Recepty - kešu

Recepty s kešu  Rady při nákupu  Využití v kuchyni  Skladování  

Kešu jsou druhem ořechů, které mají ledvinovitou formu. Rostou na stromě, který svým názvem právě vystihuje tento tvar plodu – Ledvinovník. Ten bychom u nás hledali marně, avšak objevuje se v Indii a ve Střední a Jižní Americe. Kešu obsahují velké množství zdravého tuku a také hořčíku, železa, draslíku a fosforu. Jejich konzumace podporuje myšlení, zmírňuje nervozitu, napětí, únavu, podrážděný žaludek, doporučují se tedy především v období těžkých zkoušek či pracovník úkolů.

 Rady při nákupu

K dostání jsou kešu ve stáncích se sušenými plody, světech oříšků, zdravých prodejnách, supermarketech, ale i běžných obchodech s potravinami. Koupit si můžeme nejzdravější kešu natural nebo solené, pražené, v cukru, čokoládě, jogurtu, karobu, karamelu, s chilli či v kombinaci s jinými ořechy. Díky své zasycující schopnosti a zdravým tukům, které obsahuje, se přidává do müsli směsí i tyčinek. Nekupujeme ořechy žluklé, tedy viditelně zažloutlé, mastné a nevábně zapáchající.

 Využití v kuchyni

V kuchyni přidáváme kešu hlavně do masových, rybích, zeleninových, pikantních exotických směsí z mořských plodů - Krevety v ibiškovo - kešu omáčce apod. Nezřídka je najdeme v indické, čínské, vietnamské kuchyni - Jarní závitky. V cukrařině jimi můžeme zdobit, namlít je do ořechových náplní, použít jako posypku, do biskupského chlebíčku, beránků, věnců. Samostatně je lze obalit v těstíčku a usušit či osmažit. Často se objevují v pečivu, dipech, dresinku, omáčkách i pikantních polévkách.

 Skladování

Ořechy skladujeme v uzavřeném obalu v temné, chladné a suché místnosti. Kontrolujeme čas od času, zda nežlukly, což poznáme dle barvy i zápachu.

 
Váš příspěvek

 Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Nejlepší recepty

Zapečený losos s pórkem (pro Lvy) Zapečený losos s pórkem...
Hraběnčiny řezy Hraběnčiny řezy
Pečené papriky s česnekem Pečené papriky s česnekem
Štika na smetaně Štika na smetaně
Kapustičky na slanině Kapustičky na slanině

Naši partneři

eMimimino

Těhotenství, děti, rodina www.eMimino.cz

Vitalion.cz

Zdraví, životní styl www.vitalion.cz

Arome.cz

Parfémy, kosmetika www.arome.cz

Módnípeklo.cz

Trendy, módní tipy www.modnipeklo.cz