Zelný salát

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

dag
539 příspěvků 27.03.10 22:35
Zelný salát

Prosím dámy a pány Labužníky, zda některý z nich nezná recept na ZELNÝ SALÁT FOTOGRAFA KARLA LUDWIGA.Kdysi jsem ho jedla v originále a posléze připravovala podle časopisu UM, kde byl uveřejněn.
Ale časopis už s poličky zmizel a recept z mé hlavy bohužel také.
Ještě jednou prosím, kdyby si někdo z Vás vzpomněl a už předem děkuji.
Je to originální a velmi jedlý salát a určitě by mnoho Labužníků potěšil.

Reklama

Reklama

Reakce:

di
2451 příspěvků 27.03.10 23:52
Všechna čísla UMU

ještě pořád schovávám, takže - pokud na to nezapomenu, určitě se ten recept pokusím vyhledat.
Mimochodem, UM byl ve své době úžasný.

Jinka
8 příspěvků 30.03.10 19:29
Co je to

za časopis UM? Děkuji .

Eja
3815 příspěvků 30.03.10 23:46
Di,

také je mám schované…

dag
539 příspěvků 01.04.10 12:12
Eja a Di

Neprolistovaly byste. Budete určitě zajímavé podívat se po letech na nejlepší časopis našich mladých let. Děkuji a přeji pěkné slunečné Velikonoce .

iva 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.04.10 13:52
dag

myslím, že už něco pamatuji, ale časopis UM mi tedy nic neříká… Své mládí jsem pročetla a povystřihovala a poslepovala s ABC.
A jsem tak mladá, že si pamatuji ruské tanky v Budějcích na náměstí

di
2451 příspěvků 01.04.10 14:14
Časopis UM

vycházel na konci 80. a začátku 90. let, ve své době to bylo zjevení. Na stáncích se moc neohřál, jednak ho chodilo jen pár kousků, jednak o něj byl velký zájem. Bylo tam všechno - kultura, umění, životní styl, šití, recepty…, ale vše bylo podané jaksi neotřele a do té doby nezvykle.
Na webu jsem našla obrázek obálky jednoho z (nejspíš posledních?) čísel: http://odklepnuto-aukce.webnode.cz/products/um/

di
2451 příspěvků 01.04.10 14:17
Pro dag

Prolistuju, prolistuju, ale až po svátcích, omlouvám se - ještě nemám uklizeno a navíc mi dnes přijede tchýně…
P.S. Jen doufám, že recept nebyl v jednom z těch asi dvou-tří čísel, které se mi tenkrát nepodařilo koupit.

iva 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.04.10 14:54
už chápu,

proč mi ten časopis nic neříká. V té době jsem pročítala popůjčované Burdy, stála frontu v Praze v Jungmanově ulici na nová čísla a obšívala a obplétala jsem děti, manžela i sebe. Ještě jsem občas koupila slovenský časopis Dorka nebo naši Praktickou ženu.

di
2451 příspěvků 01.04.10 20:34
Ivo,

Burdu jsem v té době taky kupovala (mmch. kupuju ji dodnes), taky pilně obšívala sebe i své okolí, ale tenhle časopis byl prostě jiný.
Na druhé straně - z dnešního pohledu to vlastně zas tak nic světoborného nebylo, podobných časopisů se v každém novinovém stánku najde několik.

alena45
588 příspěvků 02.04.10 14:00
...

už som ale zvedavá na ten recept.

dag
539 příspěvků 02.04.10 18:39
di

Prohlížím si vždy u kadeřníka ten její výstavní štos časopisů a----nic. Sice je vše v dokonalém balení
ale …nic.
To UM nejenom bavil a těšil, ale inspiroval. A ne k tomu jak si nechat zvětšit prsa, ale jak si vylepšit život. A to bylo tenkrát hodně. Fakt Di, to bylo tenkrát moc.
Pozdravuji Tě a přeji veselé pondělní vyšlehání.

di
2451 příspěvků 02.04.10 18:59
Dag

Já vím, tenkrát to byla taková podivná bezvýchodná doba, mysleli jsme si, že v tom systému budem žít až do smrti. Takže každý „ostrůvek pozitivní deviace“ potěšil, asi jsme tenkrát různé (z dnešného pohledu triviální) maličkosti vnímali nějak silněji.
A dost, jdu hledat, uklizeno je, navařeno taky, tchýně si čte, tak mě snad na chvíli omluví.

dag
539 příspěvků 02.04.10 19:37
di

Jsi zlatá

di
2451 příspěvků 02.04.10 19:42
Dag

Tak jsem všechny svoje UMy zodpovědně prošla (jen receptovou část), sentimentálně si zavzpomínala, i slzu zamáčkla - a nenašla (zelné saláty jsem našla asi 4, od Karla Ludwiga - mmch. jeho manželkou byla kdysi Věra Chytilová, ale to asi víte - bohužel žádný). Muselo to být v těch, které se mi nepodařilo koupit. Moc se omlouvám za vzbuzování planých nadějí.

dag
539 příspěvků 02.04.10 22:39
zlatá di

Dík za tvoji námahu. A co ty saláty, co jsi našla. Nestály by za hřích?

di
2451 příspěvků 02.04.10 23:38
Dag

podle zběžného přelétnutí (fakt jsem se soustředila jen na toho Ludwiga) myslím, že ne - vše v současnosti již běžně známá klasika.
Co mě ale pobavilo, byly prastaré články na téma jak se pečou tartes, jak se dělá humus, co s kus-kusem, jak se vaří vietnamská polévka bun-tcha, nebo co si počít s dýní Hokkaidó. Asi byli vizionáři, všechna tahle momentálně hodně populární témata probírali už tehdy.

ester
288 příspěvků 02.04.10 23:50
Di,

ani se ti nedivím,žes nenašla......­..........vždyť to je téměř nemožné najít jeden prastarý recept a ještě z časopisu,který ani nemáš.Nebo sis nekoupila…ale co já vím,tyhle fajn staré časáky jen tak někdo neprodává,prostě je vlastní,protože ho k nim zřejmě poutá nějaký vztah a nemyslím hned nostalgii....­.............­..:-)

wydra 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.05.10 16:22
zelny salat

jestli jsi ho nekdy delala, nevzpomenes si na ingredience? To uz by se dohromady davalo lip. Nebo si dej inz nekam ze koupis UM :-)

penda
4752 příspěvků 03.05.10 10:56
Nebo můžeš oslovit

paní Věru Chytilovou, coby jeho exmanželka, třeba bude recept znát též. :)

Medjo
145 příspěvků 07.05.10 19:58
...

A co takhle zkusit knihovnu? Určitě ho má Národní knihovna v Praze, dokonce všech 7 let.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz