem“, „opět jsem uvařil“, „znovu jsem si pochutnal(i)“. Mě tedy ne. Bylo by mi totiž trapně.
Očekávám, že někdo ze skalních tuto lahůdku uvaří a písne…

No jo, nachytala jsem se…:-) Že by to byl ten trojský kůň?
Napsal(a): bona - 25.11.2008 - 22:32

Re: Gulášové kuřecí žaludky- bono,
to je ale mnohdy škoda, že některý z tvých receptů neposuneš na světlo boží. Zvlášť, když Vám doma některý moc chutná. Ten recept prostě zapadne a shodou okolností ho nikdo ani nevyzkouší, což je škoda. Dobrý recepty vlastníš, tak proč je nedat na obdiv i když třeba všem chutnat nemusí…,ale stojí to za to a tím pádem jsi sama proti sobě. Tady je takových vlastních receptů vytaženo „hafo“, ale zase jen já viď?Nic se neděje, asi je to jen Tvůj názor a to někteří si to svoje jídlo ještě fotí do deníčku, aby to všichni i viděli- to je pak něco. Když si recept pochvalují a ještě zvěční, vypadá to pěkně a mnoho z nás dostane na jídlo chuť a uvaří to a o tom to je- nenechat recept zapadnout, když stojí za to a občas ho připomenout, není na tom vůbec nic špatného! T.
Napsal(a): Terrinka - 26.11.2008 - 10:53

Re: Gulášové kuřecí žaludky, Terrinkko
pochopila jsem to správně, že máš několik nicku a pod těmi píšeš komentáře ke svým receptům? To snad nemyslíš vážně?
Napsal(a): Frantiska - 26.11.2008 - 11:55

Re: Gulášové kuřecí žaludky- Františko a spol.
já opravdu nevím, kde tohle kdo vzal! Neustále mě tím někdo napadá a myslí si, že z Labu by můj recept absolutně nikdo nepochválil. Když se objeví chvála, musím to být já s jiným nickem?! Už ani nevím kdy a kdo s tím dřív přišel, vím jen jedno, že se šíleně mýlí každý, kdo si to myslí. Už jsem to vysvětlovala několikrát a už mě to vážně nebaví- takovou koninu bych já nikdy neudělala a už s tím dejte prosím pokoj- je to opravdu trapný!!!
Třeba se vám jkpupak ozve, toho asi pod tímto receptem máte na mysli že? Už si na to napadání a lži najděte někoho jinýho pro změnu- opravdu mě to štve jako nic, ty nepravdy! T.
Napsal(a): Terrinka - 26.11.2008 - 13:03

Labužník Terrinka02
1113 příspěvků 26.11.08 15:56
žaludky

Jezevče,byla bych velmi, velmi ráda, kdyby se tu našel solidní člověk, který by ty „rádoby moje nicky“ odkryl a byl klid! Opět si něco vymyslí!To by bylo omlouvání za nařčení! No tak jsem si recept pochválila, no a co? Za nás to nikdo neudělá (kdosi to tam psal) a doporučují to i psychologové, že se máme chválit atd. Tak zase z toho nedělej(te) takovou vědu a takovou věc, jako by šlo o holý život. Že vás baví pořád do všeho šťourat. Mě osobně by to u nikoho nevadilo a ať si tu píše kdo chce a co chce. Už jsem se zklidnila, protože jsem si uvědomila, že jsou to stále titíž rejpalové a že mi za to nestojí, abych z toho byla rozhozená naopak jsem smířená s tím, že to bude stále čas od času pokračovat- no a co? Já se z toho nepo…, ale myslím si své.

anickav
2904 příspěvků 26.11.08 16:15
Ahoj terrinka!

1. Neber to v zlom, iba napíš, prosím, kto má vo zvyku „hafo“ vyťahovať a chváliť svoje vlastné recepty.
2. Vieš, koľko je tu registrovaných labužníkov? A mimo iného, zdá sa Ti, že VŠETCI nás denno denne informujú o tom, čo zas skvelého uvarili a ako sa s chuťou napapali?(prípadne budú variť večer, ráno, atď…)
3. Stále si nemyslím, že si zlá kuchárka.
4. Tvoj fan klub je (pre mňa) veľmi pofidérny.
Teším sa na Tvoju odpoveď a pozdravujem!
 Anna

mrtvola
1394 příspěvků 26.11.08 16:47
Terrinko,

obávám se, že to je právě tvůj problém. Nic tě nerozhází a z ničeho se (podle vlastních slov) nepo… Eia ergo, žádnému se přizpůsobovat nebudeš. A neustále tě „někdo“ napadá. Napadlo tě někdy, že by tě možná nikdo nenapadal, kdyby tě občas něco rozházelo, kdyby ses občas z něčeho (podle tvých vlastních slov) po… Zkrátka a dobře, kdyby ses snažila přizpůsobit místním zvyklostem a nechovala se s tak robustní asertivitou, která se podobá až aroganci?
Vím, že na mé poznámky zá:,–(ně neodpovídáš a upřímně, ani mě to nemrzí. Ale bylo by v tvém vlastním zájmu, kdyby ses nad nimi občas zamyslela.
Třeba by mě a nikoho dalšího nebavilo do tebe neustále šťourat, kdybys nám okázale nedávala najevo, že na všechno, na všechny a na veškerá pravidla (podle mých vlastních slov) sereš.
Moc dobře se pamatuju na etiologii celé kausy a neustále tě „někdo“ napadá, protože dubluješ recepty, opisuješ cizí recepty bez udání zdroje, na jakoukoliv kritiku reaguješ hloupě agresivním humorem a prosby či žádosti o změnu chování odbýváš hláškami ve stylu: „každý si může dělat, co chce“. Jo, máš pravdu, může. Ale musí počítat s tím, že se to těm druhým nebude líbit.
Klidně ze sebe udělej shnilýho šaška jako já, ale pak si nenařikej, že tě chtějí za každou cenu zkremovat, aby se tě zbavili. To už totiž patří k roli.
Byla bych ráda, kdyby sis z toho nesmyslného traktátu vzala k srdci aspoň jednu větu.

Alis
2617 příspěvků 26.11.08 17:37
terrinko,

1/ pod receptem na kuřecí žaludky jsem se snažila vzpomenout, které hafo labužníků si chválí recepty. Upřímně - čekala jsem stejně briskní odpověď, jakou míváš, pokud máš pocit, že tě „někdo“ napadá. Dočkám se?
2/ vzhledem k tomu, že „ten někdo“, kdo napsal: „pochval se, nikdo jiný to za tebe neudělá“, jsem byla já, musím reagovat a tentokrát už velmi srozumitelně vysvětlit:

• toto rčení si může jednotlivec dovolit použít POUZE ve veliké nadsázce a JEN mezi VELMI dobrými přáteli, kteří ho HODNĚ dobře znají, vědí tudíž, že si sám ze sebe dělá legraci. NIKDY ho nelze použít v široké společnosti, která by si NEDEJ BOŽE mohla myslet, že to myslí vážně a je NAPROSTO VYLOUČENÉ opravdu to vážně vyřknout, pokud nechce onen jedinec upadnout v podezření, že je chorobně sebestředný s nízkým stupněm sebevědomí, které musí sám sobě posilovat a o chválu si říkat a vynucovat ji.
    3/ Máš pravdu, psychologové doporučují se chválit, dokonce hodně chválit, protože to má očistný účinek na naše sebevědomí a duši. Ale příště dočti ten článek celý, dočteš se, že doporučují chválit se V HLUBOKÉM SOUKROMÍ, např. před zrcadlem v koupelně, o samotě doma, na procházce v lese - ale ZASE o samotě.

bona
2416 příspěvků 26.11.08 18:37
Citát...

„Když se nepochválíš sám, nikdo jiný to za Tebe neudělá.“

Terrinko, evidentně nevíš, že jde o proslulý výrok českého velikána Járy Cimrmana. Toho snad představovat nemusím. Jestli alespoň vzdáleně znáš tento druh humoru, bude Ti jasné, jak to bylo myšleno a pochopíš neadekvátnost svojí reakce.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz